Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

01 października 2019

Filary planu daltońskiego. Przedszkolaki badają świat

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Samodzielność, współpraca, odpowiedzialność, refleksja to filary planu # daltońskiego.

Dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie w grupie Promyczków na macie do kodowania odczytują współrzędne i układają kolorowe kartoniki (odpowiedzialność i współpraca). Lider zespołu nadzoruje i kontroluje wykonane zadanie (samodzielność).

Podczas gry zespołowej, liderzy dokonali wyboru dwóch drużyn. Każdy z uczestników kulał kostką i poruszał się pionkiem "kubeczkiem" po wybranych polach, aby dojść do celu "mety". Po drodze można było napotkać przeszkody: "czerwone pole" i wówczas należało wrócić na start, albo na niebieskim polu należało odpowiedzieć na pytania dotyczące np. tematycznie swojego miejsca zamieszkania (współpraca).

Ozobot umożliwił dzieciom takie zakodowanie drogi odpowiednimi kolorami, aby mógł objechać trasę (samodzielność). Dzieci rozumieją znaczenie wybranych sekwencji kolorów.

Refleksją po zakończonej zabawie była wypowiedź dzieci na temat swoich spostrzeżeń, oczekiwań, oceny, opinii, wyrażenia tego, co im najbardziej się podobało i dlaczego?

Dzieci uczą się właściwych rozwiązań, poszukują i badają świat, wyciągają wnioski. Podczas zabaw wszystkie mają poczucie sprawstwa i spełnienia na wykonanym zadaniu. Nauczyciel natomiast wykorzystuje każdą umiejętność dziecka.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 4 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)