Dziś mamy 31 maja 2020, niedziela, imieniny obchodzą:

13 października 2019

Hubertus 2019. Myśliwi świętowali na przystani

fot.MM

fot.MM

13 października na nakielskiej przystani zorganizowano uroczystości z okazji Święta Myśliwych # „Hubertus”. Na wszystkich sympatyków myślistwa czekało tego dnia wiele atrakcji.

Uroczystości rozpoczęły się od przejścia kilkudziesięciu pocztów sztandarowych z okręgu bydgoskiego pod scenę, gdzie odbyło się oficjalne przekazanie i poświęcenie nowego sztandaru bydgoskiego okręgu. Następnie głos zabierali zaproszeni goście, m.in. starosta nakielski Tadeusz Sobol oraz sekretarz gminy Nakło Krzysztof Kopiszka, życząc wszystkim uczestnikom imprezy udanej zabawy.

Po wygłoszonych przemówieniach, myśliwi wzięli udział w uroczystej Mszy Hubertowskiej, po której odbyło się ślubowanie myśliwskie. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, rozpoczął się wielki piknik myśliwski. Nie brakowało występów artystycznych, prezentacji kół łowieckich powiatu nakielskiego oraz pokazów sokolnictwa i szlachetnej sztuki wabienia jeleni. Chętni mieli okazję skosztować potraw z dziczyzny oraz zasięgnąć ciekawych informacji o tematyce przyrodniczo-łowieckiej. Na specjalnych stoiskach można było także zakupić biżuterię oraz akcesoria myśliwskie. Gwiazdą wieczoru „Hubertusa” był zespół Żuki, a imprezie towarzyszyła IX Krajowa Wystawa Psów Ras Myśliwskich.

W imprezie wzięły również osoby nie popierające działań myśliwych. Ich manifestacja oraz prezentacja kontrowersyjnych transparentów nie umknęły uwadze policji oraz straży miejskiej. Funkcjonariusze starali się uspokoić napiętą atmosferę.

Oceń artykuł: 3 22

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (18) Zgłoś naruszenie zasad

  • 0 (2)

  Ale kto tak naprawdę posiada wiedzę o całym lesie ?, w dniu 14-10-2019 00:58:55 napisał:

  No ja już sam nie wiem .. jest to bardzo ciężki wbrew pozorom temat

  odpowiedz

  • -2 (12)

  zonk, w dniu 14-10-2019 07:56:41 napisał:

  Straż miejska i policja, przy osobach ze zdjęciami.... Panowie nie ośmieszajcie się, przyszli pokazali i nikogo nie zaczepiali. Opresja już się zbliża?

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (2)
  • -3 (11)

  Mariuhahana, w dniu 14-10-2019 12:28:37 napisał:

  Niepodajęrękimyśliwym

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • 4 (12)

  popieram, w dniu 14-10-2019 16:22:08 napisał:

  Murem za myśliwymi.

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Quattro , w dniu 14-10-2019 18:24:57 napisał:

  A nie myśliwi za murem? =D

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Ekolog, w dniu 14-10-2019 19:00:42 napisał:

  Piąte-nie zabijaj...

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (1)
  • -1 (7)

  Mysliwy z czerwoną legitymacją, w dniu 14-10-2019 22:06:12 napisał:

  Widać po zdjęciach myśliwych same stare pesele.PZŁ ostatnia ostoja PRL komunizmu

  odpowiedz

  • 1 (9)

  Nakielanin, w dniu 14-10-2019 22:20:31 napisał:

  Bezbronne, dzikie zwierzęta zabijać , to jest złe . To nie te czasy , by żywić się upolowanym mięsem. Przemyślcie to ludzie.... Przecież te zwierzęta żadnej pomocy od was nie potrzebują, dajcie im spokój.

  odpowiedz

  • 1 (7)

  Sol, w dniu 15-10-2019 15:42:16 napisał:

  Szkoda, że nie napisano o agresywnym zachowaniu myśliwych wb. osób protestujących przeciw polowaniom. Nie napisano również, że na jednym ze stanowisk przygotowanych przez myśliwych wystawiono wilczą skórę. Myśliwi nie posiadali zgody RDOSIU na jej posiadanie, sprawę przejęła policja, ponieważ jest poważne podejrzenie popełnienia przestępstwa.

