Dziś mamy 17 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

21 stycznia 2020

Promyczki odwiedził dzielnicowy. Dzieci uważnie słuchały rad i wskazówek

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Do grupy Promyczków z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie przyszedł Pan #Policjant, aby przygotować dzieci do bezpiecznego spędzania czasu podczas zimowych ferii.

Przypomniał nam podstawowe zasady ruchu drogowego, powiedział również w jaki sposób mamy zachować się przy przechodzeniu przez jezdnię. Wytłumaczył, jak należy zachować się w kontaktach z obcymi ludźmi, jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia.

Aby jeszcze lepiej zobrazować dzieciom grożące niebezpieczeństwa, dzielnicowy Mateusz Wawrzyniak Komisariatu Policji w Szubinie pokazał dzieciom film o sierżancie Poli. Główny bohater miś tłumaczył dzieciom w jaki sposób zachować się na pasach, że nie mają rozmawiać z obcymi, nie przyjmować od nikogo prezentów. Mówił również, że dobrze jest ustalić z rodzicami swoje Hasło, w razie potrzeby, a także uwrażliwił, że przed rodzicami i opiekunami dzieci nie powinny mieć żadnych sekretów! Pan Policjant poinformował i zademonstrował dzieciom, w jaki sposób należy zachować się podczas ataku psa.

Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało od dzielnicowego światełko odblaskowe i tarczę do ćwiczeń manualnych. Dzieci z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek gościa. 

Materiał: Jolanta Storzyńska

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)