Dziś mamy 16 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:

16 stycznia 2022

Sportowe podsumowanie roku 2021. Najważniejsze sukces dzieci i młodzieży z gminy

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

Koniec roku to czas podsumowań, również w obszarze kultury fizycznej i współzawodnictwa sportowego.

Pomimo wielu trudności związanych z pandemią koronawirusa, udało się rozegrać część zaplanowanych przedsięwzięć sportowych, które zaowocowały wieloma sukcesami młodych sportowców Gminy Szubin.W zestawieniu pojawiły się szczególne osiągnięcia sportowe Uczniowskiego Klubu Biegacza, Uczniowskiego Klubu Sportowego Wyspiański, Sekcji Judo LKS Szubinianka, Stowarzyszenia Pantery Szubin oraz osiągnięcia sportowe dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych znajdujących się na terenie Gminy Szubin.Wszystkie sukcesy są odzwierciedleniem ciężkiej pracy młodych sportowców oraz zaangażowania trenerów.

Gratulujemy dotychczasowych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów, satysfakcji i wytrwałości
w podejmowaniu nowych sportowych wyzwań.

Poniżej zestawiono najważniejsze sukcesy dzieci i młodzieży z Gminy Szubin.

Osiągnięcia sportowe zawodników Uczniowskiego Klubu Biegacza:

W m-cu wrześniu 20 zawodników brało udział w Ogólnopolskim Finale Czwartków Lekkoatletycznych w Łodzi, najlepszym okazał się Daniel Grotkowski zajmując VI miejsce w rzucie piłeczką.

W Międzywojewódzkich Mistrzostwach rozegranych w Tczewie w biegu na przełaj Anna Winkowska zdobyła V miejsce.

W rozegranych Mistrzostwach Wojewódzkich zawodnicy z różnych kategorii wiekowych zdobyli łącznie 80 medali – 14 złotych, 23 srebrne i 43 brązowe, z czego najwięcej następujący zawodnicy:

Wiśniewski Dominik – 5 medali: 2 złote, 1 srebrny, 2 brązowe,
Kwiatkowska Anastazja – 5 medali: 2 złote, 3 srebrne,
Zasowski Jakub – 4 medale: 2 złote, 1 srebrny, 1 brązowy,
Winkowska Anna – 1 medal złoty
Kalka Zofia – 6 medali: 1 złoty, 4 srebrne, 1 brązowy,
Wielgos Aleks – 5 medali: 1 złoty, 4 brązowe,
Wielgos Laura – 5 medali: 4 srebrne, 1 brązowy.
Ponadto do kadry wojewódzkiej powołanych zostało 5 zawodników: Natalia Staśkiewicz, Jędrzej Kmieć, Anna Winkowska, Oliwia Jechna oraz Laura Wielgos.

Osiągnięcia sportowe Uczniowskiego Klubu Sportowego Wyspiański:

23 stycznia 2021 r. w hali Arena Toruń odbyły się Mistrzostwa Województwa Juniorów Młodszych w lekkiej atletyce. UKS Wyspiański Szubin reprezentował podopieczny Ryszarda Adamczewskiego Kacper Szurkiewicz, który wygrał konkurs trójskoku

31 stycznia 2021 r. w hali Arena w Toruniu zorganizowano III Memoriał Ireny Szewińskiej oraz Halowe Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w lekkiej atletyce U12, U14 i U16.

W zawodach udział wzięła 14-osobowa reprezentacja UKS Wyspiański Szubin zdobywając 7 medali:

złoty medal Mistrzostw Województwa - Miłosz Kaszewski - skok w dal,
srebrne medale - Robert Bauza - skok w dal, Kinga Nowacka - pchnięcie kulą,
brązowe medale - Maria Ucińska - pchnięcie kulą, Krzysztof Jarecki – 200 m,
brązowe medale w Memoriale Ireny Szewińskiej - Robert Bauza - skok w dal, Kinga Nowacka - pchnięcie kulą.
Od 12 lutego 2021 r. przez 3 dni w Arenie Toruń rozgrywano Halowe Mistrzostwa Polski U 18 i U 20 Toruń 2021, w których uczestnictwo potwierdziło 1223 zawodników z 258 klubów z całego kraju.

Podopieczny Ryszarda Adamczewskiego, Kacper Szurkiewicz z wynikiem 12,33m zajął 8 miejsce.

