Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

24 kwietnia 2020

Rozmowa kwalifikacyjna stanowi ogromną szansę

Rozmowa kwalifikacyjna stanowi ogromną szansę dla kandydatów poszukujących nowej pracy. Warto więc przygotować się do niej odpowiednio już wcześniej, żeby# zoptymalizować swoje perspektywy na zdobycie danego stanowiska. Jeśli z góry zadba się o wszystkie detale, w dniu rozmowy uda się znacznie zmniejszyć stres i korzystnie wypaść przed komisją rekrutacyjną.

Jeśli nie znamy dokładnie okolicy, w której mieści się siedziba potencjalnego pracodawcy, najlepiej sprawdzić dojazdy i położenie docelowego budynku na mapie, np. w internecie. Niekiedy ulice bywają ponumerowane w dziwny sposób, nagle zmieniają swój kierunek, lub urywają się. Ponieważ na rozmowę kwalifikacyjną trzeba dotrzeć na czas i bez panicznego biegania po okolicy, lepiej już wcześniej przemyśleć sposób dojazdu do firmy. Dobrym wyjściem okaże się również zamówienie taksówki. Jeśli kandydat dojedzie własnym samochodem, powinien również zorientować się, gdzie będzie mógł na miejscu zaparkować auto.

Pierwsze wrażenie okaże się szczególnie istotne, dlatego warto poświęcić czas na przemyślenie stylu i dobór właściwego stroju na rozmowę. Ważne, żeby w wybranej kreacji wyglądać profesjonalnie i miło, a zarazem czuć się w niej swobodnie. Dowiedziono, że wyselekcjonowany ubiór znacznie wpływa na pewność siebie i nastrój kandydata do pracy. Jeśli już dzień wcześniej przygotujemy sobie czysty i wyprasowany strój na rozmowę kwalifikacyjną, unikniemy niepotrzebnych nerwów w dniu wizyty, a jednocześnie pokażemy się z najlepszej strony.

Warto także przemyśleć wcześniejszą wizytę u fryzjera, manikiurzystki lub kosmetyczki. Czasami pomoc profesjonalisty okaże się niezbędna, aby odpowiednio pokazać się zespołowi rekrutacyjnemu. To szczególnie ważne, jeśli wybrana praca wymaga nienagannej prezencji lub częstego kontaktu z klientami. Z drugiej strony, niektóre osoby czują się pewniej i bardziej dynamicznie przez pewien czas po zmianie wyglądu. Jeśli więc fryzjer lub kosmetyczka pomoże kandydatowi odzyskać pewność siebie lub odświeżyć wizerunek, odwiedzenie zakładu usługowego okaże się znakomitym pomysłem.

Osoba, która zgłosi swoją aplikację na oferty pracy i zostanie zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną, ma tylko jedną szanse na stworzenie korzystnego pierwszego wrażenia. Pomoże jej w tym punktualność, profesjonalny ubiór i fryzura, oraz pewność siebie. Jeśli więc dzień wcześniej kandydat opracuje sposób dojazdu do firmy, wybierze sobie kreację i poprawi wygląd, zwiększy w ten sposób swoje szanse na zdobycie wymarzonego stanowiska i uniknie niepotrzebnej nerwówki.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)