Dziś mamy 24 stycznia 2020, piątek, imieniny obchodzą:

21 listopada 2019

Spotkanie autorskie w grupie „Gumisie’’. Było ciekawie i radośnie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Kolejnym działaniem w ramach projektu „Podróże jeża ze Zgierza’’, w której bierzemy #aktywnie udział jest przygotowanie spotkania autorskiego, które odbyło się dn. 15.11.2019 r. w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie z Panią Ireną Dobosiewicz - pisarką wierszy dla dzieci oraz powieści, która przybyła z wnuczką Zuzią Dobosiewicz.

Właśnie niedawno ukazała się następna książka autorki. Pani Irena rozmawiała z przedszkolakami na temat emocji i działań jakich doświadczają na co dzień. Rozmowa ta zaprowadziła nas do tytułów wierszy „Porządki’’, „Ciekawska’’ oraz rozmowa o zwierzątkach, Zabawa z kotkiem’’, „ ZOO’’, czy , „Biedroneczka’.’ Również Zuzia przeczytała jeden z wierszy swojej babci. Przedszkolaki zgadywały prezentowane wzajemnie emocje. Pisarka opowiedziała dzieciom skąd czerpie pomysły do pisania, a wtedy szybko wyrastają z nich wiersze. W ramach projektu ułożyliśmy wspólnie wierszyk zawierający nazwę obu miejscowości Zgierza i Szubina. Emocji było co niemiara. Z pewnością na długo zapamiętamy to spotkanie, które wzbudziło w nas ciekawość i radość. Serdeczne podziękowania dla Pani Ireny Dobosiewicz za przybycie do naszego przedszkola.

Materiał: Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Narożniki
Pokój dzienny / jadalnia/ pokój młodzieżowy
Budowa magazynów
Kasy fiskalne Datecs mobilne z kopią elektroniczną
1350PLN PROMOCJAPLN
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł -Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiegają się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Dzień bez opakowań foliowych. Dlaczego warto z nich zrezygnować?

Na całym świecie produkowane są gigantyczne ilości odpadów. Powstające każdego roku # wyroby z tworzyw sztucznych można liczyć w milionach ton.

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)