Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

27 lutego 2019

W Wolwarku bez zmian. Krzysztof Chruściński nadal sołtysem

fot.LZ

fot.LZ

W Wolwarku było dwoje kandydatów na sołtysa.# Mieszkańcy wybierali między obecnym sołtysem Krzysztofem Chruścińskim, a Joanną Włodarczak. Postawili na tego, z którym współpracowali ostatnie 4 lata.

W swoim sprawozdaniu sołtys mówił o realizowanych inwestycjach i imprezach kulturalnych. Z najciekawszych inicjatyw, które zrodziły się w sołectwie, można wymienić chociażby „Bezpieczny Wolwark”, czyli grupę na facebooku, gdzie mieszkańcy informują, że we wsi dzieje się coś złego; akcję pielęgnacji bocianich gniazd czy tworzenie ozdobnych klombów.

Po sprawozdaniu przyszedł czas na wybory. Joanna Włodarczak otrzymała 28 głosów za, zaś Krzysztof Chruściński – 42. W skład rady sołeckiej weszli: Anna Jurek, Agnieszka Pawlak, Robert Molenda, Magdalena Mańkowska, Robert Iwiński, Jacek Makowiecki.

Mieszkańcy pytali burmistrza o fundusz budowy dróg lokalnych. Okazuje się, że gmina będzie startować w programie z ulicą Leśną i Pałucką. - Nie mają szans drogi typowo lokalne, gdzie nie ma żadnych większych ośrodków – wyjaśnia Mariusz Piotrkowski.

Zwracano także uwagę na potrzebę barierek na zakręcie na drodze wojewódzkiej, przejścia dla pieszych na tej samej drodze i lampy oświetleniowe przy chodniku z Wolwarku do Szubina. Jeden z mieszkańców wsi opowiedział, że jest tam tak ciemno, że ostatnio... wpadł na niego biegacz.

Burmistrz jako przykład podaje Samoklęski Duże. Tam, w ramach funduszu sołeckiego, przez 5 lat stanęło ponad 20 lamp.

 

Oceń artykuł: 220 11

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • -3 (7)

  mieszkanka, w dniu 27-02-2019 16:53:37 napisał:

  Gratuluję wyboru Panie Krzysztofie, a także całej radzie sołeckiej z Panem Robertem na czele. Widzę Państwa duży potecjał i zapał do pracy na rzecz sołectwa. Brawo.

  odpowiedz

  • -2 (4)

  m, w dniu 28-02-2019 15:27:51 napisał:

  Panie Robercie M. gratuluję wyboru i serdecznie pozdrawiam.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Meble młodzieżowe systemowe
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Meble systemowe w wybarwieniu Dąb Naturalny
Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Sypialnia Dąb Sonoma i wstawki w połyskującej bieli
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)