  odpowiedz

  • -1 (3)

  medos123, w dniu 15-10-2019 19:52:30 napisał:

  Już sam fakt, że informacja o festynie myśliwskim znalazła się w dziale Kultura i Rozrywka, mówi wiele. To było makabryczne spotkanie ludzi, którzy z zabijania bezbronnych zwierząt uczynili ROZRYWKĘ pod fałszywym hasłem miłości do przyrody. Św.Hubert byłby przerażony,gdyby wiedział czemui patronuje, choć jak widać Kościołowi to wcale nie przeszkadza.i wspiera ten proceder. Myślistwo przejdzie niedługo do historii (oby jak najszybciej) jako jedno z ciemnych, krwawych i ponurych działań człowieka i zajmie należne mu miejsce tuż obok kanibalizmu.

  odpowiedz

  • 1 (3)

  Pingwin, w dniu 15-10-2019 22:29:03 napisał:

  Ok znika myślistwo liczba dzikich zwierząt rośnie zwierzęta wychodzą na pola niszczą uprawy z czasem zaczynają wchodzić do miast hmmm i co wtedy? Może ci anty przygarną je do własnych domów? Jakoś nikt nie protestuje przed jadącymi tirami ze świniami do ubojni... Polska paranoja

  odpowiedz

  • -2 (4)

  przeciwnik PZŁ, w dniu 15-10-2019 22:35:04 napisał:

  Kościół jak czerpie korzyści to wszystkie imprezy będzie zabezpieczał .Nieważne że patronują mordercą zwierząt hobbystom ,pijakom,ludziom niedowartościowanym którzy dla sportu zabijają z lunetami noktowizorami (ostatnio taką ustawę wprowadzono) wszystko dla dobra zwierząt.Hańba czerwonym towarzyszom.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Fotokoszulka z nadrukiem
35,00PLN
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Kasa fiskalna ONLINE Datecs WP500
1399PLN PROMOCJAPLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Wagi sklepowe
699PLN 500PLN
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
0

Nie kupisz już miału do celów grzewczych. Zmiany od 1 lipca 2020 r.

Od 1 lipca 2020 r. będzie obowiązywał zakaz sprzedaży miałów z węgla kamiennego dla #gospodarstw domowych oraz kotłów o mocy poniżej 1 MW. Do dyspozycji kupujących pozostaną jedynie droższe paliwa.

(czytaj więcej)
0

Dzień Różnorodności Biologicznej. Dlaczego należy dbać o każdy gatunek?

Środowisko naturalne w ostatnich dekadach musi mierzyć się z wieloma wyzwaniami.# Niestety, za część tych problemów odpowiada człowiek i jego działalność, prowadząca m.in. do intensyfikacji efektu cieplarnianego. Obchodzony z inicjatywy ONZ Międzynarodowy Dzień Różnorodności Biologicznej (22 maja) to dobry moment, by zauważyć, że każdy z nas może przeciwdziałać negatywnym zmianom w światowym ekosystemie.

(czytaj więcej)
0

Każdy może zostać szefem kuchni. Wystarczą produkty i pomysł

Czas spędzany w domu i utrudniony dostęp do niektórych produktów, mogą okazać się #źródłem ciekawych pomysłów. Okazuje się, że w na co dzień niedocenianych zasobach domowej spiżarni, drzemie niemały potencjał. O tym, jak własną kuchnię zamienić w prawdziwą fabrykę smakołyków rozmawiamy z Jakubem Kuroniem – szefem kuchni i ekspertem kulinarnym.

(czytaj więcej)
0

Pielęgnacja włosów w czasie pandemii koronawirusa. O czym warto pamiętać?

Trwająca pandemia jest odczuwalna we wszystkich dziedzinach życia, szczególnie nasze zdrowie jest# obecnie pod specjalnym nadzorem. To czas, kiedy powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na kondycję całego swojego organizmu. Nie zawsze jednak zdajemy sobie sprawę, że aktualna sytuacja może również negatywnie wpłynąć na nasze włosy.

(czytaj więcej)