Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

14 czerwca 2021

Rozwiązał test i przeszedł escape-room. I miejsce Olafa Jagodzińskiego

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie Alan i# Olaf Jagodzińscy oraz Monika Lisiecka wzięli udział w kolejnym konkursie wiedzy online: „Marian Rejewski – gigant nauki Kujaw i Pomorza” organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bydgoszczy.

Konkurs cieszył się dużą popularnością wśród młodzieży – wzięło w nim udział 70 uczestników z miejscowości nie tylko w naszym regionie.

Zadania konkursowe polegały na rozwiązaniu testu wielokrotnego wyboru, „ukończeniu szkoły szyfrów” (wirtualny escape-room) oraz napisaniu wizji alternatywnej historii.

Zmagania te wygrał zdobywając I miejsce uczeń naszej szkoły Olaf Jagodziński, a jego brat Alan Jagodziński otrzymał wyróżnienie.

Alan i Olaf Jagodzińscy w bieżącym roku szkolnym reprezentowali I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie we wszystkich ponadregionalnych konkursach organizowanych i promowanych przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Bydgoszczy i w każdym z nich odnosili sukcesy. Były to: „O wielu pasjach w życiu jednego człowieka, czyli Cyprian Kamil Norwid znany i nieznany”, „Fantastyka nie jest mi obca” i „Marian Rejewski – gigant nauki Kujaw i Pomorza”. Szczególnie w trudnym czasie pandemii ich zaangażowanie jest wspaniałą inspiracją dla koleżanek i kolegów.

Materiał: Aurelia Kasprzak - I LO w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie. 

Oceń artykuł: 5 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)