Dziś mamy 28 listopada 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

16 października 2021

Mieszkańcy zdecydowali. Staw zamiast lamp i dróg

fot. LZ

fot. LZ

Kilkanaście osób zadecydowało # o podziale funduszu sołeckiego dla wsi Królikowo. Najwięcej pieniędzy przeznaczono na oczyszczenie stawu, chociaż okazuje się, że nadal potrzeba dróg i oświetlenia.

W pierwszej części zebrania sołtys wsi Elżbieta Katafiasz przedstawiła obszerne sprawozdanie połączone z podziękowaniami dla wszystkich angażujących się w sprawy sołectwa. Kolejnym punktem były zmiany w tegorocznym funduszu sołeckim. Ponieważ przez pandemię nie zorganizowano we wsi żadnego festynu, mieszkańcom pozostało do rozdysponowania 1 tys. 700 zł. Okazało się, że udało się też zaoszczędzić: 308 zł – na utrzymaniu zieleni, 1 tys. 210 zł – na ogrodzeniu biesiadnika i 274 zł – na zakupie ławek do parku. Wszystkie te pieniądze, tj. 3 tys. 472 zł mieszkańcy przeznaczyli na dokończenie remontu sceny, która była największą tegoroczną inwestycją. Zadanie polegało na wymianie zadaszenia i podłogi. Oprócz tego ogrodzono biesiadnik i, jak co roku, drogi gruntowe zostały naprawione po zimie równiarką.

Na co zostały przeznaczone pieniądze na rok 2022? Do rozdysponowania było 35 tys. 647,81 zł. Mieszkańcy, większością głosów, choć niejednogłośnie, przystali na propozycję pani sołtys i rady sołeckiej:
doposażenie OSP Królikowo – 1 tys. zł,
utrzymanie terenów zielonych – 3 tys. 500 zł,
doposażenie świetlicy – 647,81 zł,
promocja gminy – 3 tys. zł,
dokończenie remontu sceny (szczyty, boki, uziemienie) – 10 tys. 500 zł,
renowacja stawu w parku przy szkole – 17 tys. zł.

Zebranie było okazją, aby poinformować mieszkańców o wnioskach, które sołtys Katafiasz złożyła do gminy Szubin i powiatu nakielskiego, które właśnie konstruują budżet na przyszły rok. I tak sołtys a zarazem radna zawnioskowała o dalszy remont ulicy Szkolnej, budowę drogi z Królikowa do Ameryczki, remont ulicy Okopowej, utwardzenie ulicy Katynki, oświetlenie na ulicy Słupowej i budowę chodnika do szkoły i na boisko. Ma powstać jeszcze wniosek do samorządu powiatowego o dokończenie remontu ulicy Turzyńskiej. Czy zadania te zostaną wpisane w budżet gminy okaże się już niebawem.

Mieszkańcy zgłaszali też swoje potrzeby – okazuje się, że w Królikowie nadal potrzebne są nowe lampy,a niektóre z istniejących nie świecą. Potrzebą, o której rozmawiano najdłużej jest porządne utwardzenie ulicy Katynki, o czym szerzej piszemy w osobnym artykule. – Niech staw poczeka. Zróbmy najpierw lampy i drogi – mówili mieszkańcy. Mimo tych wniosków sołtys Katafiasz poprosiła mieszkańców o zrealizowanie funduszu zaproponowanego przez nią i radę sołecką.

Podczas zebrania jeden z członków rady sołeckiej – Wojciech Włodarczyk – zrezygnował z członkostwa.

Oceń artykuł: 6 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Łopatka wieprzowa kg
9,99PLN
Rejestracja podmiotów gospodarczych
od 50PLN
Prowadzenie kadr i płac dla firm
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Budowa magazynów
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
Konstrukcje stalowe
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)