Dziś mamy 13 lipca 2025, niedziela, imieniny obchodzą:

11 października 2019

Poznać i zrozumieć las. Odbyły się zajęcia terenowe dla dzieci

fot. Paweł Dobies/Nadleśnictwo Szubin

fot. Paweł Dobies/Nadleśnictwo Szubin

Lasy Państwowe przywiązują wielką wagę do ekologicznych postaw # gospodarki leśnej. Chronią istniejącą przyrodę, przyczyniając się do zwiększania różnorodności biologicznej.

Polscy leśnicy prowadzą zrównoważoną gospodarkę leśną, aby lasy służyły także następnym pokoleniom. Istotną rolą leśników jest prowadzenie działań edukacyjnych, pokazujących m.in. różnorodność gatunkową czy szereg funkcji, jakie spełniają lasy.

Wieloletnie doświadczenie leśników prowadzących zajęcia edukacyjne, wskazuje, że szczególnie najmłodsze pokolenia najchętniej przyswajają wiedzę ekologiczną. Aby ją poznać Nadleśnictwo Szubin odwiedziła grupa 64 uczniów wraz z opiekunami, ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Szubinie.

Trzy klasy "zerowe" w trakcie spotkania poznawały wiedzę, która pozwoli na zrozumienie praw, według których las powstaje, rozwija się czy oddziałuje na środowisko przyrodnicze.

Oprócz zwiedzania i poznawania lasu przez zabawę na ścieżce edukacyjnej "Kunia łączka", uczniowie uczyli się rozpoznawać gatunki zwierząt, które występują w szubińskiech lasach, stosować prawidłowe nazewnictwo, poznawać tropy zwierząt.

Część spotkania poświęcona była również zagrożeniom biotycznym, ze szczególnym uwzględnieniem kornika, oraz zagrożeniom antropogenicznym - pożarom lasu. Dzieci poznały metody stosowane w celu zapobiegania występowaniu ww. szkód.

W ramach działalności edukacyjnej leśnicy z Nadleśnictwa Szubin prowadzą zajęcia terenowe, m.in. na kilku ścieżkach edukacyjnych. Również aktywnie działają poza lasem, uczestnicząc w zajęciach szkolnych, na lekcjach biologii czy przyrody.

materiał: Paweł Dobies/Nadleśnictwo Szubin

Oceń artykuł: 10 6

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Ochrona środowiska dla firm
od 50PLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Ramki ślubne
39,90 zł PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Konstrukcje stalowe
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
0

Ratownictwo medyczne to czas! Kierowco bądź czujny

Kierowco, jeśli widzisz ten znak to# jesteś przed szpitalem lub stacją pogotowia ratunkowego.

(czytaj więcej)
0

Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.

(czytaj więcej)
0

Sezon na "kurki". Uważaj, pieprznika jadalnego można pomylić z lisówką

Zanim wyruszycie na grzybobranie zwróćcie uwagę #na 3 przykłady pomyłek, które sygnalizują nasi grzyboznawcy.

(czytaj więcej)
0

Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.

(czytaj więcej)