Dziś mamy 23 maja 2019, czwartek, imieniny obchodzą:

07 marca 2019

Jednomyślna decyzja mieszkańców. Niska frekwencja spotkania

fot. MM

fot. MM

Niecałe 50 minut – tyle czasu potrzebowali mieszkańcy # Godzimierza, by wybrać sołtysa i radę sołecką. Zgromadzone w świetlicy osoby podjęły jednomyślną decyzję.

W sołectwie mieszka 110 osób uprawnionych do głosowania, lecz na środowe zebranie przybyło zaledwie 19 z nich. W związku z tym zebranie rozpoczęło się 15 minut później, czyli w drugim terminie. Wtedy jedynym warunkiem niezbędnym do jego przeprowadzenia jest obecność 15 mieszkańców mogących oddać głos w wyborach. Wszyscy zgodnie wskazali tylko jedną kandydaturę - Tadeusza Pobudkiewicza, który do tej pory sprawował role gospodarza wsi.

Sołtys odczytanym przez siebie sprawozdaniu ponownie powrócił do nawałnicy, która na terenie Godzimierza wyrządziła dość spore szkody. Komisja skrutacyjna w składzie: Mateusz Kwiatkowski oraz Paulina Sawicka podliczyła głosy i zgodnie z przewidywaniami, dotychczasowego sołtysa poparli wszyscy mieszkańcy. Tadeusza Pobudkiewicza w jego działaniach na rzecz sołectwa wspierać będzie trzyosobowa rada sołecka, którą zasilili: Jacek Ośka, Paulina Sawicka oraz Małgorzata Łapaczyńska.

Mieszkańcy nie mieli żadnych uwag ani do pracy swojego sołtysa, ani pytań do burmistrza Mariusza Piotrkowskiego. Jedyny zauważalny problem na terenie sołectwa związany jest z brakiem zasięgu, przez co jego mieszkańcy mają spory problem z dodzwonieniem się do kogokolwiek. Mieszkańcy czekają również na dokończenie drogi powiatowej biegnącej przez ich miejscowość.

Oceń artykuł: 8 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -7 (9)

  Tom, w dniu 07-03-2019 15:10:05 napisał:

  Pirat na prezydenta

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (1)

  nakielanka... , w dniu 07-03-2019 16:26:28 napisał:

  Zasięg ciężki, a droga? Cóż..... Zrobiona jest do miejsca, w którym noszone były drozdzowki dla Panów robiących drogę...

  odpowiedz

  • 1 (1)

  do nakielanki, w dniu 07-03-2019 18:30:05 napisał:

  To trzeba było nie sępić i też kupić chłopakom po ciastku, wiec jesteś winna sama sobie!!!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ewa58, w dniu 11-03-2019 15:30:39 napisał:

  Po pierwsze to pan sołtys ma imię a nie "pirat". Po drugie jak komuś nie pasuje sołtys to trzeba było przyjść na zebranie i powiedzieć co nie pasuje to coś by się zrobiło a nie tylko między lidźmi rozpowiadać i jak komuś sołtys nie pasuje to trzeba było przyjść na zebranie i wybrać innego sołtysa a nie potem pisać głupie komentarze.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Masaż gorącymi kamieniami
Narożniki
Rozliczenia ZUS
od 50PLN
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Balustrady Bramy Ogrodzenia
MEBLE PIOTR PASIEKA
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w #województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się #przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Ciesz się perfekcyjnym makijażem codziennie

Wykonujemy profesjonalny makijaż permanentny oczu, brwi i ust. Zapraszamy do naszego Studia Urody i Odnowy Biologicznej przy ul. Nowej 15 B w Nakle nad Notecią.

(czytaj więcej)