Dziś mamy 29 maja 2020, piątek, imieniny obchodzą:

07 marca 2019

Jednomyślna decyzja mieszkańców. Niska frekwencja spotkania

fot. MM

fot. MM

Niecałe 50 minut – tyle czasu potrzebowali mieszkańcy # Godzimierza, by wybrać sołtysa i radę sołecką. Zgromadzone w świetlicy osoby podjęły jednomyślną decyzję.

W sołectwie mieszka 110 osób uprawnionych do głosowania, lecz na środowe zebranie przybyło zaledwie 19 z nich. W związku z tym zebranie rozpoczęło się 15 minut później, czyli w drugim terminie. Wtedy jedynym warunkiem niezbędnym do jego przeprowadzenia jest obecność 15 mieszkańców mogących oddać głos w wyborach. Wszyscy zgodnie wskazali tylko jedną kandydaturę - Tadeusza Pobudkiewicza, który do tej pory sprawował role gospodarza wsi.

Sołtys odczytanym przez siebie sprawozdaniu ponownie powrócił do nawałnicy, która na terenie Godzimierza wyrządziła dość spore szkody. Komisja skrutacyjna w składzie: Mateusz Kwiatkowski oraz Paulina Sawicka podliczyła głosy i zgodnie z przewidywaniami, dotychczasowego sołtysa poparli wszyscy mieszkańcy. Tadeusza Pobudkiewicza w jego działaniach na rzecz sołectwa wspierać będzie trzyosobowa rada sołecka, którą zasilili: Jacek Ośka, Paulina Sawicka oraz Małgorzata Łapaczyńska.

Mieszkańcy nie mieli żadnych uwag ani do pracy swojego sołtysa, ani pytań do burmistrza Mariusza Piotrkowskiego. Jedyny zauważalny problem na terenie sołectwa związany jest z brakiem zasięgu, przez co jego mieszkańcy mają spory problem z dodzwonieniem się do kogokolwiek. Mieszkańcy czekają również na dokończenie drogi powiatowej biegnącej przez ich miejscowość.

Oceń artykuł: 10 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (5) Zgłoś naruszenie zasad

  • -7 (9)

  Tom, w dniu 07-03-2019 15:10:05 napisał:

  Pirat na prezydenta

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (1)

  nakielanka... , w dniu 07-03-2019 16:26:28 napisał:

  Zasięg ciężki, a droga? Cóż..... Zrobiona jest do miejsca, w którym noszone były drozdzowki dla Panów robiących drogę...

  odpowiedz

  • 1 (1)

  do nakielanki, w dniu 07-03-2019 18:30:05 napisał:

  To trzeba było nie sępić i też kupić chłopakom po ciastku, wiec jesteś winna sama sobie!!!

  odpowiedz

  • 0 (0)

  Ewa58, w dniu 11-03-2019 15:30:39 napisał:

  Po pierwsze to pan sołtys ma imię a nie "pirat". Po drugie jak komuś nie pasuje sołtys to trzeba było przyjść na zebranie i powiedzieć co nie pasuje to coś by się zrobiło a nie tylko między lidźmi rozpowiadać i jak komuś sołtys nie pasuje to trzeba było przyjść na zebranie i wybrać innego sołtysa a nie potem pisać głupie komentarze.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Stół z blatem szklanym + krzesła
Lipoliza injekcyjna
Szafy przesuwne
MEBLE PIOTR PASIEKA
Jadalnia / pokój dzienny
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Usta - powiekszanie
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)