Dziś mamy 9 lipca 2020, czwartek, imieniny obchodzą:

22 czerwca 2018

Dziecko bezpieczne w internecie. Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego

foto: M Kozłowska

foto: M Kozłowska

14 czerwca w Szkole Podstawowej im. Ziemi Pałuckiej w Królikowie odbyło się uroczyste # rozstrzygnięcie Gminnego Konkursu Plastycznego pt. „Dziecko bezpieczne w internecie", w którym udział wzięli uczniowie ze szkół w Rynarzewie, Kołaczkowie, Kowalewie i ZSS w Szubinie.

Pani dyrektor Danuta Nowicka serdecznie powitała przybyłych gości:

  • p.  Annę Wiśniewską – przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych,
  • terapeutę- p. Arkadiusza Szczepańskiego,
  • p. Barbarę Pilarską - przewodniczącą Rady Rodziców,
  • nauczycieli i rodziców , którzy przyjechali wraz z uczniami.

Kilka ważnych słów nt. bezpiecznego korzystania z Internetu powiedział p. Arkadiusz Szczepański, który zajmuje się profilaktyką na co dzień i ma bardzo dużą wiedzę na jej temat.

Przedmiotem konkursu było wykonanie dowolną techniką pracy plastycznej formatu A3, nawiązującej do szeroko rozumianej tematyki bezpieczeństwa w Internecie (m.in.: ochrona przed zagrożeniami, zasady bezpiecznego korzystania z Internetu, prawa i obowiązki użytkownika Internetu). Szkolny koordynator konkursu p. Magdalena Kozłowska, nauczyciel plastyki przedstawiła celem konkursu, a mianowicie:

  • Promowanie i utrwalanie zasad dotyczących bezpiecznego korzystania z sieci przez dzieci i młodzież.
  • Rozwój umiejętności plastycznych wśród uczniów.
  • Rozbudzenie wyobraźni, inwencji twórczej, kreatywności.

Konkurs był współfinansowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Gminy Szubin i  skierowany do uczniów klas IV-VII szkół podstawowych gminy Szubin. Każda szkoła mogła nadesłać maksymalnie 5 prac. Oceną i wyłonieniem tych najciekawszych dzieł zajęła się komisja w składzie:

  • p. Anna Wiśniewska – przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
  • p. Alina Gordon- plastyk , dyrektor Szubińskiego Domu Kultury
  • p. Mirosław Rzeszowski – członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, terapeuta

Wybrano 12 prac, oto laureaci:

CZTERY RÓWNORZĘDNE NAGRODY:

Weronika Garstecka z Kołaczkowa
Julia Pawlicka z Rynarzewa
Adam Boruch z Kowalewa
Alicja Wolna z Królikowa

WYRÓŻNIENIA:

Blankę Dąbrowską z Rynarzewa
Katarzynę Mikuła z Rynarzewa
Kingę Szablińską z Kołaczkowa
Lenę Kowalską z Kołaczkowa
Wiktorię Wolender z Kołaczkowa
Marię Terlecką z Królikowa
Marcelinę Lidmann z Królikowa
Magdalenę Śmigielską z ZSS w Szubini

Organizatorzy, obecni goście oraz laureaci konkursu otrzymali nietuzinkowy prezent w postaci kalendarza, w którym znajduje się wszystkie 12 prac. Całą uroczystość umilił pokaz filmu nakręconego przez uczennice z klasy VII szkoły w Królikowie: Jagodę, Darię i Alicję. Film ten brał udział w SZKOLNYM KONKURSIE MULTIMEDIALNYM pt. „BEZPIECZNY INTERNET”, którego koordynatorem była p. Małgorzata Bejmowicz, nauczyciel informatyki.

Organizatorkami konkursu były: Bożena Wabich –pedagog szkolny, Magdalena Kozłowska, Małgorzata Bejmowicz  i Magdalenie Gruszczyńskiej- psycholog.

Jedno jest pewne, że Internet ma nam ułatwiać życie, a nie nas  ograniczać. Natomiast rodzice i nauczyciele mają za zadanie czuwać i dbać bezpieczeństwo dziecka w sieci.

Serdeczne podziękowania składamy p. Annie Wiśniewskiej – przewodnicząca Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, szanownej komisji, p. Arkadiuszowi Szczepańskiemu oraz nauczycielom: p. Barbarze Gwiazda z SP w Kołaczkowie, p. Magdalenie Itrich ze szkoły w Rynarzewie, p. Joannie Stróżyk-Ryczek  z ZSS w Szubinie oraz p. Robertowi Zdralkowi z SP Kowalewie.

Materiał : M Kozłowska

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Kasy fiskalne Datecs
1200PLN PROMOCJAPLN
Meble kuchenne - na zamówienie
Zezwolenie na przetwarzanie odpadów
od 2000PLN
Fale radiowe - przeciwzmarszczkowe
Sprawdzanie świateł
GratisPLN
Baterie
od 0,90PLN
Gabaryty (3,2m x 4,5m)
Pomoc drogowa
0

Postaw na grafit. Ciesz się komfortem domu niezależnie od pory roku

Eksperci są zgodni, że jedną z najbardziej opłacalnych inwestycji budowlanych#, która szybko się zwróci, jest termomodernizacja, a okres wakacyjny to świetny moment na jej przeprowadzenie.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Kto stawia kropkę nad i? Wprost czy między wierszami?

Każdego dnia komunikujemy się z innymi ludźmi. Na kształt wiadomości wpływ# ma nie tylko mówiący, ale również słuchacz. To, co słyszy adresat, ale przede wszystkim to, jak odbiera on daną wypowiedź, oddziałuje znacznie na jego reakcję. Jak zatem mówić, by zostać właściwie zrozumianym?

(czytaj więcej)
0

Kolorowo na talerzu. Siła warzyw w codziennej diecie

Istotna rola warzyw w codziennej diecie nie wydaje się nowym i zaskakującym #tematem. Świadomość to jedno, ale co z praktyką?

(czytaj więcej)