Dziś mamy 19 sierpnia 2019, poniedziałek, imieniny obchodzą:

10 sierpnia 2019

Przeładowane wywrotki. Kontrola Inspekcji Transportu Drogowego

fot. GITD

fot. GITD

Patrol kujawsko-pomorskiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolował dwie # przeciążone wywrotki. Kierowcy nie mieli badań lekarskich i szkoleń okresowych. Zastrzeżenia inspektorów wzbudził również stan techniczny jednego z pojazdów.

Ciężarówki z nadmiarem ładunku zatrzymano na wyremontowanej niedawno drodze powiatowej koło Bydgoszczy i skierowano do miejsca, gdzie można było sprawdzić ich rzeczywistą masę.

Czteroosiowe pojazdy o dopuszczalnej masie całkowitej do 32 ton ważyły z ładunkiem 40 i 41 ton. Nadmiar ładunku spowodował również przekroczenie nacisku podwójnej osi napędowej. Zamiast dopuszczalnych 19 ton ważyły one 27 i 28 ton.

Przeciążenia pojazdów nie były jedynymi nieprawidłowościami wykrytymi przez inspektorów. W jednej z ciężarówek stwierdzono poważne usterki techniczne, które miały wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Kontrolujący zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu i wydali zakaz dalszej jazdy. Dodatkowo obaj kierowcy nie posiadali badań lekarskich, szkoleń okresowych oraz dokumentów wymaganych podczas przewozu drogowego.

Nadmiar ładunku przeładowano na inne ciężarówki, a wobec przewoźników wszczęto postępowania administracyjne w sprawie nałożenia wysokich kar pieniężnych za stwierdzone nieprawidłowości.

materiał: Główny Inspektorat Transportu Drogowego 

Oceń artykuł: 4 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (8) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (1)

  kierowiec, w dniu 11-08-2019 09:28:22 napisał:

  konkretne kary a nie jakieś 100 z l.właściciel niech odczuje braki w kieszeni bo dewastują drogi a niewinni płaczą i płacą Polska

  odpowiedz

  • 1 (1)

  bujać się, w dniu 11-08-2019 12:10:52 napisał:

  Proponowałbym, aby ważenie na tych wagach odbywało się dwukrotnie tj. pierwszy wjazd od czoła przodem drugi wjazd tyłem. Jeśli będzie różnica waga jest źle kalibrowana czytaj odczyt jest przekłamany. Po drugie to kierowca odpowiada za ładunek (zabezpieczenie i jego ilość)i czas pracy a kary i tak przychodzą na właściciela firmy przewozowej. Gdzie tu sprawiedliwość ?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 1 (1)

  Gosc, w dniu 11-08-2019 17:47:58 napisał:

  Bardzo dobrze karać firmy karać jak największymi mandatami

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Maria, w dniu 11-08-2019 21:10:42 napisał:

  Mieszkam w Dobrzycy Wlkp,przez tę miejscowosc przejeżdżają tiry,domy się trzęsą, pękają w nich ściany,żadnej kontroli ze strony inspekcji transportu, nie ma policji ,władze mają te sprawy gdzieś ,bo to ich nie dotyczy,oni tam nie mieszkają.

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Chrapek, w dniu 11-08-2019 22:08:39 napisał:

  Żadna nowość!tak jest w większości firm budujących drogi w naszym kraju!Do pełna i ogień na tłoki bo się prywaciarzowi nie opłaci przy stawkach jakie daje np.budimex.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Kanapa
Botox i kwas hialuronowy
Stoły i krzesła - różne wzory i kolory
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Fotokubek z kolorowym uchwytem w kształcie serca
24,90PLN
Zabieg parafinowy
Sprawdzanie skuteczności hamowania
0

Okres grzewczy coraz bliżej. Jak zadbać o modernizację źródła ciepła?

We wrześniu rozpoczyna się kolejny sezon grzewczy. Coraz chłodniejsze dni i # noce oznaczają konieczność uruchomienia centralnego ogrzewania w naszych domach.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

Wytwarzamy zbyt dużo CO2. Już możemy odczuć zmiany klimatu

Dwutlenek węgla (CO2) to jeden z gazów cieplarnianych, którego nadmierna emisja # przyczynia się do niepożądanych zmian klimatycznych na świecie.

(czytaj więcej)
0

Kierunek wakacje. Dlaczego warto wybrać lot czarterowy?

Coraz więcej osób interesuje się lotami czarterowymi. Przeloty organizowane przez # biura podróży potrafią kosztować znacznie mniej, niż te wykupione bezpośrednio u przewoźnika.

(czytaj więcej)