Dziś mamy 15 grudnia 2019, niedziela, imieniny obchodzą:

05 października 2019

Code Week 2019. Zajęcia dla dzieci z programowania

fot. Jolanta Storzyńska

fot. Jolanta Storzyńska

Promyczki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie zaprosiły # oddział ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie, grupę Biedronek na warsztaty dotyczące kodowania i programowania.

Na początku dzieci odgadywały szyfr przestawieniowy. Analizie słowa "Biedronki", była czytelnym akcentem do serdecznego powitania przybyłych gości.

Następnie nauczycielki dokonały wyboru liderów poszczególnych zespołów, a ci z kolei dobrali sobie uczestników poszczególnych zadań. Rozpoczęła się wielozadaniowa zabawa.

Jedna grupa wśród Promyczków przyuczała dzieci z oddziału przy komputerach KidSmart. Kolejny zespół kodował na dużej macie edukacyjnej liczbę 4, odczytując współrzędne z gotowej karty zadań.

Było również układanie puzzli drewnianych dla trasy ozobota, a także rysowanie na kartach pracy, kolorowych kodów dla robotów-ozobotów. Część dzieci układała kolorowe kubeczki podejmując algorytmiczne myślenie oraz zadaniowe podejście do stawianego problemu.

Kody QR sprawiły dzieciom niesamowitą frajdę, gdyż po zamalowaniu obrazu jesiennego sadu, pojawił sie przestrzenny obiekt. Dziewczynki układały również rytmy owocowe na małej macie. Chłopcy natomiast figury geometryczne dobierając w taki sposób koordynaty, aby usytuować je w odpowiednim polu kolorów.

Ciekawą i inteligentną zabawą było też sterowanie obiektem "kółkiem z napisem Code Week" na kratownicy z komendami: do dołu, do góry, w prawo, w lewo. Fizycznie napis nie zmieniał swojego położenia, a jego wędrówka odbywała się w głowach dzieci. Jeśli napis opuścił planszę, dzieci mówiły głośno razem słowo: "Code Week".

Na pożegnanie grupy wymieniły sie słodkościami i zaśpiewały wspólnie piosenkę "Chu, chu, ua". Chętne dzieci wyraziły swoją refleksję z uczestniczenia w zajęciach, podkreślając udaną zabawę podczas programowania i możliwość przyjmowania roli "nauczyciela" w gronie dzieci.

materiał: Jolanta Storzyńska

Autor nie wyraża zgody na komentowanie artykułu. 

Oceń artykuł: 267 0

Czytaj również

udostępnij na FB
0

Czekasz na paczkę od Mikołaja? Odbierz ją z mObywatelem

W emocjach i przedświątecznej gorączce można zapomnieć o wielu sprawach, a na pewno o # dowodzie osobistym. Pamiętajcie: idąc na pocztę po odbiór paczek z prezentami wystarczy telefon z aplikacją mObywatel.

(czytaj więcej)
0

Niedziele handlowe w grudniu i 2020 roku. Kiedy sklepy będą otwarte?

Dobra wiadomość dla tych, którzy nie są gotowi jeszcze na święta. Grudzień to wyjątkowy #miesiąc ze względu na to, że sklepy otwarte będą w trzy niedziele!

(czytaj więcej)
0

Świąteczny szał zakupów. Przez internet czy tradycyjnie? (sonda)

Świąteczny szał zakupowy trwa. W grudniu w sklepach panuje oblężenie, dlatego wiele #osób woli kupić np. prezenty bez wychodzenia z domu, czyli za pomocą internetu. Obie te formy mają swoje plusy i minusy. Jakie zakupy wybieracie?

(czytaj więcej)
0

Święta z kredytem lub pożyczką? Na co warto zwrócić uwagę

Okres świąteczno-noworoczny oznacza dla wielu osób spotkania z # rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.

(czytaj więcej)