Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

05 października 2019

Mężczyzna w liczbach – kilka faktów o męskiej pielęgnacji

Facet powinien o siebie dbać dokładnie tak samo jak kobieta – nie ma w tym nic złego. I nie mówimy tu o podstawowej higienie, a o świadomej pielęgnacji.# Żeby było praktyczniej, podejdźmy do tematu matematycznie. Oto kilka przydatnych ciekawostek.

Marka przeprowadziła w 2017 r. ankietę wśród 5000 mężczyzn z 19 krajów świata (m.in. Chin, Peru, Emiratów Arabskich czy Polski – przekrój jest więc spory i wiarygodny). Na tej podstawie wysnuto parę interesujących wniosków:

2 – tylko tyle etapów powinna mieć idealna męska pielęgnacja, składają się na nią oczyszczanie i nawilżanie skóry.

69% – tylu mężczyzn dba kompleksowo o ciało każdego dnia.

87% – to grupa facetów, która uważa, że używanie kosmetyków zwiększa pewność siebie.

 

Moda na zarost

 

Z kolei firma Remington zleciła w 2018 r. badania na 1000 Polaków, które pokazały, że:

60% ma brodę, wąsy lub kompletny zarost!

85% codziennie strzyże i/lub podcina brodę, a 29% także ją czesze i układa.

23% stosuje profesjonalne kosmetyki do mycia i olejowania włosków na twarzy.

 

Nie ma się co dziwić, moda na drwali trwa w najlepsze! Okazuje się, że kobiety uwielbiają panów z zarostem, najlepiej co najmniej 10-dniowym. Mało osób też wie, że broda świetnie blokuje szkodliwe promieniowanie UV – zatrzymuje je nawet w 90%! Włoski na twarzy są więc nie tylko pociągające, lecz także zwyczajnie przydatne.

Jedyne, o co mężczyźni dbają bardziej niż zarost, to fryzura. Ich ulubiony kosmetyk stanowi żel do włosów. Gorzej jest z typową pielęgnacją, choć zdarza się, że faceci sięgają po takie produkty jak woda termalna, a nawet krem CC do twarzy!

 

Czyli golenie całkowicie odpada?

 

Absolutnie nie. Okazuje się, że ponad 50% mężczyzn depiluje włosy na ciele (pod pachami i w miejscach intymnych). Dotyczy to głównie panów w wieku do 24 lat, potem częstotliwość regularnego golenia się spada. Co ciekawe, wśród macho, którzy są przeciwnikami depilacji, główną przyczyną ich niechęci wcale nie jest przekonanie, że to niemęskie – większość po prostu nie widzi takiej potrzeby i nie zastanawia się nad swoim owłosieniem.

 

O tym warto pamiętać na co dzień

 

I na koniec praktyczne ciekawostki:

8 – tyle godzin powinieneś spać, żeby w pełni zregenerować organizm i umożliwić komórkom skóry pełną odbudowę (zdrowo jest zasnąć najpóźniej do 23.00).

7% – o tyle zwiększa się siła mięśni między 12.00 a 14.00, w związku z czym to najlepszy czas, żeby przeprowadzić trening wytrzymałościowy. Gdy z kolei chcesz spalić tkankę tłuszczową, ćwicz rano, wkrótce po przebudzeniu.

 

Autor:Dagmara Deska

Artykuł Sponsorowany- Materiał Partnera

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)