28 maja 2021 r. w Białych Błotach odbyły się IX Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego dzieci w lekkiej atletyce, podczas których w pchnięciu kulą bezkonkurencyjna okazała się Kinga Nowacka, która ustanowiła swój nowy rekord życiowy i z wynikiem 9,13 m zdobyła złoty medal. Równie udany start zaliczyła Martyna Krall w rzucie oszczepem, która również stanęła na najwyższym stopniu podium. Obie zawodniczki trenują w Turze pod opieką Małgorzaty Iwaniak. Bardzo dobry start zaliczyła również Martyna Spychalska, która w skoku w dal uzyskała rezultat 3,59 m i zdobyła srebrny medal.

W dniach 05-06 czerwca 2021 r. w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Zrzeszenia LZS w lekkiej atletyce, w których Kacper Szurkiewicz w konkursie trójskoku U18 z wynikiem 12.15 m zajął
VII miejsce.

18 czerwca 2021 r. zawodnicy UKS Wyspiański Szubin uczestniczyli w wojewódzkich zawodach z cyklu Lekkoatletyka dla każdego i wywalczyli 5 medali.

Prawie wszyscy zawodnicy pobili swoje rekordy życiowe - na uwagę zasłużył wynik Martyny Miziuły, która rzuciła oszczepem na odległość 28,42m poprawiając rekord życiowy o ponad 5 metrów.

Złoty medal – Cyprian Walkiewicz – wieloskok 10,55m PB,
Srebrny medal – Martyna Miziuła – rzut oszczepem – 28,42m PB,
Miłosz Kaszewski – skok w dal – 5,21m,
Brązowy medal – Adam Józefiak – pchnięcie kulą 10,38m PB ,
Kinga Nowacka – pchnięcie kulą 9.30m PB.
Osiągnięcia sportowe Sekcji Judo LKS Szubinianka:

13 marca 2021 r. w zawodach o Puchar Polski Juniorek i Juniorów Młodszych w Piasecznie zawodnik Marcin Leśniewski w kategorii U46 zajął II miejsce zdobywając tytuł wicemistrza Pucharu Polski.

8 maja 2021 r. odbył się turniej Copernicus Judo Cup Młodzików/Młodziczek Wojewódzki Turniej Rankingowy do Kadry Wojewódzkiej. Zawodnicy uplasowali się na następujących miejscach:

Arkadiusz Mazurek, kategoria U55kg - II miejsce,
Marcin Leśniewski, kategoria U46 - II miejsce,
Lena Kowalska, kategoria U63 - II miejsce,
Piotr Leśniewski, kategoria U42 - III miejsce.
Również 8 maja 2021 r. podczas turnieju Copernicus Judo Cup Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego Juniorów Młodszych zawodnicy wywalczyli:

Marcin Leśniewski, kategoria U46 - II miejsce,
Piotr Leśniewski, kategoria U46 - III miejsce.
12 czerwca 2021 r. w Szubinie miały miejsce Otwarte Mistrzostwa Województwa Kujawsko – Pomorskiego w Judo Młodziczek/Młodzików, w których zawodnicy zdobyli kolejno:

Lena Kowalska kategoria U63 - II miejsce,
Kacper Lang, kategoria U42 - III miejsce,
Mateusz Lang, kategoria U55 - II miejsce,
Arkadiusz Mazurek, kategoria U55 - V miejsce,
Marek Mazurek, kategoria U73 kg - V miejsce.
W dniach 25-26 czerwca 2021 r. odbyła się XXVII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych w Łodzi Junior Młodszy, podczas której Marcin Leśniewski w kategorii U46 zajął II miejsce i wywalczył tytuł wicemistrza Polski Juniorów Młodszych.

11 grudnia 2021 r. odbył się Wojewódzki Turniej Rankingowy do Kadry Wojewódzkiej w Szubinie Młodzików, w którym następujący zawodnicy zdobyli:

Kacper Lang, kategoria U46 - II miejsce,
Piotr Małacha, kategoria U50 - I miejsce,
Jakub Małkiński, kategoria U66 - II miejsce.
Do Kadry Wojewódzkiej Młodzików w 2021 roku zostali powołani:

Marcin Leśniewski,
Piotr Leśniewski,
Kacper Lang,
Mateusz Lang,
Arkadiusz Mazurek,
Marek Mazurek,
Lena Kowalska.
Do Kadry Narodowej w grupie wiekowej Junior Młodszy na II półrocze 2021 został powołany Marcin Leśniewski.

