Dziś mamy 28 listopada 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

16 października 2021

Mieszkańcy Kowalewa o ostatniej sesji .Bez-radni...

fot. archiwum

fot. archiwum

Nie cichnie sprawa planowanej budowy ubojni i tego, że# na ostatniej sesji Rady Miejskie w Szubinie zdecydowana większość szubińskich radnych niejako zgodziła się na jej budowę, odrzucając wszystkie wnioski mieszkańców Kowalewa do zmienianego planu zagospodarowania przestrzennego. W tej sprawie do naszej redakcji trafiło stanowisko mieszkańców Kowalewa, które w całości publikujemy.

„Jesteśmy bardzo zawiedzeni i rozczarowani postawą zdecydowanej większości radnych, którzy na ostatniej sesji mieli realną możliwość zablokowania budowy ubojni w naszym sąsiedztwie. Faktycznie jest tak, jak mówił burmistrz, że uchwała dotycząca planu zagospodarowanie przestrzennego nie dotyczyła tej inwestycji, ponieważ nowa droga, którą uwzględnia plan, znajduje się w innym miejscu. Jednak zmiana planu była doskonałą okazją do zamieszczenia w niej innych, dodatkowych zapisów, które być może uniemożliwiłyby realizację tak niechcianej przez nas inwestycji. W naszej ocenie spowodowałby to na przykład zapis, o który wnioskowaliśmy, zakazujący budowy oczyszczalni ścieków przemysłowych. Żadna inna działalność nie będzie generowała tak ogromnej ilości ścieków przemysłowych, żeby była potrzeba budowy własnej oczyszczalni. Niestety radni nawet specjalnie nie pochylili się nad naszymi pomysłami, które przyznajemy, tworzone były przez nas bez prawników i jakiejkolwiek pomocy merytorycznej. Radni wielokrotnie podkreślali, że nic w tej sprawie zrobić nie mogą, a kiedy mogli nam realnie pomóc, nie zrobili tego. Głosy tych radnych, którzy się od głosu wstrzymali, w naszej ocenie nie znaczą nic. Odbieramy to jaką swego rodzaju asekurację, żeby kiedyś mogli powiedzieć, że oni nie głosowali przeciwko nam. Jeśli ktoś uważał, że nasze wnioski z jakichś powodów natury prawnej nie mogły zostać przyjęte, to mógł się z nami spotkać przed sesją, zaproponować coś innego i później przedstawić na sesji. Ta sesja pokazała dokładnie, ile warte były wcześniejsze wypowiedzi niektórych radnych o tym, że są z nami, że będą słuchać naszego głosu. Dla nas każdy, kto nie głosował przeciwko odrzuceniu naszych wniosków, jest za budową ubojni. Tak więc dla nas dwudziestu radnych jest za budową ubojni, niezależnie od tego, czego by teraz nie mówili i jakkolwiek się tłumaczyli”.

Materiał: Mieszkańcy Kowalewa

Oceń artykuł: 11 7

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (12) Zgłoś naruszenie zasad

  • 7 (21)

  Marian, w dniu 16-10-2021 15:10:47 napisał:

  Trzeba zrobic referendum w sprawie odwolania burmistrza!

  odpowiedz

  • 10 (18)

  WYBORCA, w dniu 16-10-2021 16:12:47 napisał:

  I zastępcy!

  odpowiedz

  • -6 (24)

  Za ubojnią , w dniu 16-10-2021 17:17:51 napisał:

  Ale was posralo. Może zmiana też prezydenta, bo szanowni państwo w Kowalewie chcą rozporządzać nie swoją ziemią. Już teraz wręcz wam na przekór, niech stawiają nawet 10 ubojni.

  odpowiedz

  • -2 (28)

  Józef, w dniu 16-10-2021 19:45:14 napisał:

  Część mieszkańców Kowalewa ma argument "nie bo nie". Ludzie opamiętajcie się. Tak dużą inwestycję nie może gmina stracić. Prywatny właściciel chce w naszej gminie zbudować wielką ubojnie i nie przeszkadzajcie. Jestem przekonany, że jak ubojnia zostanie wybudowana, to ci co dziś protestują będą chwalić się, że na naszym terenie mamy duży zakład produkcyjny. Panie Burmistrzu głowa do góry i do przodu.

  odpowiedz

  • 6 (16)

  a, w dniu 16-10-2021 23:38:12 napisał:

  Czy nie przypomina to Wam sporu z pewnym deweloperem z Szubina. Wtedy też nikt z radnych ani nikt z urzędu nie chciał pomóc. Sprawę rozstrzygnął dopiero sąd. U Was to już niestety pozamiatane, skoro plan zagospodarowania daje możliwość budowy śmierdzącej ubojni, to ją postawią. Politykom, choćby na najniższym szczeblu, zawsze chodzi o kasę a nie o ludzi.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Woni, w dniu 17-10-2021 06:51:16 napisał:

  Najlepsze będą tiry ze swiniami przez centrum miasta jechać

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Wanda!, w dniu 17-10-2021 09:27:35 napisał:

  Niech rozjada wszystkie drogi, bo swinie, nie ludzie sa najwazniejsze!

  odpowiedz

  • 0 (10)

  Radna, w dniu 17-10-2021 10:21:05 napisał:

  Żadna z tych uchwał nie zatrzymałaby ubojni. Każda musiała być odrzucona ze względów formalnych. Tylko burmistrz może zatrzymać tą złą inwestycję. Taka prawda.

  odpowiedz

  • 2 (8)

  Naklo, w dniu 17-10-2021 10:22:58 napisał:

  Nie krzyczcie macie super drogę ekspresową S5, świetne połączenie do Poznania i do Gdańska, my byliśmy w innej sytuacji

  odpowiedz

  • 1 (9)

  jadwinia, w dniu 17-10-2021 14:52:35 napisał:

  Ludzie taki zakład to skarb praca dla wielu osób na miejscu i dodatkowe pieniadze dla gminy, które na pewno zostaną wykorzystane dla rozwoju waszej wsi.

  odpowiedz

  • 0 (6)

  Marek, w dniu 17-10-2021 15:33:20 napisał:

  Inwestycja w Parku Przemysłowym zwolniona jest z podatków na 10 lat. O jakich pieniądzach pisze Jadwinia? Ktoś podał jakąkolwiek kwotę?

  odpowiedz

  • 2 (2)

  Mieszkaniec, w dniu 17-10-2021 21:19:13 napisał:

  Gdzie by nie budować ubojni zawsze będzie złe miejsce

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Szkolenia p.poż.
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
Ryzyko zawodowe
od 100PLN
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)