Dziś mamy 29 marca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

10 sierpnia 2019

Przeładowane wywrotki. Kontrola Inspekcji Transportu Drogowego

fot. GITD

fot. GITD

Patrol kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolował dwie # przeciążone wywrotki. Kierowcy nie mieli badań lekarskich i szkoleń okresowych. Zastrzeżenia inspektorów wzbudził również stan techniczny jednego z pojazdów.

Ciężarówki z nadmiarem ładunku zatrzymano na wyremontowanej niedawno drodze powiatowej koło Bydgoszczy i skierowano do miejsca, gdzie można było sprawdzić ich rzeczywistą masę.

Czteroosiowe pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 32 ton ważyły z ładunkiem 40 i 41 ton. Nadmiar ładunku spowodował również przekroczenie nacisku podwójnej osi napędowej. Zamiast dopuszczalnych 19 ton ważyły one 27 i 28 ton.

Przeciążenia pojazdów nie były jedynymi nieprawidłowościami wykrytymi przez inspektorów. W jednej z ciężarówek stwierdzono poważne usterki techniczne, które miały wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kontrolujący zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i wydali zakaz dalszej jazdy. Dodatkowo obaj kierowcy nie posiadali badań lekarskich, szkoleń okresowych oraz dokumentów wymaganych podczas przewozu drogowego.

Nadmiar ładunku przeładowano na inne ciężarówki, a wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia wysokich kar pieniężnych za stwierdzone nieprawidłowości.

materiał: Główny Inspektorat Transportu Drogowego 

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  kierowiec, w dniu 11-08-2019 09:28:22 napisał:

  konkretne kary a nie jakieś 100 z l.właściciel niech odczuje braki w kieszeni bo dewastują drogi a niewinni płaczą i płacą Polska

  odpowiedz

  • 1 (1)

  bujać się, w dniu 11-08-2019 12:10:52 napisał:

  Proponowałbym, aby ważenie na tych wagach odbywało się dwukrotnie tj. pierwszy wjazd od czoła przodem drugi wjazd tyłem. Jeśli będzie różnica waga jest źle kalibrowana czytaj odczyt jest przekłamany. Po drugie to kierowca odpowiada za ładunek (zabezpieczenie i jego ilość)i czas pracy a kary i tak przychodzą na właściciela firmy przewozowej. Gdzie tu sprawiedliwość ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Gosc, w dniu 11-08-2019 17:47:58 napisał:

  Bardzo dobrze karać firmy karać jak największymi mandatami

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Maria, w dniu 11-08-2019 21:10:42 napisał:

  Mieszkam w Dobrzycy Wlkp,przez tę miejscowosc przejeżdżają tiry,domy się trzęsą, pękają w nich ściany,żadnej kontroli ze strony inspekcji transportu, nie ma policji ,władze mają te sprawy gdzieś ,bo to ich nie dotyczy,oni tam nie mieszkają.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Chrapek, w dniu 11-08-2019 22:08:39 napisał:

  Żadna nowość!tak jest w większości firm budujących drogi w naszym kraju!Do pełna i ogień na tłoki bo się prywaciarzowi nie opłaci przy stawkach jakie daje np.budimex.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Usługi prowadzenia ksiąg rachunkowych
od 50PLN
Meble łazienkowe
Budowa hal
Skup i sprzedaż części
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
Jadalnia / pokój dzienny
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
0

Chodź, pomaluj swój świat… na zielono. Apetyczne przepisy na Dzień Szpinaku

Świętować można z różnych okazji. Boże Narodzenie jednoznacznie kojarzy się z #czerwonym barszczem i zupą grzybową, a Wielkanoc to świetny pretekst do zajadania się żurem i jajkami na tysiąc sposobów. Kalendarz jest jednak wypełniony wieloma innymi, smakowitymi datami. Wiedzieliście, że 26 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Szpinaku? Najwyższa pora dać temu liściastemu specjałowi zielone światło w kuchni!

(czytaj więcej)
0

Co robić z dziećmi w domu? Wspólnie pieczmy słodkości!

Co robić z dzieciakami, które więcej czasu spędzają w domu? Istnieje wiele pomysłów na to, #jak w prosty i przyjemny sposób zorganizować czas, angażując także najmłodszych. Jedną z przyjemniejszych aktywności, która pozwoli nam na działanie zespołowe, jest wspólne pieczenie słodkości – a efekty, och, będą pyszne! Oto garść inspiracji na proste w przygotowaniu i smaczne wypieki, które możemy przyrządzić wspólnie z najmłodszymi.

(czytaj więcej)
0

"Odkażanie" koronawirusa po polsku. W izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

Butelka wódki, kilka piw i ze dwa wina – to dla żony. Będzie na zapas” – mówi, stojąc w kolejce #w monopolowym. Ale robi to także następnego dnia… Pandemia koronawirusa i związana z nią kwarantanna staje się dla wielu Polaków pułapką. W wyniku izolacji częściej sięgają po alkohol i piją znacznie większe jego ilości. Podczas gdy np. władze departamentu Aisne w północno-wschodniej Francji wydają zakaz sprzedaży alkoholu w związku z epidemią Covid-19, w Polsce sklepy monopolowe pospiesznie i na bieżąco uzupełniają braki w asortymencie.

(czytaj więcej)
0

Co robić w czasie kwarantanny? Mamy dla Was kilka propozycji

Minęło już kilka tygodni odkąd ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego. W tym# czasie wielu z nas pozostaje w domach. Co robić żeby nie zwariować? Jak wypełnić sobie czas w przysłowiowych "czterech ścianach"?

(czytaj więcej)