Dziś mamy 25 maja 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

01 maja 2019

Uroczystość z okazji 60-lecia koła. Nie zabrakło kwiatów i upominków

fot. Magdalena Ślagowska

fot. Magdalena Ślagowska

28 kwietnia w świetlicy wiejskiej w Starym # Jarużynie Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało uroczystość z okazji 60-lecia Koła.

Zaproszonych gości oraz przybyłe tego dnia członkinie przywitała przewodnicząca Stanisława Rygielska. Sprawozdanie z działalności KGW przedstawione zostało w wersji multimedialnej. Wzbudziło spore zainteresowanie. Dwie długoletnie członkinie - p. Maria Nowakowska i p. Alina Rogacka zostały wyróżnione i uhonorowane.

Na uroczystość przybyli między innymi: p. Tomasz Miłowski - Wicestarosta Nakielski, p. Mariusz Piotrkowski - Burmistrz Szubina, p. Wioletta Borys-Stachowiak - Zastępca Burmistrza, p. Ignacy Pogodziński - Członek Zarządu Powiatu Nakielskiego, p. Alina Gordon - Dyrektor SZDK, p. Zofia Kozłowska, ks. proboszcz Mariusz Gębka, p. Stanisław Miniszewski - Sołtys Sołectwa Stary Jarużyn. Przyjechały też przewodniczące i delegatki ościennych KGW: Szaradowo, Wieszki, Tur, Samoklęski Duże i Samoklęski Małe.

Spotkanie uświetnił zespół Kołaczkowianki, a także bardzo zdolna wokalistka Maria Uziębło. Ponadto goście złożyli członkiniom Koła najserdeczniejsze życzenia i gratulacje. Jubilatki otrzymały z ich rąk piękne kwiaty i upominki. Spotkanie zakończyło się w sympatycznej i radosnej atmosferze.

materiał: powierzony 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP25
1299PLN PROMOCJAPLN
Usta - powiekszanie
Meble kuchenne
Mikrodermabrazja
Zabiegi dla panów
Kanapa
Drukarka fiskalna Epson
2499PLN PROMOCJA PLN
Budowa domu pod klucz
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)