Dziś mamy 21 stycznia 2020, wtorek, imieniny obchodzą:

09 grudnia 2019

Mieszkanka Szubina straciła oszczędności i biżuterię. Policja apeluje o ostrożność!

Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o ostrożność i o to, aby nie wpuszczali do #mieszkań obcych. 82-letnia mieszkanka Szubina straciła oszczędności i biżuterię po wizycie osób podających się za inspektorów nadzoru wodociągów.

Do naszych mieszkań bardzo często pukają różne obce osoby. Akwizytorzy, osoby podające się za przedstawicieli różnych instytucji, zakładów pracy czy też stowarzyszeń. Niestety nigdy nie możemy mieć pewności czy osoby, które stoją w naszych drzwiach mają dobre intencje, dlatego też w każdym przypadku kiedy do naszych drzwi zapuka ktoś obcy powinniśmy wzmóc naszą czujność. Szczególnie na tego typu „gości” powinny uważać osoby starsze, dlatego bardzo ważnym jest, aby członkowie rodziny przestrzegali Seniorów przed tego typu sytuacjami.

Niestety w ostatnich dniach 82-letni mieszkanka Szubina padła ofiarą oszustów, którzy weszli do jej mieszkania podając się za inspektorów nadzoru wodociągów  pod pretekstem awarii sieci wodociągowej i konieczności sprawdzenia czy w łazience pokrzywdzonej jest wszystko w porządku.

Kiedy jeden z mężczyzn poszedł razem z kobietą do łazienki, drugi w tym czasie plądrował jej mieszkanie. Po wizycie rzekomych inspektorów pokrzywdzona zorientowała się, że zginęła jej gotówka i biżuteria.  Prawdopodobne ze złodziejami współpracowała też młoda kobieta, która chwilę wcześniej chodziła po mieszkaniach i szukała lokum do wynajęcia.

Policja apeluje do mieszkańców powiatu o wzmożoną czujność. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że o wszelkich planowanych przeglądy instalacji czy też innych pracach, które zarządca mieszkania zamierza wykonać, mieszkańcy są informowani z wyprzedzeniem i ogłoszenia tego typu znajdują się na tablicach ogłoszeń. Jeśli już w naszym mieszkaniu pojawi się inkasent czy też osoba podająca się za pracownika danej firmy, to najważniejsze jest sprawdzenie identyfikatora, który powinien posiadać każdy. W razie wątpliwości można zadzwonić do siedziby danej firmy i dowiedzieć się czy prowadzone są w okolicy, w której mieszkamy, jakieś prace konserwatorskie bądź zaplanowane przedsięwzięcia.

O wszelkich niepokojących wizytach nieznajomych należy niezwłocznie informować policję pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska  Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autorka nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bydgoszcz walczy o tytuł Najlepszego Europejskiego Celu Podróży

Bydgoszcz to jedyne polskie miasto nominowane do udziału w prestiżowym konkursie #o tytuł Najlepszy Europejski Cel Podróży 2020 (European Best Destination 2020), o który ubiega się m.in. Praga, Madryt, Wiedeń czy Rzym.

(czytaj więcej)
0

Wielu Polaków ma nadmierną masę ciała. Czy liczenie kalorii ma znaczenie?

Zdrowe odżywianie, regularne ćwiczenia fizyczne, detoks sokowy, oczyszczanie,# joga… W dzisiejszych czasach w poszukiwaniu zdrowia i szczupłej sylwetki łatwo się pogubić! W internecie znajdziemy milion rozwiązań, jednakże która z receptur na piękno i zdrowie okaże się skuteczna? Jak wynika z danych Głównego Urzędu Statystycznego większość dorosłych Polaków ma nadmierną masę ciała. W 2014 roku problem ten dotyczył 62% dorosłych mężczyzn i prawie 46% dorosłych kobiet. Czy stara jak świat metoda liczenia kalorii może być pomocna?

(czytaj więcej)
0

Ciemieniucha u niemowlaka. Po czym ją poznać i jak się jej pozbyć?

Ciemieniucha jest jedną z najczęstszych przypadłości okresu niemowlęcego. #Najczęściej pojawia się w okolicy owłosionej skóry głowy i na brwiach. Wbrew obiegowym opiniom nie jest wynikiem niedbałości rodziców o higienę maluszka. Powoduje ją zbyt intensywna praca gruczołów łojowych, które ostatecznie ulegają zaczopowaniu, a zasychający łój tworzy grubą, łuskowatą skorupkę na skórze dziecka. Co warto wiedzieć i jak sobie radzić z ciemieniuchą odpowiada położna Renata Lustyk, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

2019 w CEPiKu. Czas na podsumowanie roku

Niemal trzy tysiące autobusów, ponad 60 tysięcy jednośladów i # 770 tysięcy osobówek. To tylko kilka liczb pokazujących, co nowego pojawiło się w Centralnej Ewidencji Pojazdów przez cały 2019 rok.

(czytaj więcej)