Dziś mamy 3 lipca 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2021

Skrzaty stały się dzielnymi piratami. Dzieci świetnie się bawiły

fot. pow.

fot. pow.

Sytuacja epidemiczna powoduje, że realizacja planów przedszkolnych# przybiera inną formę . Wielokrotnie przekonujemy się, że inną, nie znaczy mniej wartościową. Tradycją organizacji Dnia Dziecka w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie były wspólne wyjazdy dzieci i integracja przedszkolnej społeczności podczas wycieczek. W tym roku dzieci z poszczególnych grup spędziły ten czas w swoim towarzystwie.

3 latki z grupy Skrzaty z nieocenioną pomocą rodziców stały się już od rana dzielnymi Piratkami i Piratami. Każdy Skrzat wyglądał wyjątkowo!

Inspiracją naszych działań tego dnia była bajka o Piratach, którą dzieci obejrzały wcześniej. Nasze plany trochę zmienił poranny deszcz. Zabawa rozpoczęła się w przedszkolnych pomieszczeniach, aby już za chwilę wyjść w plener.

Jak przystało na Piratów Skrzaty realizowały liczne zadania, przygotowane w formie map, w powietrzu wyczuwalna była nutka tajemnicy.

Zadania te wymagały wielu umiejętności i odwagi, bo przecież życie na statku do łatwych nie należy. Dzieci doskonale sobie radziły. Widać było efekty wdrażania pedagogiki planu daltońskiego. Dzieci bez trudu przejmowały odpowiedzialność za wykonanie zadania, współpracowały w parach, w zespołach. Podczas rozmów zauważalne było, że mają poczucie, że rosną dojrzewają, wkraczają w nowy etap.

Pirackie przywitanie: Ahoj! - rozbrzmiewało w całym przedszkolnym ogrodzie!

Udane połowy ryb i wyścigi morskich stworzeń, przechodzenie po kładce, gdy wokół pływają głodne rekiny, rozpoznawanie kierunków podczas wiosłowania, gdy na morzu szaleje sztorm, a statek kołysze się na wszystkie strony- to wyzwanie nawet dla tak dzielnych Piratów! Podczas przeciągania liny Skrzaty pokazały umiejętność współpracy i swoją siłę. Kiedy spotkały piracką Papugę - powtarzały po niej słowa, doskonaląc wymowę.

Nasza wyprawa pokazała, że Skrzaty to prawdziwe Daltońskie przedszkolaki.

Prowadzone obrazkowymi instrukcjami przemierzały ocean, by dotrzeć na wyspę na której odnalazły skarb! Z łatwością dopasowały klucz do skrzyni, w której czekały na nie medale, latawce i dyplomy.

To była doskonała okazja, żeby obserwować zmiany, jakie nastąpiły w trzylatkach, które jeszcze nie tak dawno oczekiwały pomocy i z niepewnością wkraczały do przedszkolnego świata.

Dzieci zatrzymały się na wyspie, rozpakowały plecaki i podczas wspólnego poczęstunek dzieliły się wrażeniami . Były nawet ciasteczka, które dzieciom przypominały kule armatnie.

Rada Rodziców przygotowała dla każdego dziecka Latawiec, który świetnie wpisał się w piracką zabawę i pyszne, kolorowe lody. Dziękujemy!

Samodzielnie wykonanymi papierowymi statkami, zmęczone i szczęśliwe maluchy odpłynęły do Krainy snu...
Ahoj przygodo! Jeszcze nieraz wyruszymy przez morza i oceany, by odkrywać nowe lądy i poznawać świat!

Materiał: Anna Kluska - Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 29 9

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak bezpiecznie przetrwać upały? Narażone dzieci i osoby starsze

Wg prognoz pogody, przed nami upalne dni.# Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Wysokie temperatury są niezwykle niebezpieczne dla osób starszych i dzieci, jednak wszyscy powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas upału.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjna akcja. "Zapnij pasy– poczuj uścisk bezpieczeństwa"

Wakacje to czas nasilonych wyjazdów rodzinnych#. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA - operatorem komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network SA, począwszy od 27 czerwca do 31 sierpnia 2025 r., będzie prowadziło akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Wspomnienie Matki Bożej Licheńskiej. Zaplanowano centralne uroczystości

W środę, 2 lipca przypada liturgiczne wspomnienie #Matki Bożej Licheńskiej – czczonej jako Matka Pocieszenia i Opiekunka rodzin oraz cierpiących.

(czytaj więcej)
0

Ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe. Kiedy i jak stosować?

Ubezwłasnowolnienie to instytucja prawna przewidziana #w polskim prawie, mająca na celu ochronę osoby, która z powodu zaburzeń psychicznych lub innej poważnej niezdolności nie jest w stanie samodzielnie kierować swoim postępowaniem. Ma ono na celu ochronę interesów osoby ubezwłasnowolnionej, a nie jej karanie czy dyskryminowanie. Może dotyczyć m.in. osób z chorobami psychicznymi, upośledzeniem umysłowym, uzależnieniami czy schorzeniami neurodegeneracyjnymi (np. zaawansowana demencja), które w znacznym stopniu umożliwiają świadome kierowanie swoim zachowaniem.

(czytaj więcej)