Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

12 kwietnia 2022

Najmłodsi uczestniczyli w pokazie mobilnego symulatora pożarowego

fot. pow.

fot. pow.

6 kwietnia 2022 przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w# Szubinie uczestniczyły w pokazie mobilnego symulatora pożarowego w domach jednorodzinnych i otoczeniu przyrodniczym .

Istotną rolę w zapobieganiu powstawaniu pożarów odgrywa prewencja społeczna oraz atrakcyjność jej przekazu. Szczególnie ważna jest edukacja dzieci. Przekonaliśmy się, że moduł domku jednorodzinnego jest doskonałą pomocą w tym zakresie. To wykonana w skali 1:12 interaktywna makieta budynku posiadająca sześć w pełni umeblowanych pomieszczeń rozmieszczonych na trzech kondygnacjach, wykonanych z dbałością o najdrobniejsze szczegóły. Poprzez odtwarzanie różnych sytuacji, symulator prezentuje zagrożenia pożarowe i inne niebezpieczne zdarzenia, jakie mogą mieć miejsce w domach jednorodzinnych, takie jak np. zwarcie instalacji elektrycznej, zatrucie czadem, pożar sadzy w kominie czy porażenie prądem. Istotną zaletę symulatora zagrożeń stanowi również atrakcyjna forma przekazu, która - w szczególności w przypadku najmłodszych odbiorców - ułatwia przyswajanie informacji z zakresu prewencji społecznej, ochrony przeciwpożarowej oraz ekologii.

Niewątpliwie działa on na wyobraźnię i wzbudza zainteresowanie. Dynamiczna prezentacja zagrożeń pożarowych i innych niebezpiecznych zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce w domu jednorodzinnym, efekty świetlne, dźwiękowe oraz wydobywający się dym realnie oddają grozę sytuacji, pobudzając wyobraźnię widzów. Dzieci w czasie zajęć nie tylko zobaczyły zagrożenia pożarowe w domu, ale co najważniejsze - dowiedziały się, co należy robić i jak się zachowywać we własnych domach i mieszkaniach żeby było w nich bezpiecznie. Przedszkolaki zdobyły i wzbogaciły swoją wiedzę na temat tego, co może doprowadzić do pożaru i jak go uniknąć.

Spotkanie było doskonałą okazją, by dzieci utrwaliły zasady wzywania służb podczas występowania zagrożenia życia lub zdrowia i przekazywania informacji na międzynarodowy numer alarmowy 112. Dzieci poznały strój strażaka przygotowanego do udziału w akcji gaszenia pożaru.

Spotkanie zorganizowała dla szubińskich przedszkolaków Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu, a przeprowadzili Strażacy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej II w Szubinie.

Dziękujemy bardzo za interesujące i pełne nowych doświadczeń spotkanie.

Materiał: Anna Kluska - Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Combar Medycy w akcji. Interesujące szkolenie kadetów

Jak właściwie udzielać pomocy na polu walki w sytuacji kiedy# jest wielu poszkodowanych jednocześnie? Odpowiedź na to pytanie uzyskali kursanci drugiego modułu szkolenia prowadzonego przez instruktorów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i Centrum Szkolenia WOT. W pierwszej edycji pięciodniowego szkolenia COMBAT MEDIC udział wzięło blisko 100 Terytorialsów, a szkolenie realizowane było równorzędnie w dwóch wybranych Brygadach Obrony Terytorialnej w kraju.

(czytaj więcej)
0

Jak wykształcić zdrowe nawyki żywieniowe u dziecka?

Niejeden rodzic i opiekun zastanawia się, jak zachęcić swoje dziecko# do zdrowego odżywiania. Sięganie przez najmłodszych po warzywa i owoce zamiast słodkiego batonika może się wydawać niemożliwe do osiągnięcia. Warto jednak rozpocząć od małych kroków. Poniżej sześć propozycji, jak nauczyć dziecko prawidłowych nawyków żywieniowych.

(czytaj więcej)
0

Urlop bez urlopu? Czyli jak wypocząć, gdy nie planujesz dłuższego wyjazdu

Aż 59 proc. Polaków w tym roku nie pojedzie na urlop – wynika z najnowszego# sondażu Instytutu Badań Pollster. To skutek niepewnej sytuacji gospodarczej, braku czasu, a także konieczności odbudowy biznesu po 2-letnim okresie trwania pandemii. W jaki sposób zatem szybko naładować baterie bez urlopu? Wśród wybranych grup zawodowych z wyższymi dochodami, popularne stają się 2-3 dniowe wyprawy na łono natury. Coraz częściej biznesmeni wybierają wędkowanie jako sprawdzony sposób na odstresowanie i szybki reset w krótkim czasie.

(czytaj więcej)
0

Zaplanuj wakacyjny wyjazd. Podstawy biwakowej kuchni

Koniec roku szkolnego oraz utrzymujące się wysokie temperatury# zwiastują początek wakacyjnego sezonu wyjazdów i wycieczek. Większość z nas ma już zaplanowane letnie destynacje, jednak jeśli jeszcze nie macie pomysłu, spróbujcie udać się z dala od miejskiego zgiełku! Aby zapewnić sobie odpowiedni jadłospis spędzając urlop na biwaku, warto zaplanować, co stanie się podstawą naszego codziennego menu.

(czytaj więcej)