Dziś mamy 29 marca 2024, piątek, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2020

Szubiński Dom Kultury niebawem zostanie otwarty. Będą ograniczenia

8 czerwca Szubiński Dom Kultury wznowi swoją działalność. Odbiorców jednak #czekają zmiany i ograniczenia. O tym co się zmieni można przeczytać poniżej.

Nie ma chyba osób bardziej oczekujących na otwarcie Domu Kultury w Szubinie jak jego pracownicy. Ograniczenie spadło na nich jak grom z jasnego nieba. W związku z powstałymi obostrzeniami nie odbył się po raz pierwszy od 22 lat konkurs “Palmy i Pisanki”, wstrzymane zostały wszystkie zajęcia i przygotowania do wydarzeń plenerowych. Pod znakiem zapytania stanął także najstarszy w Polsce konkurs poświęcony twórczości ludowej.

Instruktorzy po częściowym powrocie z pracy zdalnej, od 28 kwietnia prowadzili dwa razy w tygodniu warsztaty online dostępne przez 24 godziny od ich publikacji. Pojawiło się również kilka krótkich teatrzyków cieni. Ich działania w sieci wyświetlone zostały ponad 3000 razy. Nie zapomniano także o słuchaczach Uniwersytetu Trzeciego Wieku dla których raz w tygodniu pojawiał się nowy wykład przygotowany przez kadrę WSG w Bydgoszczy.

8 czerwca odbędą się pierwsze zajęcia stacjonarne z przestrzeganiem wytycznych Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego. Te same zasady obowiązywać będą w Świetlicach Wiejskich, nad którymi opiekę merytoryczną sprawuje SzDK. Do tymczasowego budynku Domu Kultury będzie mogło wejść maksymalnie 13 osób. Ponadto każde z pomieszczeń będzie miało inne limity. W związku z tym według nowego harmonogramu odbywać się będą wyłącznie lekcje indywidualne gry na gitarze (w Szubinie i Zamościu) i fortepianie oraz spotkania uczestników koła rękodzieła. Konieczne będzie zachowanie dystansu od instruktora i innych uczestników zajęć. Istotną zmianą będą 15 minutowe przerwy między lekcjami celem dezynfekcji i wietrzenia pomieszczeń. Osoby odwiedzające Szubiński Dom Kultury muszą się liczyć także z brakiem szatni i możliwości oczekiwania na zakończenie zajęć przez dziecko. Konieczne będzie także korzystanie z maseczek, mycie i dezynfekcja rąk.

Na chwilę obecną działalność wznawia wyłącznie Szubiński Dom Kultury ze wspomnianymi wyżej zajęciami oraz Świetlica Wiejska w Zamościu wyłącznie z lekcjami gry na gitarze. Pozostałe świetlice pozostają zamknięte.

Pomimo powrotu pracowników do obu lokalizacji tymczasowych (ul. Św. Marcina 13 oraz Kcyńska 11) zaleca się korzystanie z możliwości załatwiania wszelkich spraw poprzez kontakt niebezpośredni, za pomocą drogi mailowej lub telefonicznej. Szubiński Dom Kultury zachęca także do korzystania z darmowej aplikacji BLISKO, gdzie wysyłane są najważniejsze informacje kulturalne.

Materiał: Paweł Pietroń

Oceń artykuł: 2 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Kalendarz A3 12-miesięczny
42,00PLN
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Kubek biały ze zdjęciem
24,90PLN
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
0

Prawo pocztowe. Prezydent podpisał nowelizację ustawy

Ustawa umożliwia przekazanie Poczcie Polskiej# 2,052 mld zł dotacji na finansowanie kosztu netto obowiązku świadczenia usług powszechnych w latach 2021-2024 r.

(czytaj więcej)
0

Dzisiaj Wielki Piątek. Czas smutku, żałoby i skupienia

Wielki Piątek jest czasem powagi, smutku, żałoby i skupienia#. W kościele tego dnia nie odprawia się mszy św., tylko ma miejsce wieczorna Liturgia Męki Pańskiej. Najważniejszym jej elementem jest adoracja krzyża. Wierni podchodzą do krucyfiksu, przyklękają i symbolicznym ucałowaniem wyrażają przyjęcie odkupienia Jezusa. Liturgię wielkopiątkową kończy przeniesienie Najświętszego Sakramentu z ciemnicy do tak zwanego Grobu Pańskiego upamiętniającego złożenie do grobu ciała Chrystusa. Grób Pański stanowi ważny element Wielkiego Piątku i jego przygotowywanie jest szczególnie polskim zwyczajem. W grobach tych są często symbole narodowe oraz nawiązania i aluzje do aktualnych wydarzeń oraz problemów społecznych.

(czytaj więcej)
0

Prawdziwy test umiejętności. Zgrupowanie zwane "pętlą taktyczną"

Żołnierze kompanii logistycznej #8. Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy w minionych 14 dniach odbywali szkolenie zintegrowane na poligonie w Łojewie, pomyślnie zakończyli końcowy egzamin podsumowujący znajomość wojskowej wiedzy praktycznej doskonalonej podczas tego zgrupowania poligonowego zwany „pętlą taktyczną”.

(czytaj więcej)
0

Pod Bydgoszczą wylądowało UFO? Tajemniczy spodek pod lasem

- To spodek obcej cywilizacji, UFO, a może to jakieś urządzenie szpiegowskie# z innego kraju? - spekulują mieszkańcy Tarkowa Dolnego w powiecie bydgoskim na widok dziwnego pojazdu, który stanął na jednej z łąk pod lasem w powiecie bydgoskim.

(czytaj więcej)