Dziś mamy 28 stycznia 2022, piątek, imieniny obchodzą:

26 listopada 2021

Dodatkowe środki na zakup nowości. Ponad 73 tys. zł dla powiatu

fot. pixabay

fot. pixabay

Uprzejmie informujemy, że 14 października 2021 roku Minister Kultury# i Dziedzictwa Narodowego zatwierdził podział środków w ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0” Priorytet 1 Poprawa oferty bibliotek publicznych Kierunek Interwencji 1.1. Zakup i zdalny dostęp do nowości wydawniczych ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa.

Zatwierdzony budżet dla Priorytetu 1 wynosi 26 mln zł i umożliwia bibliotekom publicznym zakup publikacji w formie książek, które ukazały się drukiem lub na innym nośniku, multimediów, publikacji nutowych, kartograficznych oraz drukowanych czasopism kulturalnych i społeczno-kulturalnych, jak również zdalnego dostępu do książek w formacie e-booków i/lub audiobooków i/lub synchrobooków.

Podział środków dla bibliotek publicznych powiatu nakielskiego przedstawia się następująco:
- Gminne Centrum Kultury i Bibliotek im. Klary Prillowej w Kcyni – 15 tys. 235 zł
- Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Mroczy – 12 tys. 200 zł
- Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Nakle nad Notecią - 18 tys. 200 zł
- Gmina Biblioteka Publiczna w Sadkach – 6 tys. 990 zł
- Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie - 20 tys. 820 zł

Ogółem biblioteki publiczne powiatu nakielskiego na zakup nowości wydawniczych w 2021 r. otrzymały dodatkowe środki w wysokości 73 tys. 445 zł.


Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.


Materiał: Jolanta Dąbrowska / Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu.

 

Oceń artykuł: 2 1

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Zamiast słodyczy i kwiatów. Jaki prezent wybrać dla babci i dziadka?

Słodycze i kwiaty to standardowy upominek dla seniorów, wręczany im często przy# różnych okazjach. Zamiast jednak prezentu materialnego na Dzień Babci i Dziadka może podarować im niespodziankę, która pozwoli miło i ciekawie spędzić czas. Jak pokazało badanie serwisu Prezentmarzeń „Czas wolny podczas koronawirusa” aż 88% zapytanych Polaków odczuwa psychiczne skutki zagrożenia pandemią. Tym bardziej osoby starsze, które w obawie o zdrowie pozostają często w domowej izolacji. Dlatego warto wykorzystać zbliżający się Dzień Babci i Dziadka, aby zachęcić seniorów do skorzystania na przykład z tematycznych warsztatów online lub innej, niestandardowej atrakcji.

(czytaj więcej)
0

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać wypalenie pandemiczne

Nawet co dziesiąty młody Polak może odczuwać# wypalenie pandemiczne, wiążące się m.in. z objawami depresyjnymi i lękowymi – wynika z badań psychologów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Pokazały one, że rok po wybuchu pandemii sytuacja ta nadal stresuje.

(czytaj więcej)
0

Bankructwa obawia się co piąta firma. Najczęściej w budownictwie i usługach

O upadłość w minionym roku otarło się ponad# 7 proc. firm sektora MŚP. W tym roku czarnego scenariusza obawia się niemal co piąty biznes, przede wszystkim firmy mikro i małe, zatrudniające do 49 osób – wynika z badań przeprowadzonych na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Najczęściej są to reprezentanci budownictwa, usług i transportu, podczas gdy w zeszłym roku o przyszłość najbardziej drżał przemysł. Przyczyn kłopotów przedsiębiorcy upatrują głównie wśród zmian prawno-podatkowych oraz inflacji i spadku popytu.

(czytaj więcej)
0

5 mitów na temat pieczywa. Czas obalić je wszystkie!

Nadszedł nowy rok, a wraz z nim – postanowienia noworoczne.# Wiele z nich dotyczy naszego zdrowia. Z sondażu United Surveys wynika, że w 2022 r. 22% Polaków chce prowadzić aktywniejszy tryb życia. Kolejne 17,7% zaplanowało przejście na dietę. Co oznacza zdrowe odżywianie się? Przede wszystkim spożywanie mniej przetworzonych produktów. Coraz częściej sięgamy np. po domowe wypieki, kierując się nie tylko rosnącymi cenami w piekarniach, ale również troską o swoją sylwetkę. Niektórzy w ogóle rezygnują z chleba, tłumacząc się noworoczną dietą. Ale czy na pewno jest to dobry kierunek? Obalamy 5 mitów na temat pieczywa. Wejdźmy w nowy rok zdrowo i smacznie.

(czytaj więcej)