Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

25 listopada 2022

Maria Rosińska na kolejne 5 lat. Wysoka frekwencja na zebraniu

fot. J. Dulka

fot. J. Dulka

W piątek, 18 listopada, w Szubińskim Domu Kultury odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze szubińskiego koła #Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Podczas niego dokonano wyborów zarządu koła na kolejną pięcioletnią kadencję.

Frekwencja w czasie zebrania była wysoka. Na 125 członków koła, w zebraniu wzięły udział 92 osoby. Przeprowadzono wybory, w czasie których wybrano przewodniczącego i zarząd na kolejne pięć lat kadencji. Przewodniczącą po raz drugi została Maria Rosińska. Poza nią nowy zarząd tworzą: Krystyna Kostecka - zastępca, Irena Homme – skarbnik, Anna Mikuła – sekretarz, Anna Sołtys, Bogdan Stenke i Longina Zmuda – członkowie. Gościem zebrania był Zdzisław Tylicki -- prezes zarządu okręgowego PZERil w Bydgoszczy. Prezes wręczył odznaczenia i dyplomy uznania oraz legitymacje członkom szubińskiego koła. Złotą odznakę honorową otrzymała Maria Rosińska. Małe odznaki honorowe przyznano następującym członkom: Jan Bekisz, Andrzej Borzych, Krystyna Kostecka, Lila Maciejewska, Alina Mikuła, Bogdan Stenke, Bogdana Wasila. Dyplomy uznania otrzymali: Hanna Adamczewska, Andrzej Baszczyński, Aneta Bekisz, Jadwiga Pieczyńska, Elżbieta Stenke, Eugeniusz Tokarczyk, Longina Zmuda. Wybrano także delegatów na zjazd terenowy w Bydgoszczy – Marię Rosińską i Irenę Białkowską.

Miło spędzają czas

W czasie zebrania powitano także 13 nowych członków, którzy wstąpili w szeregi szubińskiego koła. – Nasze koło wciąż się rozrasta, wszystkie chętne osoby, które chcą do nas dołączyć są mile widziane. Zrzeszamy nie tylko emerytów, ale również rencistów i inwalidów. Dużo się u nas dzieje i mamy już plany na cały przyszły rok – zachęca przewodnicząca Maria Rosińska. Jak podsumowuje minioną kadencję? – Współpraca z zarządem była dobra, jesteśmy zgrani, dogadujemy się i miło spędzamy czas. Członkowie koła spotykają się w ostatni czwartek każdego miesiąca, wówczas spędzamy czas na rozmowach przy kawie, gramy w gry, mieliśmy także kilka prelekcji o bezpieczeństwie z policją i strażą. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie z prawnikiem, który przedstawi nam ważne informacje o sprawach majątkowych. A niedługo oczywiście spotkanie wigilijne, zabawa karnawałowa i wycieczki, te jednodniowe i dłuższe – zapowiedziała przewodnicząca.

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
Szkolenia bhp okresowe
od 70PLN
Zezwolenie na transport odpadów
od 2000PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)