Dziś mamy 24 lutego 2020, poniedziałek, imieniny obchodzą:

08 października 2019

Co to jest kronika? Zuchy wzięły udział w zajęciach

fot. Kamila Czechowska

fot. Kamila Czechowska

Co to jest kronika? Jakie informacje się w niej zapisuje? Co prócz zapisków odręcznych # można w kronice znaleźć? Jak można ozdobić karty i okładkę kroniki?

Na takie pytania znalazły odpowiedź zuchy z 13 Grunwaldzkiej Gromady Zuchowej Ogniste Pióra w Szubinie, które 4 października odwiedziły Muzeum Ziemi Szubińskiej i wzięły udział w przygotowanych zajęciach.

Spotkanie z zuchami rozpoczęło się od zwiedzenia sali harcerskiej i obejrzenia zgromadzonych tam pamiątek, również tych zuchowych, a podczas poznawania eksponatów poznania zarysu historii harcerstwa szubińskiego.

Później miały niecodzienną okazję obejrzeć wybrane kroniki: harcerskie, zuchowe, obozowe oraz tematyczne. Były to kroniki, których okładki wykonano z różnych materiałów i różnymi technikami (np. z drewna, kory drzewa, wycinanek, przyklejania różnych materiałów, malunkami).

Stronice tych kronik również zdobiły ręcznie tworzone obrazki, które wywołały u zuchów zachwyt. Zajęcia o historii kronik prowadziła Katarzyna Tatar.

materiał: Kamila Czechowska

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!LOKALNY HIT

Naczepa platforma
Fotokubek z łyżeczką i kolorowym wnętrzem
34,90PLN
Gabinet / jadalnia / pokój dzienny
Szampon wiśniowy do włosów farbowanych Joanna 1l
15PLN
Kanapa
Kasa fiskalna Novitus NANO E
1290 nettoPLN
Opracowujemy Instrukcje bhp
od 50PLN
Kasa fiskalna Euro z kopią elektroniczną
1229PLN PROMOCJAPLN
0

Pielęgnacyjne vademecum noworodka. Sprawdź, o czym warto pamiętać

Codzienna opieka nad dzieckiem dostarcza rodzicom wielu okazji do obserwacji oraz #stymulacji wielozmysłowej. Skóra noworodka choć wrażliwa i delikatna z chwilą narodzin jest już w zupełności gotowa do tego, żeby funkcjonować poza organizmem matki. O pielęgnacji, nie tylko w dbaniu o higienę, ale także wspaniałej okazji do bliskości i budowaniu więzi pomiędzy rodzicami i dziećmi mówi położna Jolanta Marat Ignaczak, ambasadorka kampanii „Położna na medal”.

(czytaj więcej)
0

Najsłodszy dzień w roku. Sprawdź propozycje przepisów na tłusty czwartek!

Pączki ziemniaczano-dyniowe, ruchańce drożdżowe, amoniaczki, pierniczki na różne #sposoby a może ciasto marchewkowe? Na naszej regionalnej Liście Produktów Tradycyjnych znajduje się już 18 wyrobów piekarniczych i cukierniczych. W tłusty czwartek warto sięgnąć do tradycyjnych przepisów i przygotować niektóre z tych słodkości.

(czytaj więcej)
0

Pierwsze zabiegi tuż po narodzeniu dziecka. Co warto o nich wiedzieć?

Zaraz po urodzeniu należy umożliwić dziecku nieprzerwany kontakt z matką „skóra do #skóry”. Trwa on zazwyczaj około dwóch godzin i traktujemy go jako naturalne zakończenie aktywnych okresów porodu i rozpoczęcie adaptacji noworodka do nowych warunków życia pozamacicznego. Kontakt „skóra do skóry” powinien też być inicjacją do pierwszego przystawienia dziecka do piersi matki. Moment ten przez wielu nazywany jest złotym standardem przynoszącym korzyści zarówno dziecku, jak i matce w sferze emocjonalnej. Położna, Anna Jedlińska, ambasadorka kampanii „Położna na medal” radzi, co trzeba wiedzieć o pierwszych zabiegach dziecka, tuż po jego urodzeniu.

(czytaj więcej)
0

Opieka położnych w czasie ciąży, porodu i połogu. Wyniki przeprowadzonej ankiety

Wsparcie w trakcie porodu, pomoc w przystawieniu do piersi, umożliwienie kontaktu skóra do skóry, a# może opieka prywatna? – wyniki ankiety internetowej dotyczącej porodu i opieki położniczej i przeprowadzonej wśród mam internautek.

(czytaj więcej)