Dziś mamy 1 kwietnia 2020, środa, imieniny obchodzą:

05 lutego 2020

Ważny dzień dla terytorialsów. Przysięgę na sztandar złoży ponad 160 ochotników

fot. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

fot. 8 Kujawsko-Pomorska Brygada Obrony Terytorialnej

W sobotę 08 stycznia br. o godzinie 10.00 na terenie 2 pułku inżynieryjnego #w Inowrocławiu terytorialsi z projektu „Ferie w WOT” wypowiedzą słowa roty przysięgi wojskowej. Będzie to pierwsza przysięga kujawsko-pomorskich Terytorialsów zrealizowana w trybie szkolenia podstawowego projektu „Ferie w WOT” w inowrocławskim batalionie.

Ten ważny dla kujawsko-pomorskich Terytorialsów dzień rozpocznie się o godz. 10.00 na terenie 2 pułku inżynieryjnego przy ulicy Dworcowej 56 w Inowrocławiu. Przysięgę na sztandar 2 pułku inżynieryjnego złoży ponad 160 ochotników, którzy ukończą szkolenie podstawowe i rozpoczną tym samym 3-letni okres szkolenia. Oficjalną część uroczystości zakończy defilada pododdziałów 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Po zakończeniu części oficjalnej, przybyli goście udadzą się na regionalny poczęstunek oraz grochówkę wojskową. Będzie to wyjątkowa okazja, aby porozmawiać z Terytorialsami o szkoleniu i wrażeniach, jakie im towarzyszyły. Dla młodzieży i dzieci przewidzieliśmy również atrakcje takie jak pokaz sprzętu wojskowego będącego na wyposażeniu 2 pułku inżynieryjnego i 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Składający przysięgę żołnierze TSW zasilą 82 batalion lekkiej piechoty w Inowrocławiu.

Obecnie w WOT służbę pełni ponad 24 000 żołnierzy, w tym ponad 21 000 ochotników. Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to poza Wojskami Lądowymi, Siłami Powietrznymi, Marynarką Wojenną oraz Wojskami Specjalnymi - piąty rodzaj sił zbrojnych. WOT jest formacją powszechną i ochotniczą, która jest budowana na najlepszych, polskich tradycjach niepodległościowych. Każdy w wieku 18-63 lat (w przypadku oficerów i podoficerów) oraz od 18-55 lat (w przypadku szeregowych), kto przejdzie pomyślnie postępowanie kwalifikacyjne, może zostać żołnierzem obrony terytorialnej.

Materiał: kpt. dr inż. Diana Warchocka Oficer Prasowy 8 Kujawsko-Pomorskiej  Brygada Obrony Terytorialnej

Oceń artykuł: 3 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (11)

  Kosiarz , w dniu 05-02-2020 14:48:06 napisał:

  Weźta idźta , porażka totalna

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Kama, w dniu 05-02-2020 15:15:00 napisał:

  Czyli to już było prawie miesiąc temu, czy ja nie umiem czytać 08 stycznia

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Obserwator, w dniu 05-02-2020 18:45:23 napisał:

  A za dwa miesiące im się znudzi , porobia foteczki panienki z karabinem i się zawina, szkoda kasy na tę pseudo formacje zolnierzykow, tylko zawodostwo lub służba zasadnicza

  odpowiedz

  • 0 (6)

  ehh, w dniu 05-02-2020 19:07:22 napisał:

  potrzebuję takich do przekopania ogródka

  odpowiedz

  • 2 (6)

  Kabuz, w dniu 05-02-2020 23:02:01 napisał:

  Nie przekopią bo w.jedenej telefon na kiju z którego selfie robi a drugą muszą nogawki podwijać w spodniach.

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Jak, w dniu 05-02-2020 23:07:08 napisał:

  Prędzej czy później to jeb..ie bo kasa się skończy i upiredo..i się weekendowa zabawa w wojsko. Mi się to kojarzy z pewną organizacją z PRL. Pozdrawiam.

  odpowiedz

  • 0 (8)

  zzemerytzz, w dniu 06-02-2020 06:15:13 napisał:

  uwłaszczeni na narodowym majątku i ukradzionym oligarchowie okrągłostołowego układu, tzw. wyposażona w pałace lewica i sól tej ziemi folksdojcze będą w razie czego was bronić najskuteczniej z angelą na czele

  odpowiedz

  • 1 (3)

  pozdrawian, w dniu 06-02-2020 07:48:34 napisał:

  teraz w przysiędze, żołnierz nie przysiega bronic NARODU POLSKIEGO, tylko rzadu Rzeczypospolitej tzw. Judeopolonii. Poczytajcie o tej zmianie

  odpowiedz

  • 3 (5)

  Oset, w dniu 06-02-2020 08:18:58 napisał:

  Pseudo armia pseudo rządu

  odpowiedz

  • -1 (1)

  Ewa, w dniu 06-02-2020 15:12:58 napisał:

  Podczas działań bojowych gracie pełne

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Blacharstwo
Odchudzanie
Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
Budowa hal
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Sypialnia - jasny dekor i ryflowane uchwyty
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Test amortyzatorów
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Wielkanoc coraz bliżej. Pora zastanowić się nad świątecznym menu

Wielkanocny pasztet w trzech odsłonach Wielkanoc coraz bliżej, więc najwyższa #pora zastanowić się nad świątecznym menu. Uroczyste spotkania w domowym gronie zasługują na szczególną oprawę. Faszerowane jajka to nie wszystko, co powinno znaleźć się na odświętnie udekorowanym stole. Obowiązkowym punktem wielkanocnego jadłospisu, obok efektownych babek i mazurków, są domowe pasztety. Temat wydaje się trudny i pracochłonny? Nie ze wskazówkami szefa kuchni Knorr!

(czytaj więcej)