Dziś mamy 16 lipca 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

06 marca 2019

Drogi głównym tematem rozmów. Bardzo niska frekwencja na zebraniu

fot. MM

fot. MM

Mieszkańcy sołectwa Szubin-Wieś jako kolejni w gminie wzięli udział w zebraniu# sprawozdawczo-wyborczym. Oprócz wyboru sołtysa, zebrane w Szubińskim Domu Kultury osoby miały okazję porozmawiać z burmistrzem Mariuszem Piotrkowskim.

Sołectwo ustanowiło jak do tej pory dość niechlubny rekord pod względem frekwencji na poszczególnych zebraniach w całej gminie Szubin w 2019 roku, ponieważ na wtorkowe wybory stawiło się zaledwie 19 na 347 osób uprawnionych do głosowania. Zgodnie z zasadami, spotkanie rozpoczęło się w drugim terminie, czyli piętnaście minut później. Wówczas do przeprowadzenia wyborów jedynym warunkiem do spełnienia była obecność co najmniej 15 mieszkańców sołectwa.

Zgromadzone na sali osoby nie miały też dużego wyboru jeżeli chodzi o sołtysa, gdyż zgłoszono zaledwie jedną kandydaturę – dotychczasowego gospodarza wsi Łukasza Orchowskiego. Bez większego zaskoczenia sołtysa poparła większość osób (17), tym samym będzie on pełnił wspomnianą funkcję przez najbliższe 5 lat. W jego działaniach będzie go wspierać rada sołecka w następującym składzie: Arkadiusz Kluj, Tomasz Hilscher, Sylwia Konieczna oraz Joanna Ostrowska.

Podobnie jak w przypadku większości sołectw na terenie gminy Szubin, głównym tematem poruszanym przez mieszkańców były drogi. Dyskutowano o ich stanie oraz planach związanych z ich przyszłą budową – zwłaszcza tej łączącej miasto z sołectwem (ul. Wiejska). Dużym problemem, który jest jednocześnie irytujący dla mieszkańców jest również zbyt mała ilość miejsc parkingowych w Szubinie – przyjeżdżam do urzędu i nie mam gdzie samochodu zaparkować. Tak nie powinno być – mówił jeden z mieszkańców sołectwa.

Oceń artykuł: 0 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (10) Zgłoś naruszenie zasad

  • 5 (7)

  szubiniak, w dniu 06-03-2019 20:24:04 napisał:

  było mało osób bo nigdzie informacji o zebraniu !! Wcześniej wisiały informacje na drzewa i slupach o zebraniu teraz nic. \Szkoda, że nie wiedziałem o zebraniu, poruszyłbym np. kwestię festynów. Nic nie jest organizowane dla naszych dzieci!! Powitanie lata, pożegnanie? dzień dziecka??? NIC !!! pierwszy raz widze tego pana na oczy

  odpowiedz

  pokaż odpowiedzi (3)
  • 1 (7)

  Wuefista, w dniu 06-03-2019 20:46:30 napisał:

  Miejsca parkingowe? Są ! Tyle że trza dupsko ruszyć i kawałek podejść,.Jaśnie państwo najlepiej wjechałoby do środka urzędu tudzież sklepu swoimi nowiuśkimi furami

  odpowiedz

  • 4 (6)

  Greta, w dniu 07-03-2019 20:20:29 napisał:

  Ty burmistrz ślepy jesteś ? Chyba już po frekwencji powinno się zastanowić co tu jest nie tak ,,,bystrzacho

  odpowiedz

  • -3 (3)

  Mieszkaniec, w dniu 08-03-2019 05:11:46 napisał:

  Wszystkie informacje (jak również ta o zebraniu) są zamieszczane na tablicy ogłoszeń - w tym celu zostały zakupione, poza tym wybory na sołtysa były w całej gminie wystarczyło się trochę zainteresować...

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble łazienkowe
Botox i kwas hialuronowy
Bezpłatne kontrolowanie sprawności ustawienia świateł
Sporządzanie listy płac
od 50PLN
Drukarki kodów kreskowych
1352PLN 985PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Zabieg parafinowy
Deska elewacyjna
0

Odwołany lot podczas wakacji. Czy turystom przysługuje odszkodowanie?

Podróże samolotem uchodzą za pewny i szybki sposób przemieszczania się, dlatego są chętnie # wybierane jako środek transportu w czasie urlopów.

(czytaj więcej)
0

Jak w ciąży przetrwać upały. Co przyszłe mamy powinny zrobić?

Od kilku lat w naszym kraju letnie miesiące są coraz bardziej gorące. Bywają dni trudne do # przetrwania dla każdego z nas, a zwłaszcza dla przyszłych mam.

(czytaj więcej)
0

"500+" za granicą? Czy rodziny otrzymają świadczenie?

Czy jeśli wraz z rodziną mieszkamy za granicą, ale jesteśmy zameldowani w # Polsce, przysługuje nam świadczenie wychowawcze „500+”?

(czytaj więcej)
0

Aktywność ekonomiczna ludności. Przeprowadzono badania

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności, w porównaniu z IV kwartałem 2018 r., liczba # pracujących i bezrobotnych zmniejszyła się. Wpłynęło to na spadek wskaźnika zatrudnienia oraz stopy bezrobocia. W tym czasie przybyło natomiast osób biernych zawodowo. To z kolei przełożyło się to na spadek współczynnika aktywności zawodowej.

(czytaj więcej)