Dziś mamy 5 lipca 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

20 maja 2020

Krajowe Dni Pola i Targi Agro-Tech. Czy w tym roku pojedziemy do Minikowa?

fot. arch.

fot. arch.

W tym roku Minikowo będzie gospodarzem Krajowych Dni Pola, które odbędą się w #czerwcu. W tym samym terminie zaplanowano także Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH. Organizację wydarzeń w tradycyjny sposób utrudnia panująca epidemia.

Krajowe Dni Pola 2020 to wydarzenie, podczas którego w jednym miejscu prezentowane są oferty firm zaopatrujących polskie rolnictwo w środki do produkcji polowej. W tym roku impreza ma się odbyć w Minikowie w dniach 20-23 czerwca. Kujawsko-Pomorskie Dni Pola zorganizowane zostaną natomiast 6-7 czerwca w Grubnie. Takie wydarzenia co roku przyciągały tysiące zainteresowanych. W tym roku forma Krajowych Dni Pola uzależniona jest od aktualnej sytuacji w kraju - Jesteśmy przygotowani zarówno na formę stacjonarną, ponieważ rośliny mamy na polu już od sierpnia 2019 roku. Natomiast mamy alternatywę w postaci realizacji tego wydarzenia w formule online – informuje Dawid Skotnicki z KPODR Minikowo. W przypadku drugiej, bardziej prawdopodobnej opcji, impreza odbędzie się bez udziału zwiedzających i będzie transmitowana w telewizji i za pośrednictwem mediów społecznościowych. – Zostanie zbudowane studio, które będzie przedstawiało ofertę naszych partnerów dni pola i będzie prezentowało nasz rok pracy związany z przygotowaniem poletek dla rolników  – mówi Dawid Skotnicki. Jeżeli sytuacja epidemiczna się nie zmieni, w Minikowie pojawią się tylko organizatorzy i partnerzy wydarzenia. Zwiedzający będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu online.

W tym samym czasie tj. w dniach 20-21 czerwca w Minikowie mają się odbywać Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH, które cieszą się bardzo dużą popularnością. To ważne wydarzenie w całorocznym programie rolniczych wystaw w Polsce. Każdego roku do Minikowa przyjeżdżają tysiące osób. W ubiegłorocznej edycji targów swoją ofertę z zakresu techniki zaprezentowało 130 wystawców. Jak będzie w tym roku? Przygotowania trwają, zgłoszenia są przyjmowane, ale sama organizacja imprezy stoi pod znakiem zapytania. – Na chwilę obecną jeszcze decyzji odnośnie przełożenia targów nie ma – informuje Dawid Skotnicki – Są brane dwa scenariusze pod uwagę – dodaje. Targi mogłyby się odbyć w planowanym terminie, ale rozważane jest także odłączenie wydarzenia od Krajowych Dni Pola i zorganizowanie targów w lipcu. Póki co jednak organizatorzy czekają na rozwój sytuacji związanej z koronawirusem i obostrzeniami dotyczącymi organizacji imprez masowych. Trwają rozmowy m. in. z Ministerstwem Zdrowia i Ministerstwem Rozwoju odnośnie możliwości organizacji targów.

Co warte podkreślenia, targi w Minikowie odbywają się na powietrzu, a nie w zamkniętej hali, co w obecnej sytuacji jest dużym plusem.

Oceń artykuł: 4 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Makijaż ślubny
Bezpłatne kontrolowanie sprawności amortyzatorów
Tonery Directions
27PLN
Masaż leczniczy
Deska elewacyjna
Botox i wypełniacze
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
Przeglądy gaśnic
od 50PLN
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)