Uczniowie mieli okazję wykazać się wiedzą. Zobacz wyniki konkursu

Fot. K. Czechowska/Muzeum
Papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. #Nawiązując do tego wydarzenia postanowiłam zorganizować konkurs, który miał na celu zwrócić uwagę uczniów na powołanie misyjne biorące swój początek ze chrztu św.
Wszyscy ochrzczeni jesteśmy uczniami Chrystusa i Jego misjonarzami. Przez udział w konkursie pragnęłam też uformować poczucie odpowiedzialności za innych, zainteresować warunkami życia rówieśników w krajach misyjnych. Była to też okazja zapoznania się działalnością misjonarzy, która nie ogranicza się tylko do posługi duszpasterskiej, ale obejmuje działalność medyczną, edukacyjną i charytatywną.
13 stycznia 2020 roku, w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbył się Rejonowy Konkurs Wiedzy pt.: „Gdy myślę misje…”. W konkursie wzięły udział drużyny uczniów kl. V-VII ze szkół: SP 1 i SP 2 z Szubina, SP z Rynarzewa i SP z Kowalewa.
Uczestnicy odpowiadali na pytania przez siebie wylosowane oraz rozwiązywali zadania z wiedzy misyjnej. Wykazali się dużą wiedzą na temat: Listu Apostolskiego papieża Franciszka ogłaszającego Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, życia świętych założycieli Dzieł Misyjnych, geografii, historii oraz zadań misyjnych.
Podczas przerwy w konkursie ks. Andrzej Marmurowicz opowiedział uczestnikom o misjach w Kazachstanie. Była to ciekawa lekcja o pracy misjonarza, bo przekazana przez tego, który osobiście posługiwał jako misjonarz przez 11 lat.
Po wyrównanej walce Jury w składzie: ks. Andrzej Marmurowicz – dyrektor do spraw misji w naszej diecezji, ks. Jacek Pawelczyk – proboszcz parafii Św. Andrzeja Boboli w Szubinie oraz pani Jolanta Makowiecka ogłosiło wyniki:
I miejsce – drużyna SP 1 Szubin:
Tabor Aleksander
Dembny Krystian
Pucz Albert
II miejsce – Drużyna SP 2 Szubin:
Wargulec Katarzyna
Kabulla Antonina
Jaroch Aleksandra
III miejsce – drużyna z Kowalewa:
Janowska Oliwia
ŻakowskaAntonina.
Gratuluję zwycięzcom i dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu, zarówno uczniom, jak i nauczycielom za przygotowanie. Szczególne podziękowanie składam Radzie Rodziców z SP 2 za finansowe wsparcie zakupu części nagród oraz Zgromadzeniu Misjonarzy Kombonianów za ufundowanie niektórych nagród.
Materiał: Anna Pokorzyńska – katechetka SP2 w Szubinie
Galeria












Czytaj również
- Plastelinowe zoo i spotkanie ze strażakami. Wakacje w Chomętowie
- Bardzo kolorowy dzień. Letnie zajęcia dla najmłodszych
- Międzypokoleniowe spotkanie integracyjne. Pogoda dopisała
- "Czas na życie po 60+". Warsztaty zgromadziły grupę aktywnych seniorów
- Uroda Krajny i Pałuk. Druga wystawa prac grupy Flesz
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
"Świadkowie historii". Wspomnienie Zbrodni Wołyńskiej (film)

Historia to pamięć. Na historię Polski składają się historie naszych rodzin#, które wplatają się w losy państwa i narodu. Każde świadectwo jest bezcenne – współtworzy mapę naszej narodowej pamięci. Dlatego zbieramy różne głosy żyjących jeszcze świadków i ich dzieci o latach wojny, okupacji, komunizmu.
(czytaj więcej)82. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości w całym kraju

11 lipca 2025 roku obchodzimy nowe święto państwowe#: Narodowy Dzień Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. W ustawie z 4 czerwca 2025 r. o ustanowieniu tego święta (Dz.U. z 2025 r., poz. 891) podkreślono, że „męczeńska śmierć z powodu przynależności do narodu polskiego zasługuje na pamięć w formie dnia wyróżnianego corocznie przez państwo polskie, w którym ofiarom będzie oddawany hołd”.
(czytaj więcej)Latem sięgnij po wiśnie! Wykazują działanie przeciwnowotworowe

Letnie miesiące to idealny czas, by sięgnąć po wiśnie# – owoc, który choć nieco cierpki w smaku, kryje w sobie wiele zdrowotnych właściwości.
(czytaj więcej)Operacyjne leczenie rozwarstwienia aorty. Innowacyjny zabieg w Juraszu

16 czerwca 2025 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza #w Bydgoszczy przeprowadzono pierwszy w regionie zabieg implantacji stentgraftu MicroPort Endovastec Castor. Pacjentem był 48-letni mężczyzna z ostrym rozwarstwieniem aorty zstępującej, obejmującym tętnicę podobojczykową lewą.
(czytaj więcej)
Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad
Ewa, w dniu 18-01-2020 00:57:12 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!