Dziś mamy 24 września 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

27 lutego 2019

W Wolwarku bez zmian. Krzysztof Chruściński nadal sołtysem

fot.LZ

fot.LZ

W Wolwarku było dwoje kandydatów na sołtysa.# Mieszkańcy wybierali między obecnym sołtysem Krzysztofem Chruścińskim, a Joanną Włodarczak. Postawili na tego, z którym współpracowali ostatnie 4 lata.

W swoim sprawozdaniu sołtys mówił o realizowanych inwestycjach i imprezach kulturalnych. Z najciekawszych inicjatyw, które zrodziły się w sołectwie, można wymienić chociażby „Bezpieczny Wolwark”, czyli grupę na facebooku, gdzie mieszkańcy informują, że we wsi dzieje się coś złego; akcję pielęgnacji bocianich gniazd czy tworzenie ozdobnych klombów.

Po sprawozdaniu przyszedł czas na wybory. Joanna Włodarczak otrzymała 28 głosów za, zaś Krzysztof Chruściński – 42. W skład rady sołeckiej weszli: Anna Jurek, Agnieszka Pawlak, Robert Molenda, Magdalena Mańkowska, Robert Iwiński, Jacek Makowiecki.

Mieszkańcy pytali burmistrza o fundusz budowy dróg lokalnych. Okazuje się, że gmina będzie startować w programie z ulicą Leśną i Pałucką. - Nie mają szans drogi typowo lokalne, gdzie nie ma żadnych większych ośrodków – wyjaśnia Mariusz Piotrkowski.

Zwracano także uwagę na potrzebę barierek na zakręcie na drodze wojewódzkiej, przejścia dla pieszych na tej samej drodze i lampy oświetleniowe przy chodniku z Wolwarku do Szubina. Jeden z mieszkańców wsi opowiedział, że jest tam tak ciemno, że ostatnio... wpadł na niego biegacz.

Burmistrz jako przykład podaje Samoklęski Duże. Tam, w ramach funduszu sołeckiego, przez 5 lat stanęło ponad 20 lamp.

 

Oceń artykuł: 177 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (7)

  mieszkanka, w dniu 27-02-2019 16:53:37 napisał:

  Gratuluję wyboru Panie Krzysztofie, a także całej radzie sołeckiej z Panem Robertem na czele. Widzę Państwa duży potecjał i zapał do pracy na rzecz sołectwa. Brawo.

  odpowiedz

  • -2 (4)

  m, w dniu 28-02-2019 15:27:51 napisał:

  Panie Robercie M. gratuluję wyboru i serdecznie pozdrawiam.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Remonty mieszkań
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Deska elewacyjna
Kalkulatory
od 6,90PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Makijaż na każdą okazję
Szczotki do włosów tytanowe Termix
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)