Dziś mamy 22 listopada 2019, piątek, imieniny obchodzą:

22 października 2019

Promyczki uczą rodziców nowej technologii. Wspólna praca dała efekty

fot. Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

fot. Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie zaprosiły do # swojej grupy rodziców, aby nauczyć ich programowania, kodowania, korzystania z gier komputerowych Kids Smart oraz odczytywania puzzli AR, układania Sudoku z kolorowych kubeczków na macie edukacyjnej.

Na początku dzieci przywitały rodziców piosenką Daltonką. Następnie podzieliły się na grupy, wybrały liderów i przystąpiły do wykonywania poszczególnych zadań: kodowanie drogi dla ozobota, kolorowanie karty z kodem AR, układanie puzzli AR i puzzli dla ozobota, sudoku na macie edukacyjnej z gotowymi kartonikami, a także z kolorowymi kubeczkami oraz zabawa przy komputerze Kids Smart.

Rodzice chętnie podjęli temat eksperymentu z nowym sprzętem i programowaniem. Zarówno dzieci jak i rodzice rozwijali w sobie poczucie sprawstwa, ciekawości, odpowiedzialności i umiejętności odpowiedniego wykorzystywania czasu podczas zabawy.

Na zakończenie uczestnicy dokonali refleksji z odbytych zajęć programowania. Wszystkim podobała się aktywność, wielozmysłowość oraz dowolność wyboru zadania, a także wspólna integracja.

Nowoczesna technologia pozwoliła uczestniczącym w zajęciach rodzicom na połączenie nauki z zabawą z uwzględnieniem wszechstronnego rozwijania różnorodnych umiejętności i zainteresowań dzieci.

materiał: Jolanta Storzyńska/Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 22 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Mężczyźni wydadzą na święta Bożego Narodzenia średnio o 500 zł więcej niż kobiety

1722 zł – średnio tyle pieniędzy przeznaczymy w tym roku na święta Bożego Narodzenia.# Co ciekawe, mężczyźni wydadzą przeciętnie ok. 2000 zł, podczas gdy kobiety – ok. 1500 zł. Najdroższe święta będą miały osoby trzydziestokilkuletnie. Zobacz, co jeszcze wynika z badania Barometr Providenta.

(czytaj więcej)
0

Ciąża u kobiety po 40 roku życia. Co warto zapamiętać?

Decyzja o zajściu w ciążę, to kwestia indywidualna. Coraz częściej # kobiety decydują się na nią w późniejszym wieku.

(czytaj więcej)
0

Zła pogoda opóźnia lot. Jakie prawa mają pasażerowie?

Niekorzystne zjawiska pogodowe, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym, zakłócają # pracę lotnisk. Czasem utrudnienia trwają wiele godzin i prowadzą do poważnych opóźnień połączeń, a nawet ich odwoływania.

(czytaj więcej)
0

Ciepło, zdrowo i bezpiecznie. Czy Twój dom jest gotowy na nadejście zimy?

Okres poprzedzający zimę w naszej szerokości geograficznej związany jest z krótkimi dniami#, ochłodzeniem i wszechobecną szarością. Dlatego warto poszukać pozytywnych aspektów takiej pogody. To idealny czas, aby bez wyrzutów sumienia rozpocząć kilkumiesięczny rytuał spędzania wieczorów w wygodnym dresie, z kubkiem gorącej herbaty, czytając książkę czy oglądając ulubiony serial. Zanim zaczniemy w pełni korzystać z jesienno-zimowej aury warto zadbać o odpowiedni mikroklimat w domu i przygotować go na nadejście naprawdę mroźnych miesięcy.

(czytaj więcej)