Dziś mamy 12 listopada 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

14 października 2019

Październik miesiącem W. Chotomskiej. Kultywowanie tradycji wśród dzieci

fot. Sylwia Szweda/Marlena Sikora

fot. Sylwia Szweda/Marlena Sikora

Zgodnie z tradycją przyjętą w 2015 r., wszystkie przedszkolaki na # pamiątkę nadania placówce imienia Wandy Chotomskiej spędzają ten miesiąc pod hasłem „Wanda Chotomska dzieciom”.

A zaczęło się tak….

W październiku 2015 r. odbyło się uroczyste nadanie placówce imienia Wandy Chotomskiej. Było to nie lada wydarzenie, gdyż wśród zaproszonych gości była córka i wnuczka pisarki. Przywiozły one szczególne podziękowania od samej Wandy Chotomskiej, w postaci filmiku z życzeniami, skierowanego do całej społeczności przedszkolnej.

Od tego czasu październik jest szczególnym miesiącem dla naszych przedszkolaków. Dzieci w ciągu całego miesiąca poznają życie i literaturę swojej patronki, organizowany jest przegląd literatury Wandy Chotomskiej.

W tym roku wśród zaproszonych gości byli uczestnicy Hufca Pracy Szkoły Branżowej I Stopnia w Szubinie. Pod czujnym okiem pani Agnieszki Chojnackiej oraz pani Renaty Przybylskiej 10.10.2019 r., przybyli do przedszkola. Młodzież zawitała do wszystkich grup przedszkolnych, w których ciekawie interpretowała dorobek literacki Wandy Chotomskiej.

Dzięki kultywowaniu tradycji związanych z nadaniem imienia Wandy Chotomskiej, twórczość tej autorki jest rozpoznawalna w coraz szerszym gronie społeczności lokalnej.

Bardzo dziękujemy wychowawcom (p. Agnieszce oraz p. Renacie) oraz młodzieży za przybycie, zaangażowanie i ciepłą atmosferę podczas tegorocznego spotkania z literaturą Wandy Chotomskiej.

materiał: Sylwia Szweda/Marlena Sikora

Autorzy nie wyrażają zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Kolorowy zawrót głowy. Wysokiej jakości farby dla Twojego domu

Termo Organika, największy producent styropianu oraz kompletnego systemu ociepleń, zapewnia inwestorom niemal nieskończony wachlarz kolorów# farb do wnętrz oraz na elewacje budynków za sprawą najnowszego wzornika Colors of Termo Organika, który posiada aż 264 kolory! Ponadto producent zachęca do eksperymentowania z kolorami i gwarantuje możliwość przygotowania barw w różnych tonacjach, według indywidualnych preferencji klienta.

(czytaj więcej)
0

„To służba na rzecz społeczeństwa”. Komendant o swojej pracy

Mł. insp. Krzysztof Zawołański w policyjne szeregi wstąpił w marcu 1991 roku. W marcu bieżącego roku minęło mu 28 lat służby w policji. Od lutego kieruje Komendą Powiatową Policji w Nakle.

(czytaj więcej)
0

Co piąty uczeń nałogowo korzysta ze smartfona. Niepokojące dane

Niepokój, zdenerwowanie, problemy z koncentracją i uczucie przeciążenia nadmiarem informacji,# przy jednoczesnym braku wystarczającego wsparcia ze strony rodziców – taki obraz polskich nastolatków w sieci wyłania się z badania „Młodzi Cyfrowi” przeprowadzonego przez Fundację Dbam o Mój Z@sięg i Uniwersytet Gdański, we współpracy z firmami LIBRUS i PCG Edukacja.

(czytaj więcej)
0

Zero na koncie? Oby tak dalej!

Co Polacy zrobili w tym roku już ponad 454 tysiące razy?# Sprawdzili online swoje punkty karne. Zrób to i Ty. Zwłaszcza, że przed nami kolejny długi weekend. Wielu spędzi go w drodze.

(czytaj więcej)