Lasy Nadleśnictwa Szubin pozostają dostępne dla wszystkich

fot. Mateusz Stopiński
Pamiętajmy jednak, że w obecnej sytuacji w jakiej się znaleźliśmy pozostanie w domu jest# najlepszą decyzją jaką powinniśmy podjąć. Jeśli zdecydujecie się Państwo na przyjazd do lasu to prosimy o zachowanie podstawowych zasad bezpieczeństwa przekazywanych przez instytucje państwowe (www.gov.pl) oraz informacje umieszczone na infografice.
Na załączonych mapach Nadleśnictwa zapoznają się Państwo z lokalizacją miejsc, w których można pozostawić samochód oraz ze szlakami turystycznymi w Waszej okolicy.
Podczas wycieczki do lasu uważajmy, aby nie wchodzić w obszar oznakowany tablicami zakazu wstępu. Najczęściej zakazy dotyczą prowadzonych tam prac gospodarczych, a nie przestrzegając zakazu narażamy siebie i innych na niebezpieczeństwo. Zakazem objęte są również miejsca cenne przyrodniczo. Mamy wiosnę, a zwierzęta obecnie przygotowują się do narodzin swego potomstwa, pozwólmy im żyć w spokoju, przecież zależy nam na zachowaniu przyrody.
W trosce o zdrowie osób wykonujących prace w lesie, ograniczamy dostęp do koszy na śmieci w miejscach postoju pojazdów. W związku z tym zabierajmy śmieci ze sobą, nie pozostawiajmy ich w lesie. Czyńmy tak nie tylko w obecnej sytuacji.
Chcąc odpocząć, nie korzystajmy z urządzeń zamontowanych na miejscach postojowych lub poza nimi. Nie mamy pewności, czy ktoś, kto był przed nami nie był zarażony. Miejsca postojowe traktujmy wyłącznie jako miejsca, gdzie zostawiamy samochód przed wybraniem się do lasu.
Z uwagi na brak opadów, w lesie jest coraz bardziej sucho i wzrasta zagrożenie pożarowe, zwróćmy na to uwagę i bądźmy ostrożni. W przypadku zauważenia pożaru należy zadzwonić na numer alarmowy i do Punktu Alarmowego Nadleśnictwa 52 391 03 21 lub 606 809 481.
Lasy Nadleśnictwa zajmują powierzchnię blisko 25 tysięcy hektarów. Zapewniamy, że każdy znajdzie fragment dla siebie. Starajmy się wybrać w miejsca mniej uczęszczane, a może poznamy ciekawe, dotąd nieznane ścieżki leśne i podpatrzymy, jak natura budzi się do życia.
Zachęcamy do ściągnięcia bezpłatnej aplikacji mBDL lub odwiedzenia strony internetowej tutaj, dzięki tym narzędziom dowiemy się, w którym miejscu się znajdujemy oraz korzystając z jej funkcji poznamy np. wiek drzew i lasu w którym jesteśmy.
Materiał: Michał Kowalski - Nadleśnictwo Szubin
- Pliki do pobrania
- Mapa turystyczna okolic Szubina i Nakła.pdf
- Mapa Turystyczna Łabiszyn i okolice.pdf
Galeria

Czytaj również
- Oddali hołd ofiarom rzezi wołyńskiej. Uroczystości w Szubinie
- Wyruszyli na pielgrzymkowy szlak. Grupa żółta rozpoczęła wędrówkę na Jasną Górę
- Pierwszy dzień pielgrzymowania za nimi. Fotorelacja z wędrówki
- Warsztaty pod okiem psychologa. Aktywni seniorzy z powiatu
- Elektryczny mikrobus dla zespołu szkół. Komfortowy transport uczniów
Dodaj komentarz
LOKALNY HIT
"Świadkowie historii". Wspomnienie Zbrodni Wołyńskiej (film)

Historia to pamięć. Na historię Polski składają się historie naszych rodzin#, które wplatają się w losy państwa i narodu. Każde świadectwo jest bezcenne – współtworzy mapę naszej narodowej pamięci. Dlatego zbieramy różne głosy żyjących jeszcze świadków i ich dzieci o latach wojny, okupacji, komunizmu.
(czytaj więcej)82. rocznica Zbrodni Wołyńskiej. Uroczystości w całym kraju

11 lipca 2025 roku obchodzimy nowe święto państwowe#: Narodowy Dzień Pamięci o Polakach – Ofiarach Ludobójstwa dokonanego przez OUN i UPA na ziemiach wschodnich II Rzeczypospolitej Polskiej. W ustawie z 4 czerwca 2025 r. o ustanowieniu tego święta (Dz.U. z 2025 r., poz. 891) podkreślono, że „męczeńska śmierć z powodu przynależności do narodu polskiego zasługuje na pamięć w formie dnia wyróżnianego corocznie przez państwo polskie, w którym ofiarom będzie oddawany hołd”.
(czytaj więcej)Latem sięgnij po wiśnie! Wykazują działanie przeciwnowotworowe

Letnie miesiące to idealny czas, by sięgnąć po wiśnie# – owoc, który choć nieco cierpki w smaku, kryje w sobie wiele zdrowotnych właściwości.
(czytaj więcej)Operacyjne leczenie rozwarstwienia aorty. Innowacyjny zabieg w Juraszu

16 czerwca 2025 r. w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza #w Bydgoszczy przeprowadzono pierwszy w regionie zabieg implantacji stentgraftu MicroPort Endovastec Castor. Pacjentem był 48-letni mężczyzna z ostrym rozwarstwieniem aorty zstępującej, obejmującym tętnicę podobojczykową lewą.
(czytaj więcej)
Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad
Tata, w dniu 27-03-2020 21:46:29 napisał:
odpowiedz
Obserwator z bagien , w dniu 28-03-2020 07:57:52 napisał:
odpowiedz
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!