Lato z e-Szkołą. Ciekawe i różnorodne zajęcia

fot. Szymon Zdziebło
Widzowie Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej nie mogą narzekać na nudę w wakacje. Wśród propozycji na dziś (16 lipca) między innymi# rozważania o miłości, cotygodniowe spotkanie z historią biletów i komunikacji miejskiej, warsztaty szybkiego zapamiętywania matematycznych wzorów, wycieczka on-line po średniowiecznym Toruniu i gra w krykieta dla całej rodziny.
Proponujemy różnorodne, ciekawe zajęcia o tematyce historycznej, przyrodniczej, kulturowej, poszerzające wiedzę o naszym regionie i dziedzictwie Kujaw i Pomorza. Nie ograniczamy się jedynie do nagrywania w studio. Z kamerą odwiedzamy atrakcyjne miejsca, m.in. muzea i parki krajobrazowe – mówi marszałek Piotr Całbecki.
Dzisiejsze (16 lipca) spotkanie z e-Szkołą rozpoczniemy rozważaniami o miłości – zarówno ludzkiej, jak i Boskiej. Ksiądz Michał Oleksowicz postara się odpowiedzieć na pytanie o to, co kryje się w słowie „kocham” i jakie uczucia towarzyszą kochającym i kochanym. Nauczycielka matematyki Magdalena Budzyńska zdradzi sposoby na szybkie i łatwe zapamiętywanie wzorów pól figur płaskich. Krótko opowie też o historii geometrii. Przewodnicy Dominika i Krzysztof Jastrzębscy opowiedzą o historii średniowiecznego Torunia, a Mariusz Krzemiński, nauczyciel wychowania fizycznego, zaprosi całe rodziny do wspólnej aktywności na świeżym powietrzu. Pokaże, jak przyjemnie można spędzić czas, grając w krykieta, bardzo popularnego w Anglii.
W piątek (17 lipca) zapraszamy m.in. na warsztaty poświęcone książce Malali Yozufazi, pakistańskiej działaczki na rzecz prawa kobiet, laureatki Pokojowej Nagrody Nobla. Tematem będzie wpływ literatury na nasze życie. W programie także wywiad z jezuitą Grzegorzem Dobroczyńskim, który wspominać będzie osobiste spotkania ze świętym Janem Pawłem II oraz lekcja języka angielskiego. Nowe słownictwo przyda się szczególnie tym, którzy planują zagraniczne wycieczki.
Zachęcamy też do obejrzenia zarchiwizowanych zajęć. Polecamy m.in. wczorajsze (15 lipca) rozmowy ze studentami Pawłem Boike i Żanetą Szczerbiak, członkami Duszpasterstwa Akademickiego Studnia, którzy mówili o nauczaniu św. Jana Pawła II i przesłaniu Światowych Dni Młodzieży w Buenos Aires w 1987 roku. Nie można tez pominąć wykładu Szymona Wiśniewskiego poświęconego działaniom bojowym II Korpusu Polski i słynnej bitwie o Monte Cassino we Włoszech oraz poradnika zdrowego stylu życia i jogi dla każdego.
Lekcje można oglądać na czterech kanałach:
· YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
· Facebook: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła,
Wszystkie zajęcia są rejestrowane i archiwizowane na YouTube: Kujawsko-Pomorska e-Szkoła. Można je oglądać także poza godzinami emisji.
Nadajemy na żywo ze studia w Kujawsko-Pomorskim Centrum Edukacji Nauczycieli w Toruniu. Z kamerą pojawiamy się też m.in. w parkach krajobrazowych, marszałkowskich astrobazach i wojewódzkich samorządowych instytucjach kultury.
Materiał: Beata Krzemińska rzecznik prasowa Urzędu Marszałkowskiego
Galeria

Czytaj również
- Spodziewane gwałtowne wzrosty poziomu wody. Możliwe podtopienia
- Dożynki ponownie w Kazinie. Kto będzie gwiazdą wieczoru?
- Dziś ulica Notecka zamknięta dla ruchu kołowego. Wydarzenie kulturalne
- Dziś może zagrzmieć. Wydano ostrzeżenie meteorologiczne
- Już jutro "Przystań w kolorze Blue". Wstęp bezpłatny
Dodaj komentarz
Ratownictwo medyczne to czas! Kierowco bądź czujny

Kierowco, jeśli widzisz ten znak to# jesteś przed szpitalem lub stacją pogotowia ratunkowego.
(czytaj więcej)Trwa wzmożona aktywność kleszczy. Jak się chronić?

Trwa wzmożona aktywności kleszczy. Bądźmy ostrożni# podczas wypoczynku na świeżym powietrzu – szczególnie w lasach, parkach, na działkach i łąkach. W Polsce występuje ok. 19 gatunków tych pajęczaków. Warto wiedzieć, że powszechnie występujący w Polsce kleszcz pospolity jest pasożytem bytującym na ponad stu różnych gatunkach ssaków, gadów i ptaków.
(czytaj więcej)Sezon na "kurki". Uważaj, pieprznika jadalnego można pomylić z lisówką

Zanim wyruszycie na grzybobranie zwróćcie uwagę #na 3 przykłady pomyłek, które sygnalizują nasi grzyboznawcy.
(czytaj więcej)Nieprzyjemny czas dla alergików. Co pyli w lipcu?

Lipiec to sezon wypoczynku, wycieczek i pikników. Niestety #może jednocześnie być nieprzyjemnym czasem dla alergików.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!