Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

27 lutego 2019

W Wolwarku bez zmian. Krzysztof Chruściński nadal sołtysem

fot.LZ

fot.LZ

W Wolwarku było dwoje kandydatów na sołtysa.# Mieszkańcy wybierali między obecnym sołtysem Krzysztofem Chruścińskim, a Joanną Włodarczak. Postawili na tego, z którym współpracowali ostatnie 4 lata.

W swoim sprawozdaniu sołtys mówił o realizowanych inwestycjach i imprezach kulturalnych. Z najciekawszych inicjatyw, które zrodziły się w sołectwie, można wymienić chociażby „Bezpieczny Wolwark”, czyli grupę na facebooku, gdzie mieszkańcy informują, że we wsi dzieje się coś złego; akcję pielęgnacji bocianich gniazd czy tworzenie ozdobnych klombów.

Po sprawozdaniu przyszedł czas na wybory. Joanna Włodarczak otrzymała 28 głosów za, zaś Krzysztof Chruściński – 42. W skład rady sołeckiej weszli: Anna Jurek, Agnieszka Pawlak, Robert Molenda, Magdalena Mańkowska, Robert Iwiński, Jacek Makowiecki.

Mieszkańcy pytali burmistrza o fundusz budowy dróg lokalnych. Okazuje się, że gmina będzie startować w programie z ulicą Leśną i Pałucką. - Nie mają szans drogi typowo lokalne, gdzie nie ma żadnych większych ośrodków – wyjaśnia Mariusz Piotrkowski.

Zwracano także uwagę na potrzebę barierek na zakręcie na drodze wojewódzkiej, przejścia dla pieszych na tej samej drodze i lampy oświetleniowe przy chodniku z Wolwarku do Szubina. Jeden z mieszkańców wsi opowiedział, że jest tam tak ciemno, że ostatnio... wpadł na niego biegacz.

Burmistrz jako przykład podaje Samoklęski Duże. Tam, w ramach funduszu sołeckiego, przez 5 lat stanęło ponad 20 lamp.

 

Oceń artykuł: 104 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (7)

  mieszkanka, w dniu 27-02-2019 16:53:37 napisał:

  Gratuluję wyboru Panie Krzysztofie, a także całej radzie sołeckiej z Panem Robertem na czele. Widzę Państwa duży potecjał i zapał do pracy na rzecz sołectwa. Brawo.

  odpowiedz

  • -2 (4)

  m, w dniu 28-02-2019 15:27:51 napisał:

  Panie Robercie M. gratuluję wyboru i serdecznie pozdrawiam.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bon upominkowy
Drukarki fiskalne Innova
3443PLN PROMOCJAPLN
Remonty mieszkań
Budowa domu pod klucz
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Wulkanizacja
Mikrodermabrazja
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)