Dziś mamy 19 września 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2021

Skrzaty stały się dzielnymi piratami. Dzieci świetnie się bawiły

fot. pow.

fot. pow.

Sytuacja epidemiczna powoduje, że realizacja planów przedszkolnych# przybiera inną formę . Wielokrotnie przekonujemy się, że inną, nie znaczy mniej wartościową. Tradycją organizacji Dnia Dziecka w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie były wspólne wyjazdy dzieci i integracja przedszkolnej społeczności podczas wycieczek. W tym roku dzieci z poszczególnych grup spędziły ten czas w swoim towarzystwie.

3 latki z grupy Skrzaty z nieocenioną pomocą rodziców stały się już od rana dzielnymi Piratkami i Piratami. Każdy Skrzat wyglądał wyjątkowo!

Inspiracją naszych działań tego dnia była bajka o Piratach, którą dzieci obejrzały wcześniej. Nasze plany trochę zmienił poranny deszcz. Zabawa rozpoczęła się w przedszkolnych pomieszczeniach, aby już za chwilę wyjść w plener.

Jak przystało na Piratów Skrzaty realizowały liczne zadania, przygotowane w formie map, w powietrzu wyczuwalna była nutka tajemnicy.

Zadania te wymagały wielu umiejętności i odwagi, bo przecież życie na statku do łatwych nie należy. Dzieci doskonale sobie radziły. Widać było efekty wdrażania pedagogiki planu daltońskiego. Dzieci bez trudu przejmowały odpowiedzialność za wykonanie zadania, współpracowały w parach, w zespołach. Podczas rozmów zauważalne było, że mają poczucie, że rosną dojrzewają, wkraczają w nowy etap.

Pirackie przywitanie: Ahoj! - rozbrzmiewało w całym przedszkolnym ogrodzie!

Udane połowy ryb i wyścigi morskich stworzeń, przechodzenie po kładce, gdy wokół pływają głodne rekiny, rozpoznawanie kierunków podczas wiosłowania, gdy na morzu szaleje sztorm, a statek kołysze się na wszystkie strony- to wyzwanie nawet dla tak dzielnych Piratów! Podczas przeciągania liny Skrzaty pokazały umiejętność współpracy i swoją siłę. Kiedy spotkały piracką Papugę - powtarzały po niej słowa, doskonaląc wymowę.

Nasza wyprawa pokazała, że Skrzaty to prawdziwe Daltońskie przedszkolaki.

Prowadzone obrazkowymi instrukcjami przemierzały ocean, by dotrzeć na wyspę na której odnalazły skarb! Z łatwością dopasowały klucz do skrzyni, w której czekały na nie medale, latawce i dyplomy.

To była doskonała okazja, żeby obserwować zmiany, jakie nastąpiły w trzylatkach, które jeszcze nie tak dawno oczekiwały pomocy i z niepewnością wkraczały do przedszkolnego świata.

Dzieci zatrzymały się na wyspie, rozpakowały plecaki i podczas wspólnego poczęstunek dzieliły się wrażeniami . Były nawet ciasteczka, które dzieciom przypominały kule armatnie.

Rada Rodziców przygotowała dla każdego dziecka Latawiec, który świetnie wpisał się w piracką zabawę i pyszne, kolorowe lody. Dziękujemy!

Samodzielnie wykonanymi papierowymi statkami, zmęczone i szczęśliwe maluchy odpłynęły do Krainy snu...
Ahoj przygodo! Jeszcze nieraz wyruszymy przez morza i oceany, by odkrywać nowe lądy i poznawać świat!

Materiał: Anna Kluska - Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 23 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Co trzeci Polak nie chce się szczepić. Większe ograniczenia rozwiązaniem?

Co trzeci Polak mówi, że nie zamierza się# szczepić przeciwko COVID-19 i nie są w stanie wpłynąć na to ani obawy o zdrowie, ani o finanse. Nie zmienia tego też przekonanie o nadejściu jesienią czwartej fali zakażeń i nieuchronności wprowadzenia restrykcji czy nawet lockdownu. Jeśli chodzi o ograniczenia dla niezaszczepionych, to tylko nieliczne sytuacje znajdują niewielką przewagę zwolenników wprowadzenia zakazów dla pozbawionych szczepień – wynika z badania zrealizowanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Agresja 17 września 1939 r. Prezes IPN o przyczynach, przebiegu i skutkach napaści na obywateli

17 września 1939 r. Stalin wypełnił wobec Hitlera zobowiązania# wynikające z tajnego protokołu do paktu Ribbentrop-Mołotow. Agresja Armii Czerwonej pozwoliła Rzeszy Niemieckiej na przyspieszenie podboju Polski. 17 września 1939 r. był i pozostanie symbolem zbrodniczej współpracy Hitlera i Stalina przeciw wolnym narodom Europy. Nim Władimir Putin lub Aleksandr Łukaszenko ponownie skłamią na temat sowieckiej agresji z 17 września 1939 r., warto przypomnieć przyczyny, przebieg i skutki tej bezceremonialnej napaści na obywateli polskich.

(czytaj więcej)
0

Jesień z pupilem i w domu wszędzie jest czysto? Sprawdź jak to zrobić

Przed właścicielami czworonogów jeden z najtrudniejszych# okresów w roku pod względem utrzymania czystości w domu. Piach, błoto i liście przyniesione na łapkach pupila z deszczowego spaceru, a także sezonowe linienie sierści to nie lada wyzwanie. Tej jesieni bądź przygotowany i wyposaż się w zestaw do utrzymania czystości w domu, którego współlokatorami są psy i koty.

(czytaj więcej)
0

Zuzanna i Antoni, a może Mercedes i Romeo Znamy najpopularniejsze imiona!

Po babci, wujku, przyjaciółce, a może po# ulubionej piosenkarce lub bohaterze literackim? Wybór imienia dla dziecka to nie lada wyzwanie. Śpiesząc Wam z pomocą na dane.gov.pl opublikowaliśmy zestawienie najpopularniejszych imion nadawanych od stycznia do czerwca tego roku.

(czytaj więcej)