Dziś mamy 15 lipca 2024, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 lipca 2024

Ruszyła przebudowa ulicy. Tymczasowa zmiana organizacji ruchu

fot. UM Szubin

fot. UM Szubin

Rozpoczęła się przebudowa ul. Matejki i ul. Kochanowskiego #w Szubinie w ramach realizacji zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa dróg gminnych: ul. Reymonta (nr 090508C, od km 0+545 do km 1+544) w Szubinie-Wsi, ul. Matejki (nr 090919C, od km 0+000 do km 0+356) i ul. Kochanowskiego (nr 090918C, od km 0+523 do km 0+691) w Szubinie”.

Wykonawcą robót jest Dromaks Sp. z o.o. z siedzibą w Lisim Ogonie i Dromaks Piotr Myszkier z siedzibą w Bydgoszczy. Zakończenie robót planowane jest w terminie do 3 października br. Koszt zadania wynosi 1 021 412,33 zł brutto. Zadanie dofinansowane jest z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W ramach inwestycji na ul. Matejki na odcinku od skrzyżowania z ul. Sędziwoja Pałuki do skrzyżowania z ul. Konopnickiej powstanie nowa nawierzchnia jezdni z kostki brukowej. Od skrzyżowania z ul. Konopnickiej do skrzyżowania z ul. Kochanowskiego wykonana zostanie nawierzchnia jezdni z masy bitumicznej. Po prawej stronie ul. Matejki powstaną również zjazdy do posesji z kostki brukowej. Na ul. Kochanowskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Matejki do skrzyżowania z ul. Konopnickiej i Kasprowicza wykonana zostanie nowa nawierzchnia jezdni z masy bitumicznej, a także chodniki i zjazdy do posesji z kostki brukowej.

W związku z prowadzonymi robotami wprowadzona została tymczasowa zmiana organizacji ruchu drogowego. Prosimy o stosowanie się do wprowadzonych zmian. Za wszelkie utrudnienia przepraszamy.

Materiał: UM Szubin

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (4) Zgłoś naruszenie zasad

  • -1 (9)

  paskudny układ, w dniu 08-07-2024 21:00:49 napisał:

  no to ostatni odcinek, który burmistrz sobie i swoim najbliŻszym również współpracownikom zrobi za publiczne pieniądze, aby mu się po tą marną wypłatę równo jechało:(

  odpowiedz

  • 1 (1)

  J23p, w dniu 08-07-2024 22:46:48 napisał:

  Na skrzyżowaniu ul Kochanowskiego i ul Konopnickiej należało by wykoać małe rondko dla bezpieczeństwa. Jak za drogo to położyć oponę od traktora a będzie bezpiecznie. Pamiętajcie o 100 metrach chodnika na ul Konopnickiej dla bezpieczeństwa naszych dzieci bo chodzą środkiem uliczny.

  odpowiedz

  • 3 (3)

  CNA, w dniu 10-07-2024 09:12:49 napisał:

  Dziwnie że w obrębie zamieszkania burmistrza dzieją sie drogowe inwestycje… a spora część jest gruntowa, gdzie dość że nie mają w planach ich robić to jeszcze doprosić sie wyrównania dziur równa się z cudem

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Obajdek, w dniu 10-07-2024 09:49:16 napisał:

  No tak, oby wszystkim żyło się lepiej a władzy najlepiej! Osiedle bydgoskie tętni w inwestycje inne "leżą i kwiczą"- nic nowego za poprzedniej kadencji robił to samo teraz może na więcej sobie pozwolić nic nie traci

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Audyt środowiskowy
3000PLN
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Ewidencja Importu Aut
2400 zł / rokPLN
0

Projekt nowelizacji Kodeksu Pracy. Co będzie wliczane do stażu?

Do konsultacji społecznych trafił właśnie projekt nowelizacji Kodeksu pracy# dotyczący stażu pracy. Zakłada on, że okresy samozatrudnienia, wykonywania pracy na podstawie umów zleceń czy świadczenia usług będą wliczały się do stażu pracy. W ten sposób Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej chce wyrównać szanse w dostępie do niektórych uprawnień pracowniczych dla milionów osób.

(czytaj więcej)
0

Wysokie temperatury męczą i osłabiają kierowców. Zadbaj o siebie i pasażerów

Upalna pogoda nie odpuszcza. #Nasze służby stale monitorują sytuację na drogach krajowych, bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Jednak kierowcy też muszą zachować czujność i pamiętać o kilku podstawowych zasadach podczas wakacyjnych podróży samochodem, by dotrzeć do wyznaczonego celu bezpiecznie i komfortowo.

(czytaj więcej)
0

Piękne widoki na Dolinę Noteci. Pogoda sprzyjała wędrówce

Wędrówkę rozpoczęliśmy z miejscowości #Ślesin i maszerowaliśmy północną stroną Doliny Noteci w kierunku Nakła.

(czytaj więcej)
0

Nowe Prawo Komunikacji Elektronicznej. Wprowadzono zmiany

Sejm przyjął ustawę Prawo Komunikacji Elektronicznej #(PKE). Ustawa ta wprowadza zmiany, które mają poprawić to, jak działa rynek telekomunikacyjny oraz lepiej chronić konsumentów. Prawo Komunikacji Elektronicznej (PKE) obejmuje szeroki zakres zagadnień, które dotyczą rynku telekomunikacyjnego i wprowadza dwie europejskie dyrektywy [1] [2]. Oto kluczowe obszary, które reguluje.

(czytaj więcej)