Dziś mamy 19 lutego 2020, środa, imieniny obchodzą:

05 października 2019

Mężczyzna w liczbach – kilka faktów o męskiej pielęgnacji

Facet powinien o siebie dbać dokładnie tak samo jak kobieta – nie ma w tym nic złego. I nie mówimy tu o podstawowej higienie, a o świadomej pielęgnacji.# Żeby było praktyczniej, podejdźmy do tematu matematycznie. Oto kilka przydatnych ciekawostek.

Nivea przeprowadziła w 2017 r. ankietę wśród 5000 mężczyzn z 19 krajów świata (m.in. Chin, Peru, Emiratów Arabskich czy Polski – przekrój jest więc spory i wiarygodny). Na tej podstawie wysnuto parę interesujących wniosków:

2 – tylko tyle etapów powinna mieć idealna męska pielęgnacja, składają się na nią oczyszczanie i nawilżanie skóry.

69% – tylu mężczyzn dba kompleksowo o ciało każdego dnia.

87% – to grupa facetów, która uważa, że używanie kosmetyków zwiększa pewność siebie.

 

Moda na zarost

 

Z kolei firma Remington zleciła w 2018 r. badania na 1000 Polaków, które pokazały, że:

60% ma brodę, wąsy lub kompletny zarost!

85% codziennie strzyże i/lub podcina brodę, a 29% także ją czesze i układa.

23% stosuje profesjonalne kosmetyki do mycia i olejowania włosków na twarzy.

 

Nie ma się co dziwić, moda na drwali trwa w najlepsze! Okazuje się, że kobiety uwielbiają panów z zarostem, najlepiej co najmniej 10-dniowym. Mało osób też wie, że broda świetnie blokuje szkodliwe promieniowanie UV – zatrzymuje je nawet w 90%! Włoski na twarzy są więc nie tylko pociągające, lecz także zwyczajnie przydatne.

Jedyne, o co mężczyźni dbają bardziej niż zarost, to fryzura. Ich ulubiony kosmetyk stanowi żel do włosów. Gorzej jest z typową pielęgnacją, choć zdarza się, że faceci sięgają po takie produkty jak woda termalna, a nawet krem CC do twarzy!

 

Czyli golenie całkowicie odpada?

 

Absolutnie nie. Okazuje się, że ponad 50% mężczyzn depiluje włosy na ciele (pod pachami i w miejscach intymnych). Dotyczy to głównie panów w wieku do 24 lat, potem częstotliwość regularnego golenia się spada. Co ciekawe, wśród macho, którzy są przeciwnikami depilacji, główną przyczyną ich niechęci wcale nie jest przekonanie, że to niemęskie – większość po prostu nie widzi takiej potrzeby i nie zastanawia się nad swoim owłosieniem.

 

O tym warto pamiętać na co dzień

 

I na koniec praktyczne ciekawostki:

8 – tyle godzin powinieneś spać, żeby w pełni zregenerować organizm i umożliwić komórkom skóry pełną odbudowę (zdrowo jest zasnąć najpóźniej do 23.00).

7% – o tyle zwiększa się siła mięśni między 12.00 a 14.00, w związku z czym to najlepszy czas, żeby przeprowadzić trening wytrzymałościowy. Gdy z kolei chcesz spalić tkankę tłuszczową, ćwicz rano, wkrótce po przebudzeniu.

 

Autor:Dagmara Deska

Artykuł Sponsorowany- Materiał Partnera

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Masz sprawdzony przepis na pyszną pizzę? Podziel się nim z nami!

W ciągu całego roku pojawia się wiele świąt i okazji, podczas których na stołach lądują #różnorodne przysmaki. Każde przyjęcie, mniejsze i większe, wymaga odpowiedniej oprawy kulinarnej. 9 lutego to jednak data szczególna, zwłaszcza dla wszystkich pasjonatów włoskich kulinariów - Międzynarodowy Dzień Pizzy.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)