Dziś mamy 4 sierpnia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

21 listopada 2019

Spotkanie autorskie w grupie „Gumisie’’. Było ciekawie i radośnie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Kolejnym działaniem w ramach projektu „Podróże jeża ze Zgierza’’, w której bierzemy #aktywnie udział jest przygotowanie spotkania autorskiego, które odbyło się dn. 15.11.2019 r. w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie z Panią Ireną Dobosiewicz - pisarką wierszy dla dzieci oraz powieści, która przybyła z wnuczką Zuzią Dobosiewicz.

Właśnie niedawno ukazała się następna książka autorki. Pani Irena rozmawiała z przedszkolakami na temat emocji i działań jakich doświadczają na co dzień. Rozmowa ta zaprowadziła nas do tytułów wierszy „Porządki’’, „Ciekawska’’ oraz rozmowa o zwierzątkach, Zabawa z kotkiem’’, „ ZOO’’, czy , „Biedroneczka’.’ Również Zuzia przeczytała jeden z wierszy swojej babci. Przedszkolaki zgadywały prezentowane wzajemnie emocje. Pisarka opowiedziała dzieciom skąd czerpie pomysły do pisania, a wtedy szybko wyrastają z nich wiersze. W ramach projektu ułożyliśmy wspólnie wierszyk zawierający nazwę obu miejscowości Zgierza i Szubina. Emocji było co niemiara. Z pewnością na długo zapamiętamy to spotkanie, które wzbudziło w nas ciekawość i radość. Serdeczne podziękowania dla Pani Ireny Dobosiewicz za przybycie do naszego przedszkola.

Materiał: Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Pokój dzienny/ jadalnia
Meble kuchenne - na zamówienie
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Wagi sklepowe
699PLN 500PLN
Rolki termiczne
0,69PLN 0,49PLN
Lakiernictwo
Lipoliza injekcyjna
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Meksyk na talerzu. Poznaj tajniki wyrazistej kuchni meksykańskiej

Meksyk to kraj o bardzo bogatej historii, kulturze, a jego barwny folklor jest rozpoznawalny #na całym świecie. Wszystkie te cechy można również przypisać meksykańskiej kuchni, która w 2010 roku została wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Decyzja o tym zapadła nie tylko na podstawie wyjątkowych receptur, lecz także ze względu na tradycyjne obrzędy i całą kulturę jedzenia, która powoduje, że każdy meksykański posiłek może zamienić się w huczną uroczystość. Sprawdźcie, co sprawia, że lokalne przepisy stały się światowym fenomenem.

(czytaj więcej)
0

Gry i aplikacje Bezpieczny Przejazd. Sprawdź swoją wiedzę

Wakacyjne podróże ciekawe i bezpieczne z grami i aplikacjami Bezpieczny Przejazd. Dostęp #do informacji demaskujących fake newsy na temat zachowania na przejazdach. Tak PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. zachęcają dzieci, młodzież i dorosłych do rozszerzania wiedzy, która zapewni bezpieczne korzystanie z przejazdów kolejowo-drogowych. Działania prowadzone są w ramach kampanii społecznej Bezpieczny Przejazd.

(czytaj więcej)