Dziś mamy 3 lipca 2025, czwartek, imieniny obchodzą:

24 kwietnia 2020

Rozmowa kwalifikacyjna stanowi ogromną szansę

Rozmowa kwalifikacyjna stanowi ogromną szansę dla kandydatów poszukujących nowej pracy. Warto więc przygotować się do niej odpowiednio już wcześniej, żeby# zoptymalizować swoje perspektywy na zdobycie danego stanowiska. Jeśli z góry zadba się o wszystkie detale, w dniu rozmowy uda się znacznie zmniejszyć stres i korzystnie wypaść przed komisją rekrutacyjną.

Jeśli nie znamy dokładnie okolicy, w której mieści się siedziba potencjalnego pracodawcy, najlepiej sprawdzić dojazdy i położenie docelowego budynku na mapie, np. w internecie. Niekiedy ulice bywają ponumerowane w dziwny sposób, nagle zmieniają swój kierunek, lub urywają się. Ponieważ na rozmowę kwalifikacyjną trzeba dotrzeć na czas i bez panicznego biegania po okolicy, lepiej już wcześniej przemyśleć sposób dojazdu do firmy. Dobrym wyjściem okaże się również zamówienie taksówki. Jeśli kandydat dojedzie własnym samochodem, powinien również zorientować się, gdzie będzie mógł na miejscu zaparkować auto.

Pierwsze wrażenie okaże się szczególnie istotne, dlatego warto poświęcić czas na przemyślenie stylu i dobór właściwego stroju na rozmowę. Ważne, żeby w wybranej kreacji wyglądać profesjonalnie i miło, a zarazem czuć się w niej swobodnie. Dowiedziono, że wyselekcjonowany ubiór znacznie wpływa na pewność siebie i nastrój kandydata do pracy. Jeśli już dzień wcześniej przygotujemy sobie czysty i wyprasowany strój na rozmowę kwalifikacyjną, unikniemy niepotrzebnych nerwów w dniu wizyty, a jednocześnie pokażemy się z najlepszej strony.

Warto także przemyśleć wcześniejszą wizytę u fryzjera, manikiurzystki lub kosmetyczki. Czasami pomoc profesjonalisty okaże się niezbędna, aby odpowiednio pokazać się zespołowi rekrutacyjnemu. To szczególnie ważne, jeśli wybrana praca wymaga nienagannej prezencji lub częstego kontaktu z klientami. Z drugiej strony, niektóre osoby czują się pewniej i bardziej dynamicznie przez pewien czas po zmianie wyglądu. Jeśli więc fryzjer lub kosmetyczka pomoże kandydatowi odzyskać pewność siebie lub odświeżyć wizerunek, odwiedzenie zakładu usługowego okaże się znakomitym pomysłem.

Osoba, która zgłosi swoją aplikację na oferty pracy i zostanie zaproszona na rozmowę kwalifikacyjną, ma tylko jedną szanse na stworzenie korzystnego pierwszego wrażenia. Pomoże jej w tym punktualność, profesjonalny ubiór i fryzura, oraz pewność siebie. Jeśli więc dzień wcześniej kandydat opracuje sposób dojazdu do firmy, wybierze sobie kreację i poprawi wygląd, zwiększy w ten sposób swoje szanse na zdobycie wymarzonego stanowiska i uniknie niepotrzebnej nerwówki.

Oceń artykuł: 5 3

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak bezpiecznie przetrwać upały? Narażone dzieci i osoby starsze

Wg prognoz pogody, przed nami upalne dni.# Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ryzyko odwodnienia i przegrzania organizmu. Wysokie temperatury są niezwykle niebezpieczne dla osób starszych i dzieci, jednak wszyscy powinniśmy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa podczas upału.

(czytaj więcej)
0

Wakacyjna akcja. "Zapnij pasy– poczuj uścisk bezpieczeństwa"

Wakacje to czas nasilonych wyjazdów rodzinnych#. W trosce o bezpieczeństwo podróżnych Biuro Ruchu Drogowego KGP wspólnie z firmą Neptis SA - operatorem komunikatora Yanosik oraz firma Screen Network SA, począwszy od 27 czerwca do 31 sierpnia 2025 r., będzie prowadziło akcję pn. ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
0

Wspomnienie Matki Bożej Licheńskiej. Zaplanowano centralne uroczystości

W środę, 2 lipca przypada liturgiczne wspomnienie #Matki Bożej Licheńskiej – czczonej jako Matka Pocieszenia i Opiekunka rodzin oraz cierpiących.

(czytaj więcej)
0

Ubezwłasnowolnienie całkowite i częściowe. Kiedy i jak stosować?

Ubezwłasnowolnienie to instytucja prawna przewidziana #w polskim prawie, mająca na celu ochronę osoby, która z powodu zaburzeń psychicznych lub innej poważnej niezdolności nie jest w stanie samodzielnie kierować swoim postępowaniem. Ma ono na celu ochronę interesów osoby ubezwłasnowolnionej, a nie jej karanie czy dyskryminowanie. Może dotyczyć m.in. osób z chorobami psychicznymi, upośledzeniem umysłowym, uzależnieniami czy schorzeniami neurodegeneracyjnymi (np. zaawansowana demencja), które w znacznym stopniu umożliwiają świadome kierowanie swoim zachowaniem.

(czytaj więcej)