Dziś mamy 28 listopada 2021, niedziela, imieniny obchodzą:

15 października 2021

Dalej doświetlają swoją wieś. Mieszkańcy zgodnie podzielili fundusz

fot. MB

fot. MB

Lwią część funduszu sołeckiego mieszkańcy Szubina Wsi zdecydowali się# przeznaczyć na kolejny etap doświetlenia swojej miejscowości.

Zanim mieszkańcy zdecydowali o tym, w jaki sposób chcą zainwestować przyszłoroczny budżet, wysłuchali sprawozdania sołtysa, który przygotował także rozliczenie funduszu na slajdach prezentowanych na rzutniku.

W tym roku fundusz sołecki wynosił 30 tys. 49,84 zł i został przeznaczony na dofinansowanie OSP, umowa zlecenia na wykonywanie prac porządkowych, opłatę za przesył danych z monitoringu z placu zabaw we wsi, organizacja imprezy i nagrody, zakup materiałów od wykonania oświetlenie ulicznego, utwardzenie dróg w sołectwie.

Jak zapowiedział sołtys wsi Łukasz Orchowski, chciałby zaproponować kontynuację rozpoczętych latami wcześniejszych zadań, aby można było dalej doświetlać wioskę i dbać o bezpieczeństwo mieszkańców.

Przyszłoroczny budżet sołectwa wynosi 32 tys. 279,12 zł. I tak jednogłośną decyzją zebranych mieszkańców zdecydowano się przeznaczyć go na: OSP (1 tys. zł), umowa zlecenie na wykonywanie prac porządkowych na terenie sołectwa (2 tys. zł), opłata za przesył danych z monitoringu z placu zabaw (1 tys. 560 zł), usługi związane z organizacją imprezy i nagrody (1,5 tys. zł), zakup materiałów do wykonania oświetlenia ulicznego (18 tys. zł), utwardzenie dróg w celu utrzymania ich przejezdności (8 tys. 219,12 zł).

Oceń artykuł: 0 2

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (2) Zgłoś naruszenie zasad

  • 1 (3)

  dzik zaszczuty, w dniu 15-10-2021 22:07:33 napisał:

  idioci, ze wsi robią sobie miasto

  odpowiedz

  • 1 (1)

  Cna, w dniu 16-10-2021 12:43:02 napisał:

  Smolniki- tam sołtys nic nie robi.

  odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Szkolenia pierwsza pomoc
od 50PLN
Konstrukcje stalowe
Instrukcja bezpieczeństwa pożarowego
od 500PLN
Prowadzenie akt osobowych
od 30PLN
Pomoc przy kontroli ZUS
od 50PLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Bezpłatne kontrolowanie sprawności układu kierowniczego
Zezwolenie na zbieranie odpadów
od 2000PLN
0

Trzy przekąski na Andrzejki. Musisz ich spróbować

Andrzejki tuż tuż. Jeśli planujesz imprezę w domu i chcesz zaprosić# znajomych, przygotuj specjalne menu. Może zaserwujesz swoim gościom smakowite przekąski w formie finger food? Nie dość, że apetycznie wyglądają i wybornie smakują, to ich przygotowanie nie zajmie ci wcale dużo czasu.

(czytaj więcej)
0

Ceny prądu. Jak ograniczyć zużycie energii elektrycznej w domu?

W kontekście zapowiadanych podwyżek cen energii elektrycznej# od nowego roku, już teraz warto sprawdzić, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie prądu, a tym samym wpływ rachunków na budżet gospodarstwa domowego.

(czytaj więcej)
0

Szkolenia dla Terytorialsów. Przygotowania do wsparcia działań straży granicznej!

W dniach od 22 do 26 listopada br. Centrum Szkolenia Wojsk Obrony# Terytorialnej w Toruniu realizowało kurs przygotowujący żołnierzy WOT do wsparcia straży granicznej w realizacji zadań w ochronie granicy państwowej. W kursie udział wzięło 19 Terytorialsów z różnych Brygad Obrony Terytorialnej.

(czytaj więcej)
0

Drogie zakupy bez planu częściej robią mężczyźni. Dzisiaj Black Friday

Czarny Piątek – dla jednych możliwość wyszukania# prawdziwych cenowych okazji, dla innych wysyp zakupowych pokus, a dla jeszcze innych chwyt marketingowy, tracący na atrakcyjności w zestawieniu z rzeczywistymi, codziennie oferowanymi cenami. Ale opierać się nawet pozornym okazjom nie jest łatwo. Z badania wykonanego dla Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor wynika, że połowa ankietowanych nie jest wolna od skłonności do impulsywnych zakupów i to na spore sumy. Jednej piątej Polaków zdarza się co najmniej raz na kilka miesięcy wydać pod wpływem chwili aż 500 zł.

(czytaj więcej)