Dziś mamy 10 grudnia 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

21 listopada 2019

Spotkanie autorskie w grupie „Gumisie’’. Było ciekawie i radośnie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Kolejnym działaniem w ramach projektu „Podróże jeża ze Zgierza’’, w której bierzemy #aktywnie udział jest przygotowanie spotkania autorskiego, które odbyło się dn. 15.11.2019 r. w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie z Panią Ireną Dobosiewicz - pisarką wierszy dla dzieci oraz powieści, która przybyła z wnuczką Zuzią Dobosiewicz.

Właśnie niedawno ukazała się następna książka autorki. Pani Irena rozmawiała z przedszkolakami na temat emocji i działań jakich doświadczają na co dzień. Rozmowa ta zaprowadziła nas do tytułów wierszy „Porządki’’, „Ciekawska’’ oraz rozmowa o zwierzątkach, Zabawa z kotkiem’’, „ ZOO’’, czy , „Biedroneczka’.’ Również Zuzia przeczytała jeden z wierszy swojej babci. Przedszkolaki zgadywały prezentowane wzajemnie emocje. Pisarka opowiedziała dzieciom skąd czerpie pomysły do pisania, a wtedy szybko wyrastają z nich wiersze. W ramach projektu ułożyliśmy wspólnie wierszyk zawierający nazwę obu miejscowości Zgierza i Szubina. Emocji było co niemiara. Z pewnością na długo zapamiętamy to spotkanie, które wzbudziło w nas ciekawość i radość. Serdeczne podziękowania dla Pani Ireny Dobosiewicz za przybycie do naszego przedszkola.

Materiał: Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożnik z funkcją spania, 6 kolorów do wyboru
Usługi transportowe
Kwasy...
Odchudzanie
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Pokój dzienny/ jadalnia
0

Mikołaj na zakupach. Co też sprezentować dzieciom?

To pytanie zadaje sobie co roku niejeden Mikołaj. Co też sprezentować dzieciom?# Gra komputerowa lub na konsolę, a może nowoczesna zabawka – to bardzo popularne upominki. Jak je wybrać, by nie tylko się spodobały, ale i nie zaszkodziły?

(czytaj więcej)
0

Sezon grzewczy trwa. Jak ograniczyć wpływ smogu na zdrowie?

Jesienno-zimowe chłody oznaczają rozpoczęcie sezonu grzewczego. Choć liczba # nieekologicznych „kopciuchów” z roku na rok maleje, nadal w wielu częściach kraju powietrze staje się trujące. Mimo podejmowanych na poziomie rządowym i samorządowym działań antysmogowych, warto samemu zatroszczyć się o jakość tego, czym oddychamy każdego dnia.

(czytaj więcej)
0

Przedświąteczne podróże. O czym pamiętać, lecąc pierwszy raz samolotem?

Okres świąteczno-noworoczny to czas lotniczego szczytu # pasażerskiego. Podróżujemy zarówno do naszych rodzin, jak i na wypoczynek w egzotyczne zakątki świata.

(czytaj więcej)
0

Imieninowy maraton w toku. Ciekawostki o Barbarach i Mikołajach

Byli Andrzeje. Trudno więc nie napisać o Barbarach i Mikołajach, czyli tegotygodniowych solenizantach. Jesteście ciekawi, co też na ich temat znaleźliśmy w naszych źródłach?

(czytaj więcej)