Dziś mamy 28 listopada 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

11 października 2021

Policjanci przypomnieli o ważnych zasadach. Wizyty w szkołach

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Na temat bezpiecznego korzystania z dróg, ostrożności w# kontaktach z osobami nieznajomymi i innych ważnych tematach rozmawiali podczas spotkań z uczniami dwóch szubińskich szkół, dzielnicowi z miejscowego komisariatu.

W ostatnich dniach dzielnicowi z Komisariatu Policji w Szubinie gościli w dwóch szkołach na terenie miasta. Mundurowi odwiedzili uczniów klas II w Szkole Podstawowej nr 1 i młodzież w Zespole Szkół Specjalnych.

Rozmawiając z młodszymi, policjanci skupili się w dużej mierze na kwestiach związanych z bezpiecznym korzystaniem z dróg. Przypominali najważniejsze przepisy dotyczące pieszych, omawiali znaczenie sygnałów drogowych i przestrzegali przed niebezpieczeństwami związanymi z niezgodnym z przepisami korzystaniem z tras. Dzieci usłyszały też rady, jak być bezpiecznym w domu pod nieobecność rodziców i co zrobić w sytuacji, kiedy do drzwi zapuka osoba nieznajoma.

Uczniowie z ZSS, prócz powyższych kwestii, usłyszeli także o tym, czym jest demoralizacja i jaką odpowiedzialność ponoszą młodzi ludzie za łamanie prawa.

Wszystkie dzieci otrzymały też odblaski ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)