Osiągnięcia sportowe dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych gminy Szubin:

Igrzyska Dzieci – piłka nożna chłopców

Do rywalizacji przystąpiło 5 szkół. Szkoła Podstawowa Rynarzewo, Szkoła Podstawowa Kołaczkowo, Szkoła Podstawowa Królikowo, Szkoła Podstawowa nr 2 Szubin oraz Szkoła Podstawowa nr 1 Szubin. Drużyny rywalizowały ze sobą systemem "każdy z każdym". Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z Szubińskiej "Jedynki", którzy w czterech meczach uzyskali komplet punktów, nie tracąc gola w całym turnieju, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Kołaczkowa, ulegając tylko zwycięzcom, na III miejscu podium znalazła się Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie, Szkoła Podstawowa w Rynarzewie zajęła IV miejsce, a V miejsce uzyskała Szkoła Podstawowa w Królikowie.

Chłopcy w Mistrzostwach Powiatu Nakielskiego zajęli III miejsce.

Igrzyska Młodzieży – piłka nożna chłopców

24 września 2021r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin, w których do rywalizacji przystąpiły 4 szkoły - Szkoła Podstawowa Rynarzewo, Szkoła Podstawowa Królikowo, Szkoła Podstawowa nr 2 Szubin oraz Szkoła Podstawowa nr 1 Szubin. Drużyny rywalizowały ze sobą systemem "każdy z każdym". Bezkonkurencyjni okazali się chłopcy z Szubińskiej "Jedynki", którzy w trzech meczach uzyskali komplet punktów, nie tracąc gola w całym turnieju, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie, III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Rynarzewie, a IV miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Królikowie.

30 września 2021r. w Mroczy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego, w których rywalizowały 3 szkoły - Szkoła Podstawowa Mrocza, Szkoła Podstawowa nr 1 Szubin oraz Szkoła Podstawowa nr 2 Nakło. Drużyny rywalizowały ze sobą systemem "każdy z każdym". Najlepsi okazali się chłopcy z Szubińskiej "Jedynki", którzy najpierw pokonali drużynę z Mroczy 4:1, a potem wygrali z nakielską "Dwójką" 12:0.

Chłopcy zajęli 3 miejsce w ćwierćfinale wojewódzkim.

Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży – sztafetowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców

25 września 2021 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin, podczas których w kategorii Dzieci wśród dziewcząt zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Rynarzewie. W rywalizacji młodszych chłopców również wygrali chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie, II miejsce zajęli chłopcy ze Szkoły Podstawowej w Rynarzewie, a na III miejscu uplasowali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie.

W kategorii Młodzieży wśród dziewcząt zwyciężyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie, II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Rynarzewie, III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie, a IV miejsce uzyskały dziewczęta z Turu.

Wśród chłopców triumfowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, II miejsce zdobyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie, a na III miejscu znaleźli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Turze.

5 października 2021 r. w Paterku odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego, w których najlepiej wypadły dziewczęta młodsze z szubińskiej Jedynki, które wygrały w swojej kategorii. Chłopcy młodsi ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie zajęli III miejsce. Na III miejscu podium również uplasowały się dziewczęta starsze ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie. Ich rówieśnicy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie zajęli II miejsce.

Dziewczęta w finale wojewódzkim wywalczyły IV miejsce.

Igrzyska Dzieci – koszykówka 3x3 dziewcząt i chłopców

30 września 2021 r. w hali Szkoły Podstawowej nr 63 w Bydgoszczy odbył się Finał Województwa Kujawsko-Pomorskiego w koszykówce 3x3, podczas którego uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie osiągnęli duży sukces - dziewczęta wywalczyły I miejsce, a chłopcy zajęli III miejsce.

Szubinianie pokonali w drodze po medale szkoły z Grudziądza, Bydgoszczy, Torunia oraz Inowrocławia.

Igrzyska Dzieci i Igrzyska Młodzieży – drużynowy tenis stołowy dziewcząt i chłopców

19 października 2021 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zwycięskie okazały się drużyny ze Szkoły Podstawowej w Rynarzewie.

21 października 2021 r. odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin, w których w kategorii dziewcząt zwyciężyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie, natomiast wśród chłopców triumfowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rynarzewie.

26 października 2021 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego - w kategorii dzieci, zarówno w rywalizacji dziewcząt i chłopców, zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rynarzewie, pokonując rówieśników ze Ślesina. Ponadto w kategorii Młodzieży wśród dziewcząt wygrały uczennice z Kołaczkowa, które pokonały Ślesinianki, natomiast w rywalizacji chłopców zwyciężyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rynarzewie, którzy również pokonali kolegów ze Ślesina.

