Dziś mamy 15 października 2019, wtorek, imieniny obchodzą:

08 października 2019

Co to jest kronika? Zuchy wzięły udział w zajęciach

fot. Kamila Czechowska

fot. Kamila Czechowska

Co to jest kronika? Jakie informacje się w niej zapisuje? Co prócz zapisków odręcznych # można w kronice znaleźć? Jak można ozdobić karty i okładkę kroniki?

Na takie pytania znalazły odpowiedź zuchy z 13 Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej Ogniste Pióra w Szubinie, które 4 października odwiedziły Muzeum Ziemi Szubińskiej i wzięły udział w przygotowanych zajęciach.

Spotkanie z zuchami rozpoczęło się od zwiedzenia sali harcerskiej i obejrzenia zgromadzonych tam pamiątek, również tych zuchowych, a podczas poznawania eksponatów poznania zarysu historii harcerstwa szubińskiego.

Później miały niecodzienną okazję obejrzeć wybrane kroniki: harcerskie, zuchowe, obozowe oraz tematyczne. Były to kroniki, których okładki wykonano z różnych materiałów i różnymi technikami (np. z drewna, kory drzewa, wycinanek, przyklejania różnych materiałów, malunkami).

Stronice tych kronik również zdobiły ręcznie tworzone obrazki, które wywołały u zuchów zachwyt. Zajęcia o historii kronik prowadziła Katarzyna Tatar.

materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Meble na wymiar: szafy przesuwne
Meble systemowe w kolorze Biały Uni Mat / Biały Mat
Klasyka w nowym wydaniu w kolorze Orzech Koniakowym
Kalkulatory
od 6,90PLN
Wosk nabłyszczający Joanna 130ml
9,50PLN
Terminale płatnicze stacjonarne i mobilne
59PLN od 27zł/mcPLN
Czytniki kodów kreskowych
Fotopoduszka Jasiek
30,00PLN
0

Bezpieczna droga do celu. Wybieramy materiał na modne i funkcjonalne schody

Zarówno w przestrzeniach publicznych, jak i tych przydomowych schody to codzienny widok.# Ich obecność zawdzięczamy zwykle ukształtowaniu terenu, które sprawia, że zastosowanie płaskiej nawierzchni nie jest możliwe. Aby spełniały swoją funkcję, były bezpieczne, a do tego niezwykle atrakcyjne wizualnie powinny zostać wykonane z przeznaczonych do tego okładzin. Jaki materiał spisze się w tym przypadku najlepiej?

(czytaj więcej)
0

Wyprawa z naszym pupilem. Jak bezpiecznie i komfortowo podróżować samolotem

Domowe zwierzęta coraz częściej traktowane są jako pełnoprawni członkowie rodzin.# Oznacza to, że podróżują z nami na wakacje czy dłuższe, zagraniczne wyjazdy do pracy. Choć transport psa lub kota drogą lotniczą nie jest już dziś wielkim kłopotem, musimy pamiętać o kilku ważnych kwestiach.

(czytaj więcej)
0

Polecony z urzędu przyjdzie elektronicznie. Zupełnie za darmo

Rząd przyjął projekt ustawy o doręczeniach elektronicznych.# Oznacza to, że osoby, które będą chciały, od 2021 roku będą mogły odbierać i wysyłać korespondencję poleconą z urzędu bez konieczności chodzenia na pocztę.

(czytaj więcej)
0

Problemy emocjonalne kobiet w ciąży. Co warto wiedzieć?

Ciąża i oczekiwanie na dziecko to jeden z najważniejszych etapów w # życiu kobiety.

(czytaj więcej)