Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

26 lutego 2019

Przez sport i profilaktykę do wolności od nałogów i przemocy

fot. Lidia Leciejewska

fot. Lidia Leciejewska

Przez ostatnie tygodnie w I Liceum Ogólnokształcącym im. S. Wyspiańskiego w Szubinie# realizowane były dwa moduły projektu: „Przez sport i profilaktykę do wolności od nałogów i przemocy” – „…tylko nie pal” i „Mam haka na raka”.

Celem projektu jest propagowanie wiadomości o chorobach onkogennych oraz zdrowego stylu życia mającego uchronić nas przed zachorowaniem na raka.

Uczniowie zapoznali się także z symptomami choroby oraz zasadami profilaktyki, głównie raka skóry, raka płuc i raka piersi.

Jest to program autorski realizowany od 7 lat w szubińskim liceum mający uzmysłowić młodym ludziom skutki zdrowotne, społeczne i materialne jako konsekwencję nałogu palenia papierosów.

Projekt finansowany jest przez GKRPA w Szubinie i wpisuje się w w Gminny program profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych oraz przeciwdziałania narkomanii dla gminy Szubin w roku 2019.

materiał: Lidia Leciejewska

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Gimnazjum Mycielewo, w dniu 27-02-2019 04:06:43 napisał:

    Główne zdjęcie, absolwetki z Mycielewo! Pozdrawiamy!

    odpowiedz

    pokaż odpowiedzi (1)

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Mikrodermabrazja
Wulkanizacja
Sprawdzanie geometrii kół
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
39PLN od 15zł/mcPLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Kalkulatory
od 6,90PLN
Przewóz krajowy
Siłownia
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)