Utrudnienia na „dziesiątce”. Targi w Minikowie w ten weekend

fot. pixabay.com
W dniach 14-15 maja br., w związku z targami# „Lato na wsi”, które odbędą się w Minikowie, kierowcy spodziewać mogą się wzmożonego ruchu na DK 10. O zapewnienie płynności ruchu dbać będą policjanci z nakielskiej komendy.
W dniach 14-15 maja br., w miejscowości Minikowo w gminie Nakło, odbędą się Targi „Lato na wsi”. Corocznie przedsięwzięcie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony osób odwiedzających, dlatego kierowcy poruszający się w tym czasie drogą krajową nr 10 muszą liczyć się ze wzmożonym ruchem oraz utrudnieniami na drodze.
Podróżującym w kierunku Bydgoszczy, lub z Bydgoszczy w stronę Piły, zaleca się, aby w miarę możliwości korzystać z przejazdu przez miejscowość Potulice, drogą powiatową nr 1926. Pozwoli to z całą pewnością uniknąć stania w korkach i wpłynie na komfort jazdy.
Policjanci apelują do kierowców korzystających w weekend z drogi krajowej nr 10 o rozważną jazdę i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy „drogówki”, których zadaniem będzie zapewnienie płynności ruchu na trasie.
Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - oficer prasowy KPP w Nakle
Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Dziś na drogach niebezpiecznie. Dwa zdarzenia w tym samym czasie
- Oplem w drzewo. Lądował śmigłowiec LPR (ustalenia policji)
- Zderzenie trzech samochodów. Dwie osoby poszkodowane (aktualizacja)
- Napad na seniorki. Sprawca rozdarł kobietom płatki uszu (film)
- Wózki sklepowe na dachach. Sprawą zajmuje się policja
"Świadkowie historii". Wspomnienie Zbrodni Wołyńskiej (film)

Historia to pamięć. Na historię Polski składają się historie naszych rodzin#, które wplatają się w losy państwa i narodu. Każde świadectwo jest bezcenne – współtworzy mapę naszej narodowej pamięci. Dlatego zbieramy różne głosy żyjących jeszcze świadków i ich dzieci o latach wojny, okupacji, komunizmu.
(czytaj więcej)82. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości w całym kraju

11 lipca 2025 roku obchodzimy nowe święto państwowe#: Narodowy Dzień Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. W ustawie z 4 czerwca 2025 r. o ustanowieniu tego święta (Dz.U. z 2025 r., poz. 891) podkreślono, że „męczeńska śmierć z powodu przynależności do narodu polskiego zasługuje na pamięć w formie dnia wyróżnianego corocznie przez państwo polskie, w którym ofiarom będzie oddawany hołd”.
(czytaj więcej)Latem sięgnij po wiśnie! Wykazują działanie przeciwnowotworowe

Letnie miesiące to idealny czas, by sięgnąć po wiśnie# – owoc, który choć nieco cierpki w smaku, kryje w sobie wiele zdrowotnych właściwości.
(czytaj więcej)Operacyjne leczenie rozwarstwienia aorty. Innowacyjny zabieg w Juraszu

16 czerwca 2025 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza #w Bydgoszczy przeprowadzono pierwszy w regionie zabieg implantacji stentgraftu MicroPort Endovastec Castor. Pacjentem był 48-letni mężczyzna z ostrym rozwarstwieniem aorty zstępującej, obejmującym tętnicę podobojczykową lewą.
(czytaj więcej)