Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

26 lutego 2019

Przez sport i profilaktykę do wolności od nałogów i przemocy

fot. Lidia Leciejewska

fot. Lidia Leciejewska

Przez ostatnie tygodnie w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w Szubinie# realizowane były dwa moduły projektu: „Przez sport i profilaktykę do wolności od nałogów i przemocy” – „…tylko nie pal” i „Mam haka na raka”.

Celem projektu jest propagowanie wiadomości o chorobach onkogennych oraz zdrowego stylu życia mającego uchronić nas przed zachorowaniem na raka.

Uczniowie zapoznali się także z symptomami choroby oraz zasadami profilaktyki, głównie raka skóry, raka płuc i raka piersi.

Jest to program autorski realizowany od 7 lat w szubińskim liceum mający uzmysłowić młodym ludziom skutki zdrowotne, społeczne i materialne jako konsekwencję nałogu palenia papierosów.

Projekt finansowany jest przez GKRPA w Szubinie i wpisuje się w w Gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii dla gminy Szubin w roku 2019.

materiał: Lidia Leciejewska

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Gimnazjum Mycielewo, w dniu 27-02-2019 04:06:43 napisał:

    Główne zdjęcie, absolwetki z Mycielewo! Pozdrawiamy!

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pokój dzienny/ jadalnia
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Meble w kolorze Dąb Szary Sonoma / Brązowy Połysk
Test amortyzatorów
Szkolenia bhp wstępne
od 30PLN
Sprawdzanie geometrii kół
Fotopuzzle z nadrukiem A4
26,90PLN
Kalkulatory
od 6,90PLN
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)