Dziś mamy 20 września 2019, piątek, imieniny obchodzą:

21 sierpnia 2019

Święto małżeństw w Szubinie. Platynowe i złote gody

fot. LZ

fot. LZ

W dniu dzisiejszym trzy pary świętowały piękne jubileusze – 55 i 50-lecie # pożycia małżeńskiego. Tak jak przed laty, także i w tym dniu jubilatom towarzyszyła najbliższa rodzina.

55 lat związku małżeńskiego przeżywają w tym roku Barbara i Bogdan Kautz z Szubina, zaś 50 lat małżeństwa – Irena i Jan Homeja z Szubina oraz Jadwiga i Józef Plucińscy z Małych Rud.

 - Przed ponad pół wiekiem wasze życie rozkwitało jak wiosna, pełne było zapału, radości, szczęścia, uśmiechu, gorącego serca i nadziei. Zawierając związek małżeński, połączyliście swoje przyszłe losy, dążenia i plany życiowe. Towarzyszyły wam uśmiechnięte twarze waszych bliskich: rodziców, rodzeństwa, krewnych i znajomych. Życzyli wam zdrowia i wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia. Z pewnością towarzyszyła wam też nuta obawy i zatroskania u progu startu w nieznaną przyszłość. Jednak pełni odwagi, młodzieńczego zapału, śmiało weszliście w nowe życie. Życie nauczyło was szanować człowieka, wielkość związku małżeńskiego, zahartowało cierpieniem. Pozwoliło wam ugruntować wzajemną miłość, jedność i przywiązanie. Dziś, kiedy myślą sięgacie wstecz i widzicie owoce waszego trudu, nie żałujecie tych wspólnie przeżytych dni – powiedziała do jubilatów Danuta Musiał, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Szubinie.

Życzenia dostojnym jubilatom złożył także burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kijowska.

Pary małżeńskie zostały nagrodzone medalem za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanym przez prezydenta RP. Jubilaci otrzymali także kwiaty, okolicznościowe adresy i upominki.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Olaf, w dniu 21-08-2019 22:47:33 napisał:

    Przy jednej .....nawet kot ....

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Nowoczesne zabiegi laserowe
Metkownice
od 179PLN
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Meble kuchenne
MEBLE PIOTR PASIEKA
Zabiegi dla panów
Czytniki kodów kreskowych
0

Pralka w kuchni? Dlaczego nie!

W polskich kuchniach zmywarki to już codzienność. Niemal każdy kuchenny projekt zakłada obecność tego rodzaju urządzenia z przyczyn praktycznych i ekonomicznych.

(czytaj więcej)
0

Kocioł gazowy alternatywą dla „kopciucha”. Dlaczego warto zdecydować się na wymianę źródła ciepła?

Jesień coraz bliżej i już niebawem będziemy uruchamiać ogrzewanie w naszych domach.# To ostatni dzwonek, by wymienić zasilane węglem, przestarzałe i nieefektywne „kopciuchy” na kotły gazowe, które umożliwią zaoszczędzenie energii oraz oddychanie czystszym powietrzem.

(czytaj więcej)
0

E-rewolucja. Cyfryzacja w służbie zdrowia

E-recepty w aplikacji mObywatel, profil zaufany potwierdzany w przychodni – to tylko kilka najnowszych ułatwień dla pacjentów#, które przygotowaliśmy wspólnie z Ministerstwem Zdrowia. W poniedziałek na briefingu w Siedlcach mówił o nich minister cyfryzacji Marek Zagórski.

(czytaj więcej)
0

Cukrzyca ciążowa. Jak sobie z nią radzić ?

Cukrzyca ciążowa to choroba dotycząca około 4-7% kobiet w ciąży.# Jest to jednostka chorobowa, na którą najczęściej zapadają przyszłe mamy. Ze względu na szerszy dostęp do diagnostyki, rozpoznawana jest ona u kobiet znacznie częściej niż kiedyś. Nieleczona cukrzyca ciążowa może stwarzać zagrożenie zarówno dla mamy jak i dla rozwijającego się płodu. Jak rozpoznać cukrzycę ciążową, jak ją leczyć, opisuje położna Alina Jedlińska – ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)