Dziś mamy 4 lipca 2020, sobota, imieniny obchodzą:

01 czerwca 2020

Kopalnia piasku i przewóz materiałów przedmiotem interpelacji radnego

fot. pow.

fot. pow.

Radny Artur Michalak 20 maja złożył kolejną interpelację. W jakim temacie zabrał głos?

- Od kilku miesięcy mieszkańcy Dąbrówki Słupskiej niepokoją się sposobem wykorzystania terenu kopalni piasku znajdującej się w ich miejscowości. Składowane są  tam odpady służące do utwardzania dróg, także materiały ropopochodne, których składowanie wymaga szczególnych pozwoleń. Są to materiały, które mogą zagrażać środowisku naturalnemu – pisze radny. Jak dodaje, drugim problemem jest wykorzystanie dróg publicznych do przewozu piasku i innych materiałów na budowę trasy S5. -Pojazdy poruszają się tam często po drogach z ograniczeniem tonażu do 7 ton lub po drogach należących do skarbu państwa - uważa radny.

Artur Michalak poprosił o przeprowadzenie kontroli w/w miejsc oraz powiadomienie służb kontrolnych powiatu, urzędu marszałkowskiego i Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska.

Oceń artykuł: 10 5

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (13) Zgłoś naruszenie zasad

  • 8 (22)

  Szubin, w dniu 01-06-2020 17:05:27 napisał:

  Panie. Michalak swoje 5 minut odnośnie stanu drog w. Gm Szubin juz pan wykorzystal bedac burmistrzem. To pod Pana rzadami budujacy droge s5 doprowadzili do ruinuy wiele drog gminnych i jakos nie naprawili ich. Takze niech pan sobie daruje

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 3 (9)

  Bierac, w dniu 02-06-2020 06:55:24 napisał:

  O kurczę więcej interpelacji niż podczas bycia burmistrzem. Teraz się oczy otwierają? Trochę za późno.

  odpowiedz

  • 4 (12)

  wojt, w dniu 02-06-2020 07:07:28 napisał:

  Panie Michalak Pan najlepiej dbał o osiedle Leśne razem z Panem Kłosowskim! Powinien Pan płacić za bieżącą naprawę Leśnej i Pałuckiej

  odpowiedz

  • 3 (11)

  PO, w dniu 02-06-2020 07:32:11 napisał:

  To może Pan Artur wskaże z której kopalni ma być wożony piasek tym samym dowiemy się w której ma "udziały"

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (9)

  Radny, w dniu 02-06-2020 10:34:45 napisał:

  Zadaniem radnych jest podejmowanie interpelacji w sytuacji w której dochodzi do nieprawidłowości. Niektóre działania muszą mieć inicjatywę od dolną, a próby powinny być podejmowane bez względu na stanowisko. Bezpieczeństwo osób oraz zdrowia jak również ochrona środowiska powinna leżeć w gestii każdego z nas, a z tego co wiem interpelacja kolegi radnego dotycząca miejscowości Dąbrówka Słupska związana jest wyłącznie z faktem, że owych dewastacji i zniszczenia podejmuje się podmiot który pozostawił po sobie spory bałagan w Rynarzewie. Zastanawiające jest że wszyscy w tych działaniach nie dostrzegają dbania o dobro lokalnej społeczności, a koncentrują się na osobie Artura. Jego pozycja zapewne może się komuś nie podobać ale są tematy które trzeba podjąć I właśnie to czyni więc jeśli sami Państwo widzicie pewne nieprawidłowości składajcie wnioski poprzez sołtysów piszcie do nas, do urzędu sami I pamiętajcie łatwiej się krytykuje niż robi Pozdrawiam czytelników

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • 4 (8)

  Mieszkaniec , w dniu 02-06-2020 12:58:12 napisał:

  Tylko ten kto patrzy z boku ocenia nie przebierając w słowach. Myślę, że kwestia stanowiska Burmistrza bez względu na nazwisko jest ograniczona budżetem. Udając się do urzędu nigdy nie usłyszałem, że będzie to proste, a większościowo, że nie ma kasy więc jeśli ktoś myśli, że jest inaczej ten w błędzie.

  odpowiedz

  • -2 (6)

  Pinokio już był, w dniu 04-06-2020 13:16:15 napisał:

  Pinokio Michalak w akcji. Był na rekolekcjach jakiś czy co? Będąc burmistrzem olewał takie tematy, a sygnalistów jego fatalnego w skutkach zarządzania Pinokio straszył i wyśmiewał. Znakiem firmowym Pinokia była sprawa Osiedla Leśnego w Szubinie. Zdewastowane drogi, głos mieszkańców w klozecie, a Pinokio bawił się dobrze za publiczne pieniądze

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP50
1299PLN PROMOCJAPLN
Pokój dzienny/ młodzieżowy lub sypialnia
Drukarki fiskalne Innova
2200PLN PROMOCJAPLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Balustrady Bramy Ogrodzenia
MEBLE PIOTR PASIEKA
Drukarki kodów kreskowych
899PLN 499PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Dwa rozwiązania, ten sam efekt. Odpływ liniowy a brodzik podpłytkowy

Decyzja podjęta! W naszej łazience zamontujemy kabinę# prysznicową bez brodzika. To jednak nie koniec dylematów. Teraz musimy zdecydować, czy postawimy na brodzik podpłytkowy czy odpływ liniowy. Oba rozwiązania zapewniają bowiem ten sam końcowy efekt wizualny, choć konstrukcyjnie znacznie się od siebie różnią. Jakie są wady i zalety obu tych opcji? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)