Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

10 sierpnia 2019

Przeładowane wywrotki. Kontrola Inspekcji Transportu Drogowego

fot. GITD

fot. GITD

Patrol kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolował dwie # przeciążone wywrotki. Kierowcy nie mieli badań lekarskich i szkoleń okresowych. Zastrzeżenia inspektorów wzbudził również stan techniczny jednego z pojazdów.

Ciężarówki z nadmiarem ładunku zatrzymano na wyremontowanej niedawno drodze powiatowej koło Bydgoszczy i skierowano do miejsca, gdzie można było sprawdzić ich rzeczywistą masę.

Czteroosiowe pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 32 ton ważyły z ładunkiem 40 i 41 ton. Nadmiar ładunku spowodował również przekroczenie nacisku podwójnej osi napędowej. Zamiast dopuszczalnych 19 ton ważyły one 27 i 28 ton.

Przeciążenia pojazdów nie były jedynymi nieprawidłowościami wykrytymi przez inspektorów. W jednej z ciężarówek stwierdzono poważne usterki techniczne, które miały wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kontrolujący zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i wydali zakaz dalszej jazdy. Dodatkowo obaj kierowcy nie posiadali badań lekarskich, szkoleń okresowych oraz dokumentów wymaganych podczas przewozu drogowego.

Nadmiar ładunku przeładowano na inne ciężarówki, a wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia wysokich kar pieniężnych za stwierdzone nieprawidłowości.

materiał: Główny Inspektorat Transportu Drogowego 

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  kierowiec, w dniu 11-08-2019 09:28:22 napisał:

  konkretne kary a nie jakieś 100 z l.właściciel niech odczuje braki w kieszeni bo dewastują drogi a niewinni płaczą i płacą Polska

  odpowiedz

  • 1 (1)

  bujać się, w dniu 11-08-2019 12:10:52 napisał:

  Proponowałbym, aby ważenie na tych wagach odbywało się dwukrotnie tj. pierwszy wjazd od czoła przodem drugi wjazd tyłem. Jeśli będzie różnica waga jest źle kalibrowana czytaj odczyt jest przekłamany. Po drugie to kierowca odpowiada za ładunek (zabezpieczenie i jego ilość)i czas pracy a kary i tak przychodzą na właściciela firmy przewozowej. Gdzie tu sprawiedliwość ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Gosc, w dniu 11-08-2019 17:47:58 napisał:

  Bardzo dobrze karać firmy karać jak największymi mandatami

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Maria, w dniu 11-08-2019 21:10:42 napisał:

  Mieszkam w Dobrzycy Wlkp,przez tę miejscowosc przejeżdżają tiry,domy się trzęsą, pękają w nich ściany,żadnej kontroli ze strony inspekcji transportu, nie ma policji ,władze mają te sprawy gdzieś ,bo to ich nie dotyczy,oni tam nie mieszkają.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Chrapek, w dniu 11-08-2019 22:08:39 napisał:

  Żadna nowość!tak jest w większości firm budujących drogi w naszym kraju!Do pełna i ogień na tłoki bo się prywaciarzowi nie opłaci przy stawkach jakie daje np.budimex.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie geometrii kół
Fotokubek klasyczny
19,90PLN
Żel UV 5ml
7,50PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Mikrodermabrazja
Bindowanie dokumentów
od 6,00PLN
Odchudzanie
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)