Dziś mamy 28 listopada 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

13 października 2021

O prymasie Wyszyńskim. Młodzież wzięła udział w konkursie

fot. pow.

fot. pow.

12 wrześniu tego roku odbyła się w Warszawie oczekiwana# beatyfikacja Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

Wyznaczona pierwotnie na dzień 7 czerwca 2020 roku uroczystość, została odwołana ze względu na ograniczenia spowodowane epidemią koronawirusa. Postać Błogosławionego Prymasa wpisała się na stałe nie tylko w historię Kościoła w Polsce, ale i wydarzenia Państwa Polskiego, czego świadectwem są pojawiające się w dniu Jego pogrzebu szarfy z napisem NIEKORONOWANEMU KRÓLOWI POLSKI. Aby wśród uczniów spopularyzować wiedzę o życiu, twórczości i świętości bł. Prymasa Tysiąclecia, poznać i wcielać w życie wartości i ideały, którym służył oraz rozpoznać wpływ Jego życia i działalności na współczesne dzieje Polski zorganizowałam REGIONALNY KONKURS WIEDZY.

Na zaproszenie rozesłane do szkół podstawowych regionu odpowiedziały: SP 1 i SP 2 z Szubina, SP z Królikowa, SP z Kowalewa i SP z Rynarzewa. Szkoły z Szubina i Królikowa przygotowały po dwie drużyny. Niestety ze względu na zarządzoną kwarantannę drużyna z Rynarzewa nie mogła wziąć udziału w konkursie.

Konkurs odbył się 11 października 2021 r. o godz. 9.00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej.

Uczestnicy odpowiadali na pytania przez siebie wylosowane oraz rozwiązywali zadania związane z życiem i posługą bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego.

Po bardzo wyrównanej walce Jury w składzie: ks. Jacek Pawelczyk - proboszcz parafii Św. Andrzeja Boboli w Szubinie oraz pani Kamila Czechowska - dyrektor Muzeum Ziemi Szu-bińskiej ogłosiło wyniki:

I miejsce – drużyna z Królikowa grupa I:
Tyckun Emilia
Kwiatkowski Dawid

II miejsce – Drużyna SP 1 Szubin grupa I:
Krzemkowska Natalia
Tabor Aleksander

III miejsce – drużyna z SP2 Szubin grupa I:
Adamowski Filip
Walkiewicz Stanisław

Zwycięzcom gratuluję oraz dziękuję wszystkim uczestnikom konkursu, zarówno uczniom jak i nauczycielom za podjęcie trudu i przygotowanie się do konkursu. Szczególne podziękowanie składam ks. Jackowi Pawelczykowi za finansowe wsparcie przy zakupie części nagród oraz anonimowemu darczyńcy za ufundowanie dzieciom słodyczy. Spotkanie zakończyło się tradycyjnie poczęstunkiem: herbatą, kawą i ciastem.

Materiał: Anna Pokorzyńska – katechetka SP2 w Szubinie

Oceń artykuł: 0 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Winiary majonez 700 ml
6,99PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Kapusta biała
0,99PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności zawieszenia
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)