Dziś mamy 12 lipca 2025, sobota, imieniny obchodzą:

25 listopada 2022

Maria Rosińska na kolejne 5 lat. Wysoka frekwencja na zebraniu

fot. J. Dulka

fot. J. Dulka

W piątek, 18 listopada, w Szubińskim Domu Kultury odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze szubińskiego koła #Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Podczas niego dokonano wyborów zarządu koła na kolejną pięcioletnią kadencję.

Frekwencja w czasie zebrania była wysoka. Na 125 członków koła, w zebraniu wzięły udział 92 osoby. Przeprowadzono wybory, w czasie których wybrano przewodniczącego i zarząd na kolejne pięć lat kadencji. Przewodniczącą po raz drugi została Maria Rosińska. Poza nią nowy zarząd tworzą: Krystyna Kostecka - zastępca, Irena Homme – skarbnik, Anna Mikuła – sekretarz, Anna Sołtys, Bogdan Stenke i Longina Zmuda – członkowie. Gościem zebrania był Zdzisław Tylicki -- prezes zarządu okręgowego PZERil w Bydgoszczy. Prezes wręczył odznaczenia i dyplomy uznania oraz legitymacje członkom szubińskiego koła. Złotą odznakę honorową otrzymała Maria Rosińska. Małe odznaki honorowe przyznano następującym członkom: Jan Bekisz, Andrzej Borzych, Krystyna Kostecka, Lila Maciejewska, Alina Mikuła, Bogdan Stenke, Bogdana Wasila. Dyplomy uznania otrzymali: Hanna Adamczewska, Andrzej Baszczyński, Aneta Bekisz, Jadwiga Pieczyńska, Elżbieta Stenke, Eugeniusz Tokarczyk, Longina Zmuda. Wybrano także delegatów na zjazd terenowy w Bydgoszczy – Marię Rosińską i Irenę Białkowską.

Miło spędzają czas

W czasie zebrania powitano także 13 nowych członków, którzy wstąpili w szeregi szubińskiego koła. – Nasze koło wciąż się rozrasta, wszystkie chętne osoby, które chcą do nas dołączyć są mile widziane. Zrzeszamy nie tylko emerytów, ale również rencistów i inwalidów. Dużo się u nas dzieje i mamy już plany na cały przyszły rok – zachęca przewodnicząca Maria Rosińska. Jak podsumowuje minioną kadencję? – Współpraca z zarządem była dobra, jesteśmy zgrani, dogadujemy się i miło spędzamy czas. Członkowie koła spotykają się w ostatni czwartek każdego miesiąca, wówczas spędzamy czas na rozmowach przy kawie, gramy w gry, mieliśmy także kilka prelekcji o bezpieczeństwie z policją i strażą. W najbliższym czasie odbędzie się spotkanie z prawnikiem, który przedstawi nam ważne informacje o sprawach majątkowych. A niedługo oczywiście spotkanie wigilijne, zabawa karnawałowa i wycieczki, te jednodniowe i dłuższe – zapowiedziała przewodnicząca.

Oceń artykuł: 30 8

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!



LOKALNY HIT

Konstrukcje stalowe
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Aparat dla dzieci
99,00 złPLN
Balustrady Bramy Ogrodzenia
KOBIZE
500PLN
Zdjęcia do dokumentów
35,00 złPLN
Sprawozdanie o wytwarzanych odpadach
500PLN
Korzystanie ze środowiska
500PLN
0

"Świadkowie historii". Wspomnienie Zbrodni Wołyńskiej (film)

Historia to pamięć. Na historię Polski składają się historie naszych rodzin#, które wplatają się w losy państwa i narodu. Każde świadectwo jest bezcenne – współtworzy mapę naszej narodowej pamięci. Dlatego zbieramy różne głosy żyjących jeszcze świadków i ich dzieci o latach wojny, okupacji, komunizmu.

(czytaj więcej)
0

82. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości w całym kraju

11 lipca 2025 roku obchodzimy nowe święto państwowe#: Narodowy Dzień Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. W ustawie z 4 czerwca 2025 r. o ustanowieniu tego święta (Dz.U. z 2025 r., poz. 891) podkreślono, że „męczeńska śmierć z powodu przynależności do narodu polskiego zasługuje na pamięć w formie dnia wyróżnianego corocznie przez państwo polskie, w którym ofiarom będzie oddawany hołd”.

(czytaj więcej)
0

Latem sięgnij po wiśnie! Wykazują działanie przeciwnowotworowe

Letnie miesiące to idealny czas, by sięgnąć po wiśnie# – owoc, który choć nieco cierpki w smaku, kryje w sobie wiele zdrowotnych właściwości.

(czytaj więcej)
0

Operacyjne leczenie rozwarstwienia aorty. Innowacyjny zabieg w Juraszu

16 czerwca 2025 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza #w Bydgoszczy przeprowadzono pierwszy w regionie zabieg implantacji stentgraftu MicroPort Endovastec Castor. Pacjentem był 48-letni mężczyzna z ostrym rozwarstwieniem aorty zstępującej, obejmującym tętnicę podobojczykową lewą.

(czytaj więcej)