Dziś mamy 22 lutego 2020, sobota, imieniny obchodzą:

10 lutego 2020

Cykl zajęć w bibliotece w Słonawach. Warsztaty dla dzieci

fot. powierzone

fot. powierzone

W drugim tygodniu ferii zimowych filia biblioteczna w Słonawach zaproponowała dzieciom# cykl ciekawych i różnorodnych zajęć.

Uczestnicy brali udział w zajęciach plastycznych, na których z kawałków kolorowego papieru tworzyli karmniki i paśniki dla zwierząt. Wykonywali także różnymi technikami ilustracje do znanych i lubianych baśni, np. “Pinokio”, “Kopciuszek”, “Calineczka”. W środę z wielkim zaangażowaniem dziewczynki szyły ze skarpet, wełny i skrawków materiałów gałgankowe przytulanki. Był też czas na naukę, ponieważ rozwiązywane były krzyżówki, łamigłówki, rebusy, wykreślanki, labirynty ortograficzne. Na zakończenie czytane były bajki terapeutyczne: “Czarna Wiola i jej mąż”, “Złe sny króla Ambrożego”, “Smutny królewicz”. Potem odbyła się dyskusja o dziecięcych strachach i ekologii.

Zajęcia przygotowała i prowadziła bibliotekarka Ewa Wesół. W realizacji programu ferii zimowych pomogła pani Halina Tacka.

Materiał: MR

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Bon upominkowy
Kwasy...
Sypialnia Orzech Włoski/ Czarny lub Dąb Denver
Masaż leczniczy
Fotoobrazy na płótnie
od 48,50PLN
Sprawdzanie i regulacja ciśnienia w ogumieniu
Szczotka elektryczna z jonizacją Fox Red Hot
175PLN 140PLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)