Dziś mamy 27 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

21 sierpnia 2019

Święto małżeństw w Szubinie. Platynowe i złote gody

fot. LZ

fot. LZ

W dniu dzisiejszym trzy pary świętowały piękne jubileusze – 55 i 50-lecie # pożycia małżeńskiego. Tak jak przed laty, także i w tym dniu jubilatom towarzyszyła najbliższa rodzina.

55 lat związku małżeńskiego przeżywają w tym roku Barbara i Bogdan Kautz z Szubina, zaś 50 lat małżeństwa – Irena i Jan Homeja z Szubina oraz Jadwiga i Józef Plucińscy z Małych Rud.

 - Przed ponad pół wiekiem wasze życie rozkwitało jak wiosna, pełne było zapału, radości, szczęścia, uśmiechu, gorącego serca i nadziei. Zawierając związek małżeński, połączyliście swoje przyszłe losy, dążenia i plany życiowe. Towarzyszyły wam uśmiechnięte twarze waszych bliskich: rodziców, rodzeństwa, krewnych i znajomych. Życzyli wam zdrowia i wszelkiej pomyślności na nowej drodze życia. Z pewnością towarzyszyła wam też nuta obawy i zatroskania u progu startu w nieznaną przyszłość. Jednak pełni odwagi, młodzieńczego zapału, śmiało weszliście w nowe życie. Życie nauczyło was szanować człowieka, wielkość związku małżeńskiego, zahartowało cierpieniem. Pozwoliło wam ugruntować wzajemną miłość, jedność i przywiązanie. Dziś, kiedy myślą sięgacie wstecz i widzicie owoce waszego trudu, nie żałujecie tych wspólnie przeżytych dni – powiedziała do jubilatów Danuta Musiał, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Szubinie.

Życzenia dostojnym jubilatom złożył także burmistrz Szubina Mariusz Piotrkowski oraz przewodnicząca Rady Miejskiej Anna Kijowska.

Pary małżeńskie zostały nagrodzone medalem za długoletnie pożycie małżeńskie przyznanym przez prezydenta RP. Jubilaci otrzymali także kwiaty, okolicznościowe adresy i upominki.

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    Olaf, w dniu 21-08-2019 22:47:33 napisał:

    Przy jednej .....nawet kot ....

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Meble łazienkowe
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Czytniki kodów kreskowych
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Pomoc drogowa
Makijaż na każdą okazję
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)