Dziś mamy 30 września 2020, środa, imieniny obchodzą:

01 października 2019

Filary planu daltońskiego. Przedszkolaki badają świat

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Samodzielność, współpraca, odpowiedzialność, refleksja to filary planu # daltońskiego.

Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie w grupie Promyczków na macie do kodowania odczytują współrzędne i układają kolorowe kartoniki (odpowiedzialność i współpraca). Lider zespołu nadzoruje i kontroluje wykonane zadanie (samodzielność).

Podczas gry zespołowej, liderzy dokonali wyboru dwóch drużyn. Każdy z uczestników kulał kostką i poruszał się pionkiem "kubeczkiem" po wybranych polach, aby dojść do celu "mety". Po drodze można było napotkać przeszkody: "czerwone pole" i wówczas należało wrócić na start, albo na niebieskim polu należało odpowiedzieć na pytania dotyczące np. tematycznie swojego miejsca zamieszkania (współpraca).

Ozobot umożliwił dzieciom takie zakodowanie drogi odpowiednimi kolorami, aby mógł objechać trasę (samodzielność). Dzieci rozumieją znaczenie wybranych sekwencji kolorów.

Refleksją po zakończonej zabawie była wypowiedź dzieci na temat swoich spostrzeżeń, oczekiwań, oceny, opinii, wyrażenia tego, co im najbardziej się podobało i dlaczego?

Dzieci uczą się właściwych rozwiązań, poszukują i badają świat, wyciągają wnioski. Podczas zabaw wszystkie mają poczucie sprawstwa i spełnienia na wykonanym zadaniu. Nauczyciel natomiast wykorzystuje każdą umiejętność dziecka.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 7 5

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Światowy Dzień bez Samochodu. Zamiast auta wybierz rower!

W dniu dzisiejszym obchodzimy Światowy# Dzień bez Samochodu. Jest to idealny czas, aby do pracy zamiast samochodem pojechać rowerem albo autobusem.

(czytaj więcej)
0

Zrób to warzywnie! Tradycyjne dania w roślinnej odsłonie

Idealny przepis na poradzenie sobie z nudą w kuchni sprowadza się do jednego słowa: #warzywa! Mimo że plony z pól i grządek mogą wydawać się mało spektakularnym elementem dań, potrafią nieźle namieszać – zwłaszcza w tradycyjnych i znanych na wylot recepturach. Gulasz, gołąbki, spaghetti, pulpety czy curry mogą smakować wyśmienicie w warzywnej wersji bez mięsa. Zapraszamy do zielonej rewolucji w kuchniach!

(czytaj więcej)
0

Zdrowa dieta na urlopie? To proste! Wystarczy pamiętać o kilku zasadach

Wyjazdy wakacyjne rządzą się swoimi prawami, a miejsca, które odwiedzamy kuszą #rozmaitymi aromatami i smakami. Jak cieszyć się wypoczynkiem bez wyrzutów sumienia i wpływu na figurę? Swoimi radami na wakacje bez wyrzeczeń dzieli się Gaja Kuroń, ekspertka dietetyczna w Kuroniowie Diety.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grzyby w pełni. Poznajcie przepisy z tymi smakołykami

Początek jesieni nie musi oznaczać pożegnania z lokalnymi specjałami i sezonowymi #przysmakami. To pora idealna dla wszystkich miłośników grzybów. Zamiast zerkać w stronę warzywnych grządek, warto skupić się na darach prosto z lasu. Kurki, borowiki, podgrzybki, kanie, rydze, maślaki… Kulinarna wyobraźnia zaczyna pracować na najwyższych obrotach! Zastanawiacie się, jak wykorzystać te aromatyczne i pełne smaku skarby? Skorzystajcie z porad szefa kuchni Knorr i pozwólcie sobie na niezrównaną grzybową ucztę.

(czytaj więcej)