Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

14 października 2019

Projekt „Aktywni Razem”. Uczestnicy Klubu biorą udział w terapii ruchowej

fot. Maja Ruta - opiekun Klubu „Aktywni Razem”

fot. Maja Ruta - opiekun Klubu „Aktywni Razem”

Uczestnicy Klubu „Aktywni Razem” z M-GOPS Szubin uprawiają elementy # kinezyterapii, czyli terapii ruchem.

Nie tak dawno, doskonałą okazję do spaceru, pobytu na świeżym powietrzu i ćwiczeń na siłowni zewnętrznej stanowił wyjazd do sołectwa Małe Rudy, gmina Szubin.

„Aktywni Razem” stanowili pierwszą grupę gości z Szubina, którzy zawitali do lokalnej świetlicy, oddanej do użytku po generalnym remoncie, dofinansowanym z Funduszy Europejskich. W trakcie zajęć sprawdzano dostępność budynku i zaplecza sportowo-technicznego dla osób z większymi potrzebami, w tym starszych i o ograniczonymi możliwościach ruchowych.

Indywidualne możliwości i kondycję sprawdzano m.in. na przyrządach siłowni plenerowej. Spacer oraz ćwiczenia indywidualne, parami i grupowe wykonywano w otoczeniu przepięknej natury, z dala od miejskich zabudowań oraz zgiełku.

Dzięki zaproszeniu sołtysa Pana Mariusza Buczkowskiego i jego małżonki, zajęcia integracyjne z kinezyterapii wzbogaciła wizyta w gospodarstwie rolnym. Tam członkowie Klubu mieli bezpośredni kontakt ze zwierzętami: krowy Charolaise (pochodzenia francuskiego), kuce oraz psy.

Spotkanie miało wymiar terapeutyczny. Przyzwyczajone do obecności gości kuce podchodziły bez obaw i częstowały się specjalnie przygotowanym na tę okoliczność suszonym chlebem.

Spacer Szlakiem Królewskim zapadł w sercach uczestników, podobnie jak pamiątkowe zdjęcie przy Mariannie, która – jak głosi miejscowa wieść – przynosi szczęście i przyczyniła się już do spełnienia niejednego marzenia.

Projekt pn. „Aktywni Razem” nr RPKP.09.01.02-04-0009/18 realizuje od stycznia 2019 r. Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie. Wielomiesięczne działania współfinansowane są z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej 9. Solidarne społeczeństwo Działanie 9.1 Włączenie społeczne i rozwój usług opiekuńczych w ramach ZIT Poddziałanie 9.1.2 Rozwój usług opiekuńczych w ramach ZIT Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014- 2020.

materiał: Marzena Mierzwińska - koordynator projektu

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)