Dziś mamy 30 listopada 2023, czwartek, imieniny obchodzą:

13 lipca 2014

Światowy Dzień Inwalidy w Szubinie

fot. TD / pow.

fot. TD / pow.

Wczoraj, Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów koło w Szubinie świętowało Dzień Inwalidy, a hasłem przewodnim spotkania w Szubińskim Domu Kultury było „Taniec najlepszą rehabilitacją”.

Koło swoją działalność rozpoczęło 20 kwietnia 2006 roku ze stanem osobowym w ilości 16 członków.

Założycielem szubińskiego koła PZERiI był obecny również na uroczystości, Bolesław Macioszek, który zainicjował powstanie koła razem z burmistrzem Ignacym Pogodzińskim.

Tego dnia nie brakowało więc okazji do świętowania. Wszyscy zebrani w Szubińskim Domu Kultury smakowali przepysznych potraw przygotowanych specjalnie na tę okazję. W zabawie udział wzięli również przedstawiciele zaprzyjaźnionego klubu seniorów z Zamościa oraz z Szubina oraz przedstawiciele władz samorządowych. Nie brakowało atrakcji artystycznych, na scenie zaprezentowali się członkowie koła PZERiI, którzy odegrali skecz pod tytułem „Lekarz pierwszego kontaktu”. Wszyscy zgromadzeni podziwiali też występ kabaretu rodziny Kapałów ze Żnina. O oprawę muzyczną zadbał natomiast zespół Jesienny Kwiat.

Tekst i foto - TD

Oceń artykuł: 21 12

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
Analiza stanu bhp w firmie
od 50PLN
Budowa hal
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Fotobraz 30x40
52,00PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
0

Karma dla zwierząt pod lupą kontrolerów. Nałożono 18 kar pieniężnych

Inspekcja Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych# (IJHARS) przedstawia wyniki planowej kontroli w zakresie jakości handlowej karmy dla zwierząt domowych, która została przeprowadzona w II kwartale 2023 r.

(czytaj więcej)
0

Jesienne wyprawy kajakowe. "Przyroda jakby zaczarowana"

Złota jesień zagościła w pełni w naszym krajobrazie. Przyroda stała się jakby #zaczarowana. W świecie okrytym jesienną ciszą, nie słychać było zgiełku aktualnych ludzkich problemów pełnych tragedii i sensacji. Można było w pełni wypocząć i zrelaksować się płynąc kajakami po skąpanych złotem opadających liści rzekach i jeziorach.

(czytaj więcej)
0

Wymagające warunki dla kierowców. Standardy zimowego utrzymania dróg

Ostatnie dni to coraz śmielsze poczynania zimy# w naszym kraju. A prognozy na najbliższe kilkadziesiąt godzin to wymagające warunki dla kierowców z intensywnymi opadami śniegu w wielu miejscach w kraju. W związku z trudnymi warunkami drogowymi, w miniony weekend na drogach krajowych w całej Polsce pracowało około 2000 pojazdów do zimowego utrzymania. Miniona noc była nieco mniej wymagająca jednak nasze służby nie próżnowały i do zwalczania śliskości na jezdniach w godzinach porannych pracowało ponad 600 pojazdów.

(czytaj więcej)
0

Skorzystaj ze zniżek. Karta Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób.# Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

(czytaj więcej)