Dziś mamy 10 sierpnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

21 czerwca 2022

Odwiedzili firmę logistyczną. Uczniowie zwiedzili magazyny i możliwości rozwoju

fot. pow.

fot. pow.

Dnia 14 czerwca uczniowie klasy 3 Tb Zespołu Szkół im. prof. E.Chroboczka,# uczący się w zawodzie technik logistyk wraz z opiekunami p. Agnieszką Bubczyk i p. Sylwią Bałuk odwiedzili magazyny Frigo Logistics w Żninie.

Frigo Logistics to operator logistyczny głęboko mrożonych produktów. Posiadają magazyny wysokiego składowania w temperaturze do -22 stopni. Frigo Logistics ma rozbudowaną sieć magazynów, które powstały w Radomsku, Warszawie-Błonie, Czeladzi i Żdżarach koło Szczecina.

Oddział Frigo Logistics w Żninie posiada 15500 miejsc paletowych a od roku również własną flotę transportową po przejęciu firmy transportowej Armir. Na polskim rynku Frigo Logistics jest liderem w dystrybucji produktów głęboko mrożonych. Klientami Frigo Logistics są przede wszystkim sieci handlowe.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z rzeczywistymi warunkami pracy magazynu, możliwościami pracy i ścieżką awansu we Frigo Logistics. Wizyta pokazała, że warto zdobywać nowe kwalifikacje m.in. kurs operatora wózków widłowych. Zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, zwiedziliśmy magazyny produktów głęboko mrożonych. Uczniowie chętni zadawali pytania i promowali również kształcenie zawodowe w naszej szkole. Prowadzący wizytę p. Katarzyna Długosz, p. Krzysztof Lisiecki i p. Marek Balcerzak wskazali również, że w ich pracy niezbędna jest znajomość języka angielskiego, ze względu na poszerzanie rynków zbytu.

Wyjazd odbył się w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne „Wszystko jest logistyką” współfinansowany przez Powiat Nakielski.

Materiał: A. Bubczyk

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak uczyć rodziców w zakresie opieki nad noworodkiem? Porady położnej

Narodziny dziecka są dużym wydarzeniem#. Dla przyszłych rodziców brak wiedzy i umiejętności związanych z obserwacją i pielęgnacją jest dużym stresem i wyzwaniem. Prowadzona edukacja przedporodowa, okołoporodowa i poporodowa przez szkołę rodzenia czy położną środowiskową ma niebagatelne znaczenie w przygotowaniu rodziców do zupełnie nowej roli. O opiece nad maluszkiem i jego pielęgnacji opowiada Urszula Piskorska, zwyciężczyni 8. edycji konkursu Położna na medal.

(czytaj więcej)
0

Drożyzna w Polsce. Czy Spółdzielnie Mieszkaniowe czeka kryzys?

Drożyzna jest widoczna nie tylko na paragonach w sklepach.# Rosnące koszty kredytów, a także transportu czy usług spędzają sen z oczu Polaków. W trudnej sytuacji są mieszkańcy wspólnot czy Spółdzielni Mieszkaniowych. Ci już dzisiaj drżą na myśl o rosnących rachunkach i obawiają się nadchodzącego sezonu grzewczego. Rosną opłaty za energię elektryczną, sukcesywnie wzrasta wysokość czynszu, a także koszty wywozu odpadów. Część Spółdzielni Mieszkaniowych już dziś próbuje się zabezpieczyć przed wysokimi rachunkami za ogrzewanie i inwestuje w odnawialne źródła energii.

(czytaj więcej)
0

Obcokrajowcy w Polsce. W czerwcu do ubezpieczeń zgłoszono ponad 1 mln cudzoziemców

Liczba cudzoziemców zgłoszonych do# ubezpieczeń społecznych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych na koniec czerwca br. wyniosła ponad 1 mln, w województwie kujawsko-pomorskim było to ponad 36 tys.

(czytaj więcej)
0

Julia Hladiy z Kowalewa przekazała cenne znalezisko. Tysiącletni krzyżyk

Julia Hladiy, pochodząca z Kowalewa (gmina Szubin), postanowiła# związać swoje życie z Gdańskiem. Tam, od jakiegoś czasu, łowi bursztyny. W lutym tego roku znalazła jantar w kształcie krzyża, pochodzący z XII wieku. Swoje znalezisko oddała do Muzeum Bursztynu w Gdańsku.

(czytaj więcej)