Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2020

Promyczki odwiedził dzielnicowy. Dzieci uważnie słuchały rad i wskazówek

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Do grupy Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie przyszedł Pan #Policjant, aby przygotować dzieci do bezpiecznego spędzania czasu podczas zimowych ferii.

Przypomniał nam podstawowe zasady ruchu drogowego, powiedział również w jaki sposób mamy zachować się przy przechodzeniu przez jezdnię. Wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Aby jeszcze lepiej zobrazować dzieciom grożące niebezpieczeństwa, dzielnicowy Mateusz Wawrzyniak Komisariatu Policji w Szubinie pokazał dzieciom film o sierżancie Poli. Główny bohater miś tłumaczył dzieciom w jaki sposób zachować się na pasach, że nie mają rozmawiać z obcymi, nie przyjmować od nikogo prezentów. Mówił również, że dobrze jest ustalić z rodzicami swoje Hasło, w razie potrzeby, a także uwrażliwił, że przed rodzicami i opiekunami dzieci nie powinny mieć żadnych sekretów! Pan Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom, w jaki sposób należy zachować się podczas ataku psa.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało od dzielnicowego światełko odblaskowe i tarczę do ćwiczeń manualnych. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek gościa. 

Materiał: Jolanta Storzyńska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)