Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

05 października 2019

Code Week 2019. Zajęcia dla dzieci z programowania

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie zaprosiły # oddział ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, grupę Biedronek na warsztaty dotyczące kodowania i programowania.

Na początku dzieci odgadywały szyfr przestawieniowy. Analizie słowa "Biedronki", była czytelnym akcentem do serdecznego powitania przybyłych gości.

Następnie nauczycielki dokonały wyboru liderów poszczególnych zespołów, a ci z kolei dobrali sobie uczestników poszczególnych zadań. Rozpoczęła się wielozadaniowa zabawa.

Jedna grupa wśród Promyczków przyuczała dzieci z oddziału przy komputerach KidSmart. Kolejny zespół kodował na dużej macie edukacyjnej liczbę 4, odczytując współrzędne z gotowej karty zadań.

Było również układanie puzzli drewnianych dla trasy ozobota, a także rysowanie na kartach pracy, kolorowych kodów dla robotów-ozobotów. Część dzieci układała kolorowe kubeczki podejmując algorytmiczne myślenie oraz zadaniowe podejście do stawianego problemu.

Kody QR sprawiły dzieciom niesamowitą frajdę, gdyż po zamalowaniu obrazu jesiennego sadu, pojawił sie przestrzenny obiekt. Dziewczynki układały również rytmy owocowe na małej macie. Chłopcy natomiast figury geometryczne dobierając w taki sposób koordynaty, aby usytuować je w odpowiednim polu kolorów.

Ciekawą i inteligentną zabawą było też sterowanie obiektem "kółkiem z napisem Code Week" na kratownicy z komendami: do dołu, do góry, w prawo, w lewo. Fizycznie napis nie zmieniał swojego położenia, a jego wędrówka odbywała się w głowach dzieci. Jeśli napis opuścił planszę, dzieci mówiły głośno razem słowo: "Code Week".

Na pożegnanie grupy wymieniły sie słodkościami i zaśpiewały wspólnie piosenkę "Chu, chu, ua". Chętne dzieci wyraziły swoją refleksję z uczestniczenia w zajęciach, podkreślając udaną zabawę podczas programowania i możliwość przyjmowania roli "nauczyciela" w gronie dzieci.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 46 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)