Dziś mamy 3 grudnia 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

27 lutego 2019

W Wolwarku bez zmian. Krzysztof Chruściński nadal sołtysem

fot.LZ

fot.LZ

W Wolwarku było dwoje kandydatów na sołtysa.# Mieszkańcy wybierali między obecnym sołtysem Krzysztofem Chruścińskim, a Joanną Włodarczak. Postawili na tego, z którym współpracowali ostatnie 4 lata.

W swoim sprawozdaniu sołtys mówił o realizowanych inwestycjach i imprezach kulturalnych. Z najciekawszych inicjatyw, które zrodziły się w sołectwie, można wymienić chociażby „Bezpieczny Wolwark”, czyli grupę na facebooku, gdzie mieszkańcy informują, że we wsi dzieje się coś złego; akcję pielęgnacji bocianich gniazd czy tworzenie ozdobnych klombów.

Po sprawozdaniu przyszedł czas na wybory. Joanna Włodarczak otrzymała 28 głosów za, zaś Krzysztof Chruściński – 42. W skład rady sołeckiej weszli: Anna Jurek, Agnieszka Pawlak, Robert Molenda, Magdalena Mańkowska, Robert Iwiński, Jacek Makowiecki.

Mieszkańcy pytali burmistrza o fundusz budowy dróg lokalnych. Okazuje się, że gmina będzie startować w programie z ulicą Leśną i Pałucką. - Nie mają szans drogi typowo lokalne, gdzie nie ma żadnych większych ośrodków – wyjaśnia Mariusz Piotrkowski.

Zwracano także uwagę na potrzebę barierek na zakręcie na drodze wojewódzkiej, przejścia dla pieszych na tej samej drodze i lampy oświetleniowe przy chodniku z Wolwarku do Szubina. Jeden z mieszkańców wsi opowiedział, że jest tam tak ciemno, że ostatnio... wpadł na niego biegacz.

Burmistrz jako przykład podaje Samoklęski Duże. Tam, w ramach funduszu sołeckiego, przez 5 lat stanęło ponad 20 lamp.

 

Oceń artykuł: 192 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (7)

  mieszkanka, w dniu 27-02-2019 16:53:37 napisał:

  Gratuluję wyboru Panie Krzysztofie, a także całej radzie sołeckiej z Panem Robertem na czele. Widzę Państwa duży potecjał i zapał do pracy na rzecz sołectwa. Brawo.

  odpowiedz

  • -2 (4)

  m, w dniu 28-02-2019 15:27:51 napisał:

  Panie Robercie M. gratuluję wyboru i serdecznie pozdrawiam.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie geometrii kół
Jadalnia / pokój dzienny
Pieczątki Colop
Drukarka filskalna Novitus DEONe
2290 nettoPLN
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
999PLN PROMOCJAPLN
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Fotopoduszka w kształcie serca
30,00PLN
0

e-Senior, czyli pomału do celu. Wystarczy przełamać opór

Już jutro, 14 listopada Ogólnopolski Dzień Seniora. W tym roku prezent może być# tylko jeden – pomóc możliwie najbezpieczniej przetrwać ten trudny dla wszystkich czas. I tu zjawiamy się my ze sporą dawką internetowej wiedzy.

(czytaj więcej)
0

Śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Dlaczego warto je jeść?

Aż 83 proc. Polaków zaczyna dzień od śniadania: 75% na pierwszy posiłek w ciągu #dnia wybiera kanapki. Jak przygotować pełnowartościowe śniadanie i dlaczego ten posiłek jest tak ważny dla naszego zdrowia?

(czytaj więcej)
0

Nowoczesne technologie w służbie czystości. Precz z zarazkami w łazience!

Szeroko rozumiana czystość jest dziś ważniejsza niż kiedykolwiek. Podwójnie zwracamy #uwagę na to, by wszystko co nas otacza było dla nas bezpieczne. Bezpieczeństwo w łazience to systematyczne pozbywanie się z niej wszelkich zarazków, bakterii, drobnoustrojów i grzybów. Na pomoc w codziennych obowiązkach przychodzą producenci, którzy poprzez stosowanie w swoich produktach nowoczesnej technologii sprawiają, że sprzątanie łazienki jest łatwe, szybkie i nie wymaga stosowanie silnych detergentów. Korzystajmy z dobrodziejstw technologicznych - dla naszego zdrowia.

(czytaj więcej)
0

Polacy unikają regularnych wizyt u stomatologa. Strach przed bólem

Jak wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research na zlecenie #Grupy LUX MED, jedynie 39 proc. Polaków między 25. a 60. r.ż. deklaruje wizyty u stomatologa przynajmniej raz na pół roku. Zlekceważony problem stomatologiczny, może prowadzić do poważnych chorób nie tylko zębów i jamy ustnej, ale także całego organizmu. Bakterie wywołujące stany zapalne mogą przedostawać się do innych narządów i przyczyniać się nawet do udarów mózgu czy zawałów.

(czytaj więcej)