Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

14 października 2019

Październik miesiącem W. Chotomskiej. Kultywowanie tradycji wśród dzieci

fot. Sylwia Szweda/Marlena Sikora

fot. Sylwia Szweda/Marlena Sikora

Zgodnie z tradycją przyjętą w 2015 r., wszystkie przedszkolaki na # pamiątkę nadania placówce imienia Wandy Chotomskiej spędzają ten miesiąc pod hasłem „Wanda Chotomska dzieciom”.

A zaczęło się tak….

W październiku 2015 r. odbyło się uroczyste nadanie placówce imienia Wandy Chotomskiej. Było to nie lada wydarzenie, gdyż wśród zaproszonych gości była córka i wnuczka pisarki. Przywiozły one szczególne podziękowania od samej Wandy Chotomskiej, w postaci filmiku z życzeniami, skierowanego do całej społeczności przedszkolnej.

Od tego czasu październik jest szczególnym miesiącem dla naszych przedszkolaków. Dzieci w ciągu całego miesiąca poznają życie i literaturę swojej patronki, organizowany jest przegląd literatury Wandy Chotomskiej.

W tym roku wśród zaproszonych gości byli uczestnicy Hufca Pracy Szkoły Branżowej I Stopnia w Szubinie. Pod czujnym okiem pani Agnieszki Chojnackiej oraz pani Renaty Przybylskiej 10.10.2019 r., przybyli do przedszkola. Młodzież zawitała do wszystkich grup przedszkolnych, w których ciekawie interpretowała dorobek literacki Wandy Chotomskiej.

Dzięki kultywowaniu tradycji związanych z nadaniem imienia Wandy Chotomskiej, twórczość tej autorki jest rozpoznawalna w coraz szerszym gronie społeczności lokalnej.

Bardzo dziękujemy wychowawcom (p. Agnieszce oraz p. Renacie) oraz młodzieży za przybycie, zaangażowanie i ciepłą atmosferę podczas tegorocznego spotkania z literaturą Wandy Chotomskiej.

materiał: Sylwia Szweda/Marlena Sikora

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)