4 listopada 2021 r. w Bydgoszczy odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży, w którym chłopcy z Rynarzewa zajęli III miejsce.

10 listopada 2021 r. w Bydgoszczy odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży, podczas którego złote medalistki Natalia Małecka i Maja Łęgowska pokonały Szkołę Podstawową w Łasinie 3:0, Szkołę Podstawową w Świeciu 3:2 i w decydującej rozgrywce Szkołę Podstawową nr 4 w Chełmnie 3:2.

Igrzyska Dzieci – unihokej dziewcząt i chłopców

6 listopada 2021 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w unihokeju dziewcząt, w których do rywalizacji przystąpiło 6 szkół - wszystkie z Gminy Szubin. Zwyciężyła drużyna z Turu, na II miejscu uplasowała się drużyna z Kołaczkowa, a na III miejscu uplasowały się dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. Pozostałe miejsca zajęły kolejno: Szkoła Podstawowa w Królikowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie i Szkoła Podstawowa w Rynarzewie.

Dziewczęta zajęły trzecie miejsce w półfinale wojewódzkim.

13 listopada 2021 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w unihokeju chłopców, podczas których do rywalizacji przystąpiło 5 szkół - wszystkie z Gminy Szubin. Zwyciężyła drużyna z Kołaczkowa, na II miejscu podium stanęli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, a III miejsce wywalczyli chłopcy z Turu. Pozostałe miejsca: Szkoła Podstawowa w Rynarzewie i Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie.

Chłopcy zajęli 3 miejsce w półfinale wojewódzkim.

Igrzyska Młodzieży – unihokej dziewcząt i chłopców

23 października 2021 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w unihokeju dziewcząt, w których do rywalizacji przystąpiło 6 szkół - wszystkie z Gminy Szubin. Zwyciężyła drużyna z Kołaczkowa, na II miejscu uplasowała się drużyna z Turu, a na III miejscu uplasowały się dziewczęta z Rynarzewa. Pozostałe miejsca zajęły kolejno: Szkoła Podstawowa w Królikowie, Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie i Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie.

Dziewczęta zajęły 3 miejsce w półfinale wojewódzkim.

30 października 2021 r. odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w unihokeju chłopców, w których do rywalizacji przystąpiło 6 szkół - wszystkie z Gminy Szubin. Zwyciężyła drużyna z Królikowa, na II miejscu podium stanęli chłopcy z Turu, a III miejsce wywalczyli chłopcy z szubińskiej „Dwójki”. Pozostałe miejsca: Szkoła Podstawowa nr 1 w Szubinie, Szkoła Podstawowa w Rynarzewie i Szkoła Podstawowa w Kołaczkowie.

Chłopcy zajęli 3 miejsce w półfinale wojewódzkim.

Igrzyska Młodzieży – siatkówka dziewcząt i chłopców

10 grudnia 2021 r. rozegrano tylko jeden mecz o Mistrzostwo Gminy Szubin, w którym zwyciężyły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, pokonując swoje rówieśniczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

16 grudnia 2021 r. rozegrano również tylko jeden mecz o Mistrzostwo Gminy Szubin, w którym zwyciężyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, pokonując swoich rówieśników ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie.

Osiągnięcia sportowe koszykarek ze stowarzyszenia Pantery Szubin:

Koszykarki startowały w lidze Kujawsko-Pomorskiego Związku Koszykówki w kategorii U10/U11/U12/U13/U14. Najmniejsze dziewczęta wygrały swoje kategorie wiekowe zajmując w U10 i U11 pierwsze miejsca, natomiast dziewczynki z rocznika 2009/10 tj. kategoria U12 zajęły trzecie miejsce w lidze. Ogromnym sukcesem był też fakt, że aż 8 zawodniczek z klubu Panter zostało nominowanych do szerokiej kadry województwa kujawsko-pomorskiego do reprezentowania regionu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w rocznikach 2008 i 2009. Klub zrzesza obecnie 57 dziewczynek z gminy Szubin.

