Dziś mamy 26 maja 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

31 października 2019

Ognisko z Tolkienem w tle. Spotkanie integracyjne uczniów

fot. pow.

fot. pow.

Z reguły weekend jest okazją na odpoczynek od szkolnych murów, jednak w Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie ostatnio było inaczej.

W piątkowe popołudnie, 25 uczniowie klasy VII i VIII wraz z opiekunami: Panią Magdaleną Kozłowską, Panią Julią Obrzanowską i Panem Hubertem Strękiem wzięli udział w „Spotkaniu integracyjnym”. Celem wspólnego spędzenia czasu była integracja najstarszych uczniów oraz rozwój zainteresowań czytelniczych z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych.
Atrakcji rzecz jasna nie zabrakło, a wszystko oczywiście odbyło się w nieco luźniejszej atmosferze.Na początek ognisko przy grzybku i wspólne pieczenie kiełbasek, później zabawa integracyjna.

Druga część spotkania odbyła się już w murach szkoły. Pani Magdalena Kozłowska przygotowała dla uczestników łamigłówkę związaną z powieścią fantasy „Hobbit czyli tam i z powrotem”, autorstwa J.R.R. Tolkiena. Wspólnie przeczytaliśmy i wysłuchaliśmy też kilku fragmentów tego utworu. Na koniec wróciliśmy do gier i zabaw. Okazało się między innymi, że tablica multimedialna świetnie nadaje się nie tylko do nauki... ale i rywalizacji na konsoli w grę FIFA20. 

Po szybkim sprzątaniu i spakowaniu się, uczniowie wrócili do swoich domów. Dziękujemy również rodzicom za pomoc w przygotowaniu ogniska.

Materiał: Magdalena Kozłowska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Pomoc drogowa
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
MEBLE PIOTR PASIEKA
Meble systemowe Dąb Sonoma/ Biały Połysk
Zabiegi odmładzające
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Zabieg parafinowy
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)