Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:

15 listopada 2022

Jak zachować się na drodze. Cenne lekcje od policjantów

fot. powierzone

fot. powierzone

Policjanci spotkali się z przedszkolakami w szubińskim „Słoneczku”. Mundurowi uczyli dzieci, jak #zachować się na drodze, przestrzegali przed różnymi niebezpieczeństwami i przekazali odblaskowe prezenty.

Asp. Zofia Wrzeszcz z nakielskiej komendy wspólnie z szubińskim dzielnicowym st. sierż. Piotrem Mrówczyńskim odwiedzili dzieci w niepublicznym Przedszkolu „Słoneczko” w Szubinie.

Policjanci omówili wiele ważnych dla maluchów kwestii. Szczególną uwagę poświęcono bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dzieci dowiedziały się, jak pieszy powinien zachowywać się na drodze i którą stroną jezdni może się przemieszczać. Mowa była również o ostrożności, jaką trzeba zachować wychodząc na ulicę zza pojazdów, którymi rodzice dowożą swoje pociechy do przedszkola. Policjanci przypominali też, jaką rolę spełniają elementy odblaskowe i jak ważne jest noszenie ich na odzieży. By dzieci były bezpieczniejsze na drodze, funkcjonariusze przekazali im odblaskowe zawieszki zakupione przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Szubina.

Przedszkolaki usłyszały też rady, jak bezpiecznie spędzać czas w domu i na podwórku. Policjanci przypominali numery alarmowe i sytuacje, w jakich należy z nich korzystać. Mowa była również o ostrożności w relacjach z nieznajomymi.

Niewątpliwą atrakcją dla maluchów była możliwość obejrzenia oznakowanego radiowozu i dowiedzenia się ciekawych informacji na temat pracy mundurowych.

Materiał: kom. Justyna Andrzejewska / Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Jak zaoszczędzić na żywnosci? Walka z inflacją w ... lodówkach

Inflacja utrzymująca się na poziomie kilkunastu procent sprawia, że ceny wielu produktów żywnościowych rosną# z miesiąca na miesiąc. Prognozy na przyszłość nie wróżą pozytywnych zmian, dlatego szybko musimy nauczyć się bardziej racjonalnej gospodarki naszymi zasobami. Wraz z początkiem nowego roku na platformie MajAcademy, ruszyło nowe wyzwanie, dzięki któremu każdy może w prosty sposób nauczyć się lepiej gospodarować budżetem, bez oszczędności na swoim zdrowiu!

(czytaj więcej)
0

Koszt utylizacji paneli fotowoltaicznych. Co dalej ze zużytymi modelami?

Panele fotowoltaiczne wciąż cieszą się dużą popularnością. Jako że świadomość ekologiczna Polaków nieustannie się zmienia, #to wiele osób już na etapie wyboru odpowiedniego rozwiązania zaczęło zadawać sobie pytanie – co zrobić po 25-30 latach, gdy panele nie będą nadawały się do dalszego użytkowania? I ile kosztuje utylizacja paneli fotowoltaicznych? Odpowiadamy.

(czytaj więcej)
0

Odchudzanie częstym postanowieniem noworocznym. Jak wytrwać na diecie?

Nikt nie wie, jak to się stało, że rozpoczęcie odchudzania stało się jednym z podstawowych postanowień, jakie# narzucamy sobie wraz z początkiem niemal każdego nowego roku. Żyjemy w kulturze diet. Jednak im bardziej są one restrykcyjne i pełne wyrzeczeń, tym trudniej w nich wytrwać. Tymczasem do pełni szczęścia wystarczy odrobina organizacji i wiedzy na temat podstawowych procesów, jakie zachodzą w naszym organizmie. Jak mogą pomóc w tym dietetycy i MajAcademy – platforma zapewniająca profesjonalne wsparcie w dbaniu o nasze zdrowie.

(czytaj więcej)
0

Zbliżają się ferie zimowe. Co warto zobaczyć w Polsce?

Ferie zimowe zbliżają się wielkimi krokami! To idealny moment na to, żeby zacząć planować ten wyjątkowy, beztroski czas. #Z badań wynika, że niemal 60% Polaków najchętniej spędza ferie w kraju. Co warto zobaczyć w Polsce? Gdzie się udać? Jakich atrakcji możemy się spodziewać? I jak przygotować się na wspaniałą, beztroską zabawę? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)