Dziś mamy 16 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

20 lutego 2020

Szkolne Potyczki Polonistyczne. Zespoły zmierzyły się z zadaniami

fot. Beata Kaźmierczak

fot. Beata Kaźmierczak

19 lutego w ramach Dnia Nauki Polskiej, odbyły się w I Liceum Ogólnokształcącym im. #S. Wyspiańskiego w Szubinie Szkolne Potyczki Polonistyczne.

Nauczyciele języka polskiego zaprosili do zabawy trzyosobowe zespoły reprezentujące poszczególne klasy, które zmierzyły się z zadaniami z zakresu frazeologii, fleksji czy ortografii. Sprawdzano także znajomość wierszy i tekstów Jana Brzechwy i Juliana Tuwima, znanych wszystkim z czasów dzieciństwa. Umiejętności lingwistyczne i dedukcyjne sprawdzano również w zadaniach polegających na rozwiązywaniu rebusów językowych. Największe kłopoty sprawiło zawodnikom zadanie sprawdzające umiejętność tworzenia nazw mieszkańców miast, a najlepiej radzili sobie z rozpoznawaniem i tworzeniem związków frazeologicznych.

Zwycięzcami zawodów zostali reprezentanci klasy Ib, klasy Ig oraz klasy IIa.

Wszystkim gratulujemy wiedzy i zachęcamy do dbania o poprawność i czystość naszej mowy ojczystej.

Materiał: Beata Kaźmierczak

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 1 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)