Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2020

Szubiński Dom Kultury niebawem zostanie otwarty. Będą ograniczenia

8 czerwca Szubiński Dom Kultury wznowi swoją działalność. Odbiorców jednak #czekają zmiany i ograniczenia. O tym co się zmieni można przeczytać poniżej.

Nie ma chyba osób bardziej oczekujących na otwarcie Domu Kultury w Szubinie jak jego pracownicy. Ograniczenie spadło na nich jak grom z jasnego nieba. W związku z powstałymi obostrzeniami nie odbył się po raz pierwszy od 22 lat konkurs “Palmy i Pisanki”, wstrzymane zostały wszystkie zajęcia i przygotowania do wydarzeń plenerowych. Pod znakiem zapytania stanął także najstarszy w Polsce konkurs poświęcony twórczości ludowej.

Instruktorzy po częściowym powrocie z pracy zdalnej, od 28 kwietnia prowadzili dwa razy w tygodniu warsztaty online dostępne przez 24 godziny od ich publikacji. Pojawiło się również kilka krótkich teatrzyków cieni. Ich działania w sieci wyświetlone zostały ponad 3000 razy. Nie zapomniano także o słuchaczach Uniwersytetu Trzeciego Wieku dla których raz w tygodniu pojawiał się nowy wykład przygotowany przez kadrę WSG w Bydgoszczy.

8 czerwca odbędą się pierwsze zajęcia stacjonarne z przestrzeganiem wytycznych Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Te same zasady obowiązywać będą w Świetlicach Wiejskich, nad którymi opiekę merytoryczną sprawuje SzDK. Do tymczasowego budynku Domu Kultury będzie mogło wejść maksymalnie 13 osób. Ponadto każde z pomieszczeń będzie miało inne limity. W związku z tym według nowego harmonogramu odbywać się będą wyłącznie lekcje indywidualne gry na gitarze (w Szubinie i Zamościu) i fortepianie oraz spotkania uczestników koła rękodzieła. Konieczne będzie zachowanie dystansu od instruktora i innych uczestników zajęć. Istotną zmianą będą 15 minutowe przerwy między lekcjami celem dezynfekcji i wietrzenia pomieszczeń. Osoby odwiedzające Szubiński Dom Kultury muszą się liczyć także z brakiem szatni i możliwości oczekiwania na zakończenie zajęć przez dziecko. Konieczne będzie także korzystanie z maseczek, mycie i dezynfekcja rąk.

Na chwilę obecną działalność wznawia wyłącznie Szubiński Dom Kultury ze wspomnianymi wyżej zajęciami oraz Świetlica Wiejska w Zamościu wyłącznie z lekcjami gry na gitarze. Pozostałe świetlice pozostają zamknięte.

Pomimo powrotu pracowników do obu lokalizacji tymczasowych (ul. Św. Marcina 13 oraz Kcyńska 11) zaleca się korzystanie z możliwości załatwiania wszelkich spraw poprzez kontakt niebezpośredni, za pomocą drogi mailowej lub telefonicznej. Szubiński Dom Kultury zachęca także do korzystania z darmowej aplikacji BLISKO, gdzie wysyłane są najważniejsze informacje kulturalne.

Materiał: Paweł Pietroń

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Remonty mieszkań
Rolery - mezoterapia skóry
Baterie
od 0,90PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP500
1399PLN PROMOCJAPLN
Oczyszczanie twarzy
Sypialnia w ciemnym, orzechowym kolorze
Botox zmarszczki lwie
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)