Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

01 października 2019

Filary planu daltońskiego. Przedszkolaki badają świat

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Samodzielność, współpraca, odpowiedzialność, refleksja to filary planu # daltońskiego.

Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie w grupie Promyczków na macie do kodowania odczytują współrzędne i układają kolorowe kartoniki (odpowiedzialność i współpraca). Lider zespołu nadzoruje i kontroluje wykonane zadanie (samodzielność).

Podczas gry zespołowej, liderzy dokonali wyboru dwóch drużyn. Każdy z uczestników kulał kostką i poruszał się pionkiem "kubeczkiem" po wybranych polach, aby dojść do celu "mety". Po drodze można było napotkać przeszkody: "czerwone pole" i wówczas należało wrócić na start, albo na niebieskim polu należało odpowiedzieć na pytania dotyczące np. tematycznie swojego miejsca zamieszkania (współpraca).

Ozobot umożliwił dzieciom takie zakodowanie drogi odpowiednimi kolorami, aby mógł objechać trasę (samodzielność). Dzieci rozumieją znaczenie wybranych sekwencji kolorów.

Refleksją po zakończonej zabawie była wypowiedź dzieci na temat swoich spostrzeżeń, oczekiwań, oceny, opinii, wyrażenia tego, co im najbardziej się podobało i dlaczego?

Dzieci uczą się właściwych rozwiązań, poszukują i badają świat, wyciągają wnioski. Podczas zabaw wszystkie mają poczucie sprawstwa i spełnienia na wykonanym zadaniu. Nauczyciel natomiast wykorzystuje każdą umiejętność dziecka.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)