Dziś mamy 26 października 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

19 września 2020

Przedsięwzięcia w ramach projektu zajęć pozalekcyjnych w ZS w Szubinie

fot. ZS Szubin

fot. ZS Szubin

W dniach 14 i 17.09.br., w ramach realizacji projektu zajęć pozalekcyjnych w 2020r. pn. #"Siła w Tradycji. Szkolenie proobronne elementem wychowania patriotycznego" uczniowie Technikum klas wojskowych w Zespole Szkół im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie uczestniczyli w spotkaniu z historią.

W dniu 14.09. w Muzeum Ziemi Szubińskiej im. Zenona Erdmanna zostali zapoznani z prezentacją - prelekcją oraz wystawą pt. "Wojna polsko-bolszewicka i jej wielkopolski ślad". Natomiast w dniu 17.09. w 81. rocznicę sowieckiej agresji na Polskę, pod pomnikiem ofiar Zbrodni Hitlerowskich i Komunistycznych na Placu Kościelnym w Szubinie kadeci pełnili posterunek honorowy oraz zapalili znicz pamięci. W ten sposób uczniowie w imieniu społeczności szkolnej ZS oddając należny hołd naszym bohaterom uczcili pamięć poległych w walkach z okupantem niemieckim.

Zadanie dofinansowane przez POWIAT NAKIELSKI.

Materiał: nauczyciel w ZS mjr rez. Jarosław Odrobiński

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Makaronu. Można stworzyć z niego proste i pyszne dania

Jesienne weekendy to doskonała okazja do szukania nowych pomysłów na wspólne spędzenie #czasu w domowym zaciszu. W najbliższą niedzielę nie trzeba będzie ich szukać, ponieważ 25 października obchodzimy Światowy Dzień Makaronu. To świetny pretekst, aby zaangażować wszystkich domowników w przygotowanie prostego i smacznego dania. Wystarczy 5 składników i odrobina czasu. Potrzebni będą też oczywiście miłośnicy makaronu. A takich na pewno nie brakuje, prawda?

(czytaj więcej)