Dziś mamy 25 lutego 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

13 września 2019

Powoli powstaje strefa rekreacyjna. Mieszkańcy podzielili 17 tys. zł

fot. LZ

fot. LZ

Mieszkańcy Ciężkowa stawiają na zagospodarowanie terenu tzw. dolnego boiska. Po tym, jak postawili tam wiatę, przyszedł czas na małą architekturę. Przeznaczyli na to znaczną większość funduszu sołeckiego.

Zanim rozpoczęło się zebranie w sprawie podziału funduszu sołeckiego na 2020 rok, mieszkańcy spotkali się z burmistrzem Szubina Mariuszem Piotrkowskim i naczelnikiem wydziału i inwestycji UM w Szubinie Markiem Nowickim, aby porozmawiać o zakończonych pracach związanych z termomodernizacją świetlicy wiejskiej. Jak mówi sołtys Ciężkowa Natasza Wiśniewska, stan świetlicy wiejskiej pozostawia wiele do życzenia. Poza tym podczas prac został zdewastowany plac zabaw.
Dopiero po tej dyskusji rozpoczęło się właściwe zebranie. Na co mieszkańcy przeznaczyli 17 tys. 745,78 zł?
13 tys. zł – zagospodarowanie dolnego boiska (2 elementy siłowni zewnętrznej, bramka z siatką do piłki nożnej, piłki),
2200 zł – zakup blaszanego garażu,
1045, 78 zł – doposażenie OSP Ciężkowo,
1500 zł – integracja wsi.
Rada sołecka zaproponowała jeszcze zakup obrusów do świetlicy, jednak przewodnicząca miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich Halina Rozpłoch zadeklarowała, że zostanie to zakupione z funduszy KGW. - Jesteśmy już zarejestrowanym kołem i otrzymamy do wykorzystania w tym roku 3000 zł. Kupimy więc obrusy – powiedziała.
Mieszkańcy rozmawiali też o stanie dróg gminnych i powiatowych; przypomnieli, że gmina nie położyła w Ciężkowie nawet metra asfaltu od 55 lat. Mówiono także o potrzebie dowieszki na słupie oświetleniowym w stronę boiska. Sołtys Wiśniewska zwróciła uwagę, że wieczorami i w nocy po wsi biegają luzem duże psy.

Oceń artykuł: 1 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Perfekcyjne wygładzenie zniszczonych włosów!
Meble systemowe w kolorze Biały Wysoki Połysk
Wypożyczalnia samochodów
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Mysz optyczna USB MT1091
19,90PLN
Narożnik z funkcją spania, możliwość wyboru tkanin
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Twój nastolatek i długie godziny w sieci. Zastanawiałeś się nad przyczyną?

Coraz więcej młodych ludzi coraz więcej czasu spędza w internecie. Potwierdzi to każdy rodzic. Zastanawialiście się# kiedyś, dlaczego tak jest?

(czytaj więcej)