Ponadto dziewczęta w turniejach wywalczyły następujące miejsca na podium:

I miejsce w Międzynarodowym Turnieju koszykówki dziewcząt w Jeleniej Górze U12,
I miejsce w Międzynarodowym Turnieju koszykówki dziewcząt w Jeleniej Górze U14,
II miejsce w Ogólnopolskim turnieju koszykówki dziewcząt w Inowrocławiu U12,
III miejsce w Ogólnopolskim turnieju koszykówki dziewcząt w Bydgoszczy U14,
II miejsce w Ogólnopolskim turnieju koszykówki dziewcząt Pantery Basket CUP U11,
I miejsce w Ogólnopolskim turnieju koszykówki dziewcząt Pantery Basket CUP U12,
II miejsce w Ogólnopolskim turnieju koszykówki dziewcząt Pantery Basket CUP U14,
II miejsce w Ogólnopolskim turnieju koszykówki dziewcząt w Nowym Tomyślu U11.

Materiał: UM Szubin

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 0 (0)

    dawny nauczyciel , w dniu 16-01-2022 23:10:48 napisał:

    Brawo dla wszystkich młodych sportowców z Gminy!

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Ramka na 3 zdjęcia (1015)
39,90PLN 29,90PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Ramka na zdjęcia
26,90PLN 13,45PLN
Ramka na zdjęcia
74,90PLN 39,90PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Jak wykończyć mieszkanie, zanim ono finansowo wykończy Ciebie? Oto jak uniknąć ukrytych kosztó

Tylko w okresie styczeń-marzec 2022 r. deweloperzy oddali do użytku 54,7 tys. nowych mieszkań w całej Polsce#. To oznacza, że co miesiąc w naszym kraju przybywa średnio kilkanaście tysięcy szczęśliwych nabywców swojego „M”. Najpierw zakup lokum, które istnieje tylko na papierze, a potem odebranie już kluczy do własnego nowego mieszkania to dla wielu spełnienie marzeń, ale kiedy pierwsze emocje już opadną, okazuje się, że stajemy przed kolejnym, nie mniej wymagającym zadaniem: wykończeniem i aranżacją wnętrza. Budżet, który trzeba przeznaczyć na ten cel, to obok zakupu, kolejny duży koszt, tym bardziej, że ceny potrzebnych materiałów i usług rosną w astronomicznym tempie. Przykład? W marcu 2022 r. w porównaniu z analogicznym okresem zeszłego roku, ceny najpopularniejszych materiałów budowlanych są wyższe średnio o 28%[2] i ciągle rosną! Sytuacji nie poprawia też rekordowa dwucyfrowa inflacja, wyższe oprocentowanie kredytów hipotecznych, rosnące ceny prądu i gazu. Rachunki za ten pierwszy są już o 24 proc. wyższe niż w 2021 r.[3] To wszystko sprawia, że kwoty, które świeżo upieczeni właściciele mieszkań zabezpieczyli na wykończenie i zagospodarowanie swoich lokali, topnieją z dnia na dzień. Jeśli nie będziemy wystarczająco ostrożni, łatwo możemy wpaść w nieplanowane długi! O tym, jak tego uniknąć w kolejnym materiale Intrum z cyklu „Ogarniam finanse”!

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Niezapomniany grill bez mięsa. Postaw na serowe przekąski i warzywa!

Majówka to niepisana data graniczna rozpoczynająca sezon grillowy. Wielu z nas# z radością na to czekało. Posiłek na łonie przyrody jest doskonałą okazją do spotkań towarzyskich czy rodzinnych. Niektórzy jednak tracą zapał, na myśl o ciężkostrawnych potrawach. A przecież grillowanie nie musi opierać się wyłącznie na mięsie. Tak naprawdę to łatwy i szybki sposób na dodanie smaku prostym i zdrowym warzywom czy zaserwowanie produktu w innej niż zwykle postaci. Poniższe wskazówki pomogą Ci przygotować ucztę zarówno dla Twoich wege znajomych, jak i dla tych, którzy chcą ograniczyć ilość mięsa w swojej diecie lub oprócz niego chętnie wypróbują nowe, ciekawe smaki. Bezmięsne grillowanie wciąż dla wielu brzmi jak oksymoron. Jeśli jesteś przyzwyczajony do steków i hamburgerów, być może będziesz musiał wykazać się kreatywnością, jeśli chodzi o to, co i jak grillować jako wegetarianin, weganin lub jako gospodarz, który zaprasza na grilla wegetarian lub wegan. Niemniej przygotowanie serowych przekąsek czy grillowanych warzyw może się okazać niezwykle ciekawą przygodą kulinarną. I kto wie – być może nowe smaki pokochają nawet najbardziej zagorzali mięsożercy.

(czytaj więcej)