Dziś mamy 8 lipca 2020, środa, imieniny obchodzą:

11 października 2019

Poznać i zrozumieć las. Odbyły się zajęcia terenowe dla dzieci

fot. Paweł Dobies/Nadleśnictwo Szubin

fot. Paweł Dobies/Nadleśnictwo Szubin

Lasy Państwowe przywiązują wielką wagę do ekologicznych postaw # gospodarki leśnej. Chronią istniejącą przyrodę, przyczyniając się do zwiększania różnorodności biologicznej.

Polscy leśnicy prowadzą zrównoważoną gospodarkę leśną, aby lasy służyły także następnym pokoleniom. Istotną rolą leśników jest prowadzenie działań edukacyjnych, pokazujących m.in. różnorodność gatunkową czy szereg funkcji, jakie spełniają lasy.

Wieloletnie doświadczenie leśników prowadzących zajęcia edukacyjne, wskazuje, że szczególnie najmłodsze pokolenia najchętniej przyswajają wiedzę ekologiczną. Aby ją poznać Nadleśnictwo Szubin odwiedziła grupa 64 uczniów wraz z opiekunami, ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Szubinie.

Trzy klasy "zerowe" w trakcie spotkania poznawały wiedzę, która pozwoli na zrozumienie praw, według których las powstaje, rozwija się czy oddziałuje na środowisko przyrodnicze.

Oprócz zwiedzania i poznawania lasu przez zabawę na ścieżce edukacyjnej "Kunia łączka", uczniowie uczyli się rozpoznawać gatunki zwierząt, które występują w szubińskiech lasach, stosować prawidłowe nazewnictwo, poznawać tropy zwierząt.

Część spotkania poświęcona była również zagrożeniom biotycznym, ze szczególnym uwzględnieniem kornika, oraz zagrożeniom antropogenicznym - pożarom lasu. Dzieci poznały metody stosowane w celu zapobiegania występowaniu ww. szkód.

W ramach działalności edukacyjnej leśnicy z Nadleśnictwa Szubin prowadzą zajęcia terenowe, m.in. na kilku ścieżkach edukacyjnych. Również aktywnie działają poza lasem, uczestnicząc w zajęciach szkolnych, na lekcjach biologii czy przyrody.

materiał: Paweł Dobies/Nadleśnictwo Szubin

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Oczyszczanie twarzy
Naczepa platforma
Wulkanizacja
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Rolery - mezoterapia skóry
Kasa fiskalna ONLINE FAREX PRO600
1349PLN PROMOCJAPLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)