Dziś mamy 29 lipca 2021, czwartek, imieniny obchodzą:

12 marca 2021

O bezpieczeństwie z szubińskim dzielnicowym. Dzieci bawiły się świetnie

fot. KPP Nakło

fot. KPP Nakło

Z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych szubiński dzielnicowy przeprowadził# spotkanie profilaktyczne dla dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2. Policjant mówił o bezpieczeństwie drogowym i nie tylko.

Od najmłodszych lat dzieci powinny uczyć się zasad ruchu drogowego, gdyż wiedza ta niewątpliwie jest niezbędna, a stosowanie jej w praktyce pozwala na bezpieczne korzystanie z dróg. Pamiętają o tym doskonale mundurowi powiatu nakielskiego, którzy w placówkach oświatowych organizują spotkania z dziećmi.

Jedno z nich przeprowadził ostatnio dzielnicowy z szubińskiego komisariatu sierż. szt. Mateusz Wawrzyniak. Policjant odwiedził maluchy w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie.

Mundurowy przypominał słuchaczom zasady ruchu pieszych, przestrzegał maluchy przed zabawami w rejonie dróg i radził, aby dzieci nosiły na odzieży elementy odblaskowe, tłumacząc jak ważną rolę one pełnią.

Nie zabrakło też informacji na temat bezpieczeństwa podczas spędzania czasu w domu. Policjant przypomniał, by dzieci nie otwierały drzwi nieznajomym, nie korzystały z urządzeń gospodarstwa domowego bez nadzoru osób dorosłych oraz, by były rozsądne podczas zabaw.

Przedszkolaki z uwagą wysłuchały rad dzielnicowego i chętnie dzieliły się z nim swoimi spostrzeżeniami.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 3 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Wakacje w mieście nie muszą być nudne. Mamy na to kilka sposobów

Wakacje najczęściej kojarzą nam się z# wypoczynkiem w górach, nad morzem albo na wsi u rodziny. Nie każda rodzina jednak ma możliwość, by zapewnić swoim dzieciom tego typu rozrywkę. U niektórych jest to kwestia finansowa, a niektórzy rodzice po prostu nie mają na to czasu ze względu na pracę. Nie jest to jednak żaden problem, ponieważ również w mieście można zapewnić dziecku świetną rozrywkę pełną przygód i ciekawych doświadczeń. Co robić i o czym należy pamiętać, planując wakacje w mieście?

(czytaj więcej)
0

Martwisz się o swoje dziecko w sieci? Najważniejsza jest rozmowa

Co zrobi rodzic, żeby zapewnić swojemu dziecku# bezpieczeństwo? Odpowiedź jest prosta – wszystko. Tak samo powinno być w internecie. A jak najlepiej ochronić najmłodszych przed zagrożeniami w sieci? Podpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Polacy nie chcą rezygnować z mięsa dla dobra klimatu. Zmiana jest konieczna

Zdaniem ekspertów ograniczenie spożycia mięsa i nabiału to# jedno z kluczowych działań, jakie możemy podjąć, by przeciwdziałać zmianie klimatu. Tymczasem, tylko niewielu z nas byłoby skłonnych do podjęcia takiego kroku w trosce o planetę – pokazują to wyniki najnowszego badania „Zmiana klimatu a produkcja żywności – badanie świadomości mieszkańców Polski” przeprowadzonego przez Upfield.

(czytaj więcej)
0

Ceny w górę, wydatki w dół. Oszczędzamy na przyjemnościach

Z danych GUS wynika, że w porównaniu z# pierwszą połową ub.r. inflacja w pierwszym półroczu 2021 r. wyniosła 3,6 proc. Najbardziej wzrosły koszty transportu, utrzymania mieszkania i łączności czy edukacji. Znacząco zdrożała też oferta restauracji i hoteli oraz rekreacji i kultury. Ceny rosną, ale równolegle ponad 40 proc. Polaków, pod wpływem pandemii, chce ograniczać wydatki. Oszczędzamy głównie na przyjemnościach – książkach, kinie, usługach fryzjerskich czy jedzeniu na mieście. Tylko 3 proc. osób uświadomiło sobie w czasie pandemii, że trzeba korzystać z życia i mniej przejmować się pieniędzmi – wynika z badania dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)