Dziś mamy 27 lutego 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

22 października 2019

Promyczki uczą rodziców nowej technologii. Wspólna praca dała efekty

fot. Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie zaprosiły do # swojej grupy rodziców, aby nauczyć ich programowania, kodowania, korzystania z gier komputerowych Kids Smart oraz odczytywania puzzli AR, układania Sudoku z kolorowych kubeczków na macie edukacyjnej.

Na początku dzieci przywitały rodziców piosenką Daltonką. Następnie podzieliły się na grupy, wybrały liderów i przystąpiły do wykonywania poszczególnych zadań: kodowanie drogi dla ozobota, kolorowanie karty z kodem AR, układanie puzzli AR i puzzli dla ozobota, sudoku na macie edukacyjnej z gotowymi kartonikami, a także z kolorowymi kubeczkami oraz zabawa przy komputerze Kids Smart.

Rodzice chętnie podjęli temat eksperymentu z nowym sprzętem i programowaniem. Zarówno dzieci jak i rodzice rozwijali w sobie poczucie sprawstwa, ciekawości, odpowiedzialności i umiejętności odpowiedniego wykorzystywania czasu podczas zabawy.

Na zakończenie uczestnicy dokonali refleksji z odbytych zajęć programowania. Wszystkim podobała się aktywność, wielozmysłowość oraz dowolność wyboru zadania, a także wspólna integracja.

Nowoczesna technologia pozwoliła uczestniczącym w zajęciach rodzicom na połączenie nauki z zabawą z uwzględnieniem wszechstronnego rozwijania różnorodnych umiejętności i zainteresowań dzieci.

materiał: Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